*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (6)*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by miri_mik

fetelor, ia uitati cum se iubesc baietiimeid e imineata, in pijamale la fel:))

http://good-times.webshots.com/photo/2297214230101920732dXCEbV


revin la amiaza

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png










Miri, ma topesc dupa baietii tai !!!!
Doamne, bruno este asa de frumos si de dulce iar sacha este bestial !!
Ce vesel era bruno si sacha serios, parca ii facea o favoare lui frate-sau ca-l lasa sa-l tina in brate desi il cam plictisea...
Doamne, mai miri.... ar fi pacat sa nu faci inca un copil ca pre ii "reusesti"....!!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Iubitele, am intrat doar ca sa stiti ca va citesc dar nu sunt capabila sa si scriu.

Sunt ff trista si imi pare tare rau ca nu pot sa vorbesc despre asta. Simt ca daca as vorbi mi-ar fi si mai rau.

Copilasii imi sunt bine, slava Domnului (putini muci la Luca dar in rest bine).

Va pupacesc si va iubesc, sa stiti!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by alina023

Iubitele, am intrat doar ca sa stiti ca va citesc dar nu sunt capabila sa si scriu.

Sunt ff trista si imi pare tare rau ca nu pot sa vorbesc despre asta. Simt ca daca as vorbi mi-ar fi si mai rau.

Copilasii imi sunt bine, slava Domnului (putini muci la Luca dar in rest bine).

Va pupacesc si va iubesc, sa stiti!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)





Alina...uf ce rau imi pare ca esti supi...noi suntem aici, cu un anti-tristete. Bine ca sunt puii bine, initial ma speriasem!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by alina023

Iubitele, am intrat doar ca sa stiti ca va citesc dar nu sunt capabila sa si scriu.

Sunt ff trista si imi pare tare rau ca nu pot sa vorbesc despre asta. Simt ca daca as vorbi mi-ar fi si mai rau.

Copilasii imi sunt bine, slava Domnului (putini muci la Luca dar in rest bine).

Va pupacesc si va iubesc, sa stiti!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei



Alinutule, imi pare tare rau sa aud ca esti trista.... Indiferent ce este, capul sus pentru puiutii tai!!!
Gandeste-te ca trasmiti starea ta micutei ana prin laptic...
Noi suntem aici daca ai nevoie de o vorba buna, de un sfat...
pupici multi, multi

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Alinuca, imi pare tare rau ca esti trista, dar orice ar fi suntem alaturi de tine, chiar daca nu vrei sa vb despre asta; desi poate ar fi bine sa te descarci si cine stie poate am putea sa te ajutam intr-un fel. sa treaca.



Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Miri,
baietii tai sunt S U P E R B I ! Cred ca Bruno e chiar la varsta potrivita sa aiba un fratior mai mic, sau? Ca veni vb de "fratior": aveam un verisor care avand 2-3 ani astepta sa vina iar barza la ei. Si voia frate! Cand il bazaia lumea ca primeste surioara el zicea:" NU SE POATE SA FIE FRATIOARA, DACA FRATE-FRATE NU MERGE?"
Si eu i-as face curand lui Benji un fratior cand vad asa poze, DAR ioc spatiu si finantele nu ne dau nici ele afara din casa!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Va multumesc din suflet!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Alina,
eu zic sa mai arunci o privire la Ana superba si la Luca inteligentul si sa vezi daca nu iti trece supararea si tristetea, macar pe moment! Eu asa fac-Benji cel scump alunga orice nor!
Nu stiu insa ce are azi: adoarme dupa 5 min la tzitzi, e somnolent rau! O fi semn de boala? Pe la 07 era bine dispus la tati in poala! I-o fi dor de tati?????? Sau e de la vremea naspa de afara???? voi ati iesit cu bbelusii pe vreme inchisa? Exceptie ieri toata sapt asta am stat in casa!!!!!
Mergem la gimnastica de dim poate ne invioram!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Fetelor, doarme fetita mea de la ploia asta de afara...o lasa pe mamica ei sa mai stea si cu fetele pe net....
spre supararea fratioruilui care vroia si el sa asculte muzica pe youtube...

Fiul meu este fan vank, catalin crisan (daca pleci gabriel dorobantu (mai vino iar in gara noastra mica...) si smaily
Si-a gasit singur melodiile astea..
Am ramas traznita cand am l-am auzit pe c. crisan si g. dorobantu... nu mai auzisem melodiile astea de ani de zile..
A, si am uitat sa va spun de dan spataru... are - Dumnezeu sa-l ierte!! - un fan de 5 ani

Eu am facut ciorbita de pui, mancarica de cartofi, urzici si orez.. 4 feluri de mancare ca sa pot lenevi in urmatoarele 2 zile
Si uite asa... s-a dus dracu' cura mea de slabire care m-a tinut 3 zile

Fetelor, vroiam sa va intreb cat de adevarata si de unde stiti de chestia ca vigantolul nu este valabil decat o luna...
A intrebat-o sora-mea pe pediatra ei si a spus ca este o prostie... Sa-l foloseasca pana se termina sticlutza. Si pe prospect nu scrie nimic in sensul ca nu ar fi bun decat 30 de zile..
Eu la dimitris foloseam toata sticluta...

Alina tudor, tie ti-a dat popazu sa-i dai calciu micutei stefania ?
Ma ingrozesc ca vine momentul sa incep iar 10zile cu 5 ml de sirop d'ala ... este tare prost la gust si eleni il scuipa... nu stiu cum sa il dau...

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna dimineata fetelor
Alina, imi pare rau ca esti trista..sper sa se rezolve orice te face pe tine ttrista..stii ca noi suntem aici..si te sustinem ..si te pupam

Grati.ela..si eu ma intrebam cume cu marsupiul..ca uneori vreau sa merg pana in centru pe la universitate cu diverse treburi..si iau masina..dar de la parcare pana la magazin sua ma rog..unde am treba..cam greu sa car in brate copilu..mai ales daca imi mai trebuie si o mana doua libere...dar m-am gandit de 2 ori inainte sa iau pt ca prietena mea care are bebe nu a putut sa il tina in marsupiu ca nu vroia cu nici un chip...cred ca voi imprumuta unul ssa vad daca pitik e confortabila si daca ii place voi lua si eu..
Erreena..chiar wrapul ala ma incanta..desi mi se pare cam mult 135 rom pentru o carpa..dar daca e carpa de calitate..why not...

pitik mea iar a ragusit un pic..sa fie oare de la urlat..ma intreb penmtru ca aseara si azi dim am lasat-o sa urle un pic..aseara vreo 30 min iar azi dim 2 reprize de 5 min maxim..cand am crezut eu ca plange sa o iau de acolo dar ea plangea de foame sau sete..nu imi dau seama..caci am pus-o sa san..si a tras cu nesat ..dar nu foarte mult..cred ca totusiii era sete...se poate ca de la atata lucru sa raguseasca?..e drept ca ea inainte sa urle are un stil de plang de zici ca tuseste ...si apoii urla serios cu oooaaaa...ma rog..ii mai dau un pic de panadol daca vad ca persista sau o impiedica la alimentat...




Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput