*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (6)*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

fetelor, merita marsupiu pt bebe? si de la cate saptamani poate fi folosit? eu nu ma descurc cu carutul si as prefera marsupiu...Tudor are la 6 saptamani si o zi - doua zile acum - 4450gr.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mitsule uite ca ti-a dat Stancutza link la carusel si uite ca sunt multe jucarioare de la VTECH:www.laredoute.fr/Search/SearchResults.aspx?SearchType=HeaderSearch&Keyword=VTECH" target="_blank"> jucariiii


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Gratiela eu mi-am luat pt Thea port bebe de pe site-ul babycomfort.ro. SUnt f multumita de el si se poate folosi pana are bebe 9 kg, parca. Are aparatoare impotriva vantului si de aia l-am luat, ca eram disperata, ma tot intorceam in casa din cauza de vant Am dat 1,3 mil si poate fi tinut bebe in 3 pozitii; eu o duc oblic, deocamdata, ca mi-e teama sa o pun in fundutz. Si doarmeee


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Stancutza, si de ce nu mai mergeeee?!

alina, nu mai e cazul sa ma admiri atat... Ca m-am intors in fereastra aia sa il alaptez pe Conrad si la traficul infernal care era nu as fi ajuns la timp inapoi... urmatorul laborator nu avea prezenta obligatorie. Asa ca am stat numai juma' de zi la scoala. Plus ca n-aveam pompa la mine ca aia de la Avent e la posta credeam ca vine la usa... NU am avut timp s-o iau. Atatea ore as fi explodat! Da' laptic am reusit sa strang - manual!!! Si mi-e o ciuda ca a trebuit sa il arunc! Ca nu merge congelatorul si abia luni mai am nevoie de lapte... Era compromis deja... Ca avea peste 12 ore de stat in frigi... In fine, totul e bine cand se termina cu bine!

Noi iar nu am mai facut baita... Ca bb a avut colicutse pana la 20:00 si a adormit cu chiu cu vai... Abia acum s-a trezit sa pape... Si mi-e lene sa astept sa vina apa calda pe teava. Plus ca ai casei dorm si nu am chef sa fac scandal... Si, last but not least... Mi-e mila de Conrad, ca a adormit iar, pe burtica, si scanceste in somnic... Puiul mamei... mamii-pui... Ooof, de as putea sa fac sa ma doara pe miineee!!! Ca sunt mare si nu-s cuminte si merit!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

LauraIoana, merci mult! Uite ca acuma merge! As vrea sa i-l cumpar cat mai rapid, problema e ca mi-a expirat cardul si nu mai am chef sa apelez la nimeni... Eu am un token pentru internet banking si pot plati ordine bancare cu el... Problema e ca nu ma descurc cu franceza... Au astia vreo optiune de asa ceva???? Stie cineva cum trebuie sa procedez???

grati.ela, eu mi-am luat un wrap d'ala cum are Angi.... Este extraordinar, ca e mult mai sanatos decat marsupiul, in care bebe "joaca". Este si mai ieftin (50 lei) si il poti tine si in casa. Se spala foarte usor, ca e o esarfa din carpa! Plus ca cica sunt vreo 12 pozitii in care poti s-o legi si te tine pana ... te tine pe tine coloana!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Honey si noi am avut probleme cu baita si masajul de dupa. La baita am reusit sa o calmam folosind un scutec in care o "infasam" si apoi o cufundam usor usor in apa si acum e in extaz la baita(vezi ca e o poza in album cu ea la baita). La sfarsit o dusuim putin si apoi repede in prosopel. Ca sa nu mai planga la masaj folsim uscatorul de bar cu aer putin caldut si de la distanta. Inca nu ne-am prins daca o linisteste aerul cald sau zgomotul:). Baietelul tau e pestisor ca si Emma, imposibil sa nu-i placa in apa pana la urma.
Pt cojitele de pe cap noi folosim Mustela si dupa baita stergem perisorul in raspar apoi pieptanam cu o perie pt bebe pe care ne-au dat-o la spital, e tot din plastic dar f fina.
Gatta incearca si Galactogil daca ai probleme cu lapticul. Nu dispera daca nu scoti cu pompa f mult ca nu e acelasi lucru ca at cand suge bebe. Sara e o dulcica si sigur va reveniti voi la normal cat de curand.
Monica..genele lui Serban sunt mortale, dar cred ca stiai asta.

Noi intram mai rar ca bebe imi ocupa 110% din timp:). Duminica am fost in prima vizita si a fost surprinzator de cuminte.
Am pus si noi poze noi ca sa vedeti ca am mai crescut putin :)
Va pupam si va dorim mult laptic si somnic

Eliza
Emma(19.02.2008)
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Fetelor , am avut o noapte sinistra : am fost eu tare pana acum , da' gata , m-a prins depresia .

Iar imi impusc barbatu' , il omor ! Este cel mai mare nesuferit de pe fata pamantului . Iar eu ii raspund cu aceeasi moneda , ca ma scoate la pensie . E gelos , ma , pe asta mik ! Mi-l ia in brate de zece mii de ori cand eu ii spun sa-l lase , iar cand plange se enerveaza ca nu mai aude la televizor !!!! Am crezut ca sparg si capul lui , si ecranul in acelasi timp , ete fleosc filmul lui de doi lei ! Am urlat la el de s-a speriat Cazimirul .

Azi noapte am dormit iarasi in camera cu asta mik , s-a trezit pe la 2 de foame dar era si el agitat si n-a mancat bine , scuipa sanul . Si da-i bocete , frate , si eu si bebe in tandem . El mai suspina si acum , singur la el in patut , eu am coborat ca urla mata de foame .

Offffffff ... n-am crezut sa spun asa de des ca vreau sa fiu singuraaaaaaaaaaaaaa cu baiatul meu ! Nu mai pot !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

eram curioasa ce port-bebe si-a luat laura ioana si am descoperit ca se gaseste wrap pe situl babycomfort la 135 lei .am cautat situl amazonas , firma productaore, arata superrrrr eu cred ca ma bag la unul ca sa pot iesi si afara cu el ,cel pe care il am eu l-am facut eu si nu arata grozav http://www.amazonas-online.de/englisch/index.html

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

sa vedem daca ma lasa sa pun linkul ,este un articol despre declansarea autismului de catre un conservat din vaccinul de imunizare http://blog. babycomfort.ro/sanatate/autismul-poate-fi-declansat-de-un-conservant-continut-in-vaccinuri

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Neata,
in sf se trezeste tati de dimineata si sta putin cu Benji (mami pune rufe la spalat/uscator). Si a observat si tati ca dimineata Benji e f bine dispus (in general) vb si cu el, rad amandoi, tati il piaptana cu carare pe o parte etc. credea pana acuma ca numai cu mine face Benji asa.
Si......sa va zic cum au supravietuit baietii mei zilei de ieri, acelei 1h cat am fost la curs? Benji nu a dormit de dupa masa decat max 1,5 h puse cap la cap. A venit tati la 17:15 am facut dus, schimbat bebe, hranit, imbracat si am plecat. Benji a inceput sa miorlaie de obosit dar a adormit in masina. Ma rugam in gand sa il tina macar 1 h cat lipsesc. Nici gand sa vina baietii acasa inapoi. Asa ca.... au stat intr-o cofetarie italieneasca (de fapt eis cafeŽ). Tati la o bere Benji a dormit cat a dormit apoi a marait si s-a linistit intr-un tarziu. Tantile de acolo, matroane italiene se tot uitau dupa Benji si il admirau-asta a povestit sotul mai tarziu. Am iesit fuguta prima de la curs (care mi-a facut f bine sunt dezmortita acuma, pacat ca e doar o data pe sapt) si nu i-am gasit in masina, doat cutu (ca si el a venit sa imi faca galerie) deci i-am cautat in cofetarie unde Benji dormea si tati dadea gata a doua bere. F galant m-a invitat la inghetata ( ma doare deja putin in gat si regret ca am acceptat fiindca eram incalzita de la curs). Am dat bacsis doamnelor fiindca nu stiu ce le asteapta de aici incolo in fiecare mieruri seara pana pe 30 aprilie!


Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput