Colectia de toamna-iarna 2005 (189)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu...anul trecut de Paste, tot la Kempinski, in Bulgaria

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Uf! De cand cu noul servici (de la care nu intru pe net in scop personal -> am facut o exceptie sa va anunt de Maria ) nu mai am timp de forum ca inainte. Asa ca am cam ramas in urma cu evenimentele.

Ina vazut pozele, esti o graviduta super frumoasa, infloritoare si implinita. Sa dea DD sa mearga cat mai bine in continuare (m-am cutremurat cand am citit cum ai inceput-o din prima cu sangerari, contractii si alte cele). Dar stii cum cred eu ca e: daca e sa fie, poti sa sangerezi de 1000 de ori si bb ramane. Doamne ajuta!

Brrr! -22 de grade, da' nervi puternici trebuie sa aveti voi!
Pt Rachel nu exista ceva de genul gradinita de la toamna? Care e sistemul de invatamant din Ca?

Buluci sanatate multa lui Simon!
Amoxi de cat ia Simon, de 125 mg/5ml sau de 250?
Din cate imi amintesc eu doza e de 30-60 mg/kg corp/zi. Limitele sunt destul de largi, la latitudinea doctorului si in fctie de gravitatea bolii probabil.

Legarea trompelor mie mi se pare absolut ciudat sa te ingrasi/greturi/samd ; doar daca iti scoate si ovarele, ceea ce e cu totul altceva. Legarea trompelor nu ar trebui sa te afecteze dpdv hormonal.
Stiu pe cineva cu 2 copii=2 cezariene, trompele legate, cea mica are 4 ani si mamica arata f bine, e exact cum o stiu dintotdeauna si mananca normal, nu e intr-o vesnica cura sau ceva.
Nici Gandacica noastra nu mi se pare vreo

Legarea trompelor se poate face in cadrul cezarienei sau oricand altcandva printr-o mica operatie laparoscopica. (Adica n-are sens sa faci cezariana si sa-ti tai uterul numai ca sa-ti legi trompele)

Am vorbit cu Maria: de azi de la 12 s-a mutat in rezerva cu micuta si a inceput s-o alapteze! A zis ca a fost cam nasol cu cezariana ca a simtit tot ce umblau aia prin ea in afara de durere si i s-a parut horror, ca se simtea ingrozitor cum o cotrobaiau aia si nu putea sa plece de la locul faptei. (A avut anestezie rahidiana.)
Micuta e brunetica, nu seamana cu Cristi care a fost blonziu. Si mananca cu pofta, suge, n-are treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

Uitai sa urez sanatate multa Saralinei, sa nu mai faca febra si sa scape de antibiotic si celorlalti copii bolnaviori. Ma bucur ca Nichita e mai bine.

Tania din pacate nu cred ca stiu pe nimeni la spitalul Bagdazar.

Edit: pardon, sunt Lavi, intrasem sa update-uiesc listuta cu mamici si gravidute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Abia acum am reusit sa intru...

ca sa vad ca Joy, draga de ea, vrea s amearga maine la spital la Sergiu...of, mai Joy, esti ultima persoana careia i-as cere asa ceva! . Pai tu care stai asa prost cu timpul si cu cei doi copii pe cap...nici nu te gandi! In plus, nu prea cred ca se poate ajunge pana la el, e inca in stare critica, e intubat si, desi a deschis ochii, nu recunoaste in jur. Mananca ceva preparat special pt cei aflati in coma, nu stiu ce e, asa ca nu prea putem sa-l ajutam din punctul asta de vedere.

Vesti bune exista insa: Anda si Mihaelutza au luat legatura cu mine si cu cunostinte de ale lor din lumea medicala si asa am gasit un medic de legatura in spital dar si referinte importante, cum ar fi aceea ca Sergiu este pe mainile celui mai bun neurochirung pe zone cerebrale si ca, daca cineva il poate salva, acela este! Mama lui spunea ca semnele sunt bune, atata vreme cat mananca si ca inca nu s-a luat decizia pentru o operatie.

Anda eu am trimis azi pachetul meu prin firma lui Roxi, din pacate nu am reusit sa sortez toate hainele pe care le aveam ca timpul a fost scurt de cand am fost anuntata si tati nu era acasa sa-mi aduca din pod cutiile cu haine, asa ca am strans doar o cutie de carton cu haine si jucarii. Nici prietena mea nu a apucat sa mi le dea pe ale ei, ca era la serviciu cand a venit masina. Poate data viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Alexandra, bine ai venit pe lume, sa fii sanatoasa si fericita!
Maria, tati si Cristi, felicitari pentru noul membru al familiei voastre!
Refacere rapid si laptic garla!

Sanatate Sarah, Simon, Titi!

Anda: tati ajunge maine la Bucuresti, acum e in Buzau (Cami, dc ai ceva de trimis, poate te ajuta, baga pm sau mess), i-am dat nr tau de telefon si te va suna sa va intelegeti cum sa va vedeti. El va sta min 3 zile (- ce noroc pe mine iar :(( singura cu ambele fete si la birou pana la 5).
Sunt 2 saci cu hainute, de la 0 la 9 ani, sunt curate toate luate din dulapuri. Iti va da, dc uita aminteste-i, 100 ron si din pacate a uitat punga cu jucarii in hol langa telefon.

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara fetele!!!

Am intrat si noi sa va spunem ca suntem ok, si sa va intrebam daca la iesirea maselutelor...una din simptome o poate constitui si tusea....ca...se pare ca Stefan are o maseluta nou iesita cu cele 4 colturi si inca una la care are doar un coltisor iesit. Alte simptome nu am observat, nici febra, nici altceva...poate un pic de maraiala azi...dar in rest...slava domnului ca e ok.

Madau imi pare rau pt voi....te poop!!!
Siminaf...nu cred ca a inceput votarea ca nu am putut vota..dar cum incepe....ma bag la vot.
Eu nu mai pun poza...ca...sincer nu mai am chef de astfel de actiuni. Dar votez cu mare drag pozele voastre...numai sa ne dati link-ul!

Acu' va poop si Noapte buna Colectie!



Diana 32+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

quote:


Buluci sanatate multa lui Simon!
Amoxi de cat ia Simon, de 125 mg/5ml sau de 250?
Din cate imi amintesc eu doza e de 30-60 mg/kg corp/zi. Limitele sunt destul de largi, la latitudinea doctorului si in fctie de gravitatea bolii probabil.




Amoxi de 125/5ml...deci ne-a dat doza minima!
Mersi mult ptr raspuns...nu degeaba te-a numit Anda mama di tutti!

Multumim ptr urarile de sanatate!
Suntem ceva mai bine, slava Domnului!Am citit pe net o groaza despre tuse si "rosu in gat", si acum sunt convinsa ca baiatul meu a devenit deja imun la antibiotice..imi vine sa ma dau cu capul de toti peretii ca in Baku am ascultat de toti incompetentii si l-am indopat . Aici, ca si in romania ,treaba cu datul antibioticelor este "sport national".
Mihaelutza, Titi de cite zile tuseste?Cum se mai simte?
Noki, ati scapat de antibiotic?
Mada, iti doresc sa treaca pasa proasta mai repede si sa revii printre noi cu o doza mare de optimism!
Joy, ce suflet mare ai....kiar tu te-ai gasit sa te duci la spital???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Noki, asa ramane. Scuze de intarziere, te contactez pe messenger.
Am deja emotii, este pentru prima data cand intalnesc pe cineva din Colectie. E ca si cum ar trece Ambasadorul vostru pe la mine. Cred ca sunt ultima membra care chiar nu s-a intalnit cu nimeni din gasca pana acum, cel putin dintre cele din tara...
Va imbratisez virtual pe toate

Multa sanatate celor bolnaviori!


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!

Am scapat de antibiotic!!!!Ramanem inca azi cu Nurofen si inca 3-4 zile cu Ambroxol.

Alexandrina, io zic ca cel mai bine e sa trec pe la voi pe la intoarcere, adica cred ca pe data de 25 martie.E bine asa, Anda?

Tania- goood news cu baietelul si medicul cel bun!

Feli- care Kempinski? Din Bulgaria sau din Turcia?





Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Tania, ma bucur ca ai vesti mai bune despre Sergiu! Doamne ajuta!!!

Ripley, multumesc ca te-ai gandit la noi, adica sa treaca tati pe aici, dar nu am reusit sa pregatesc tot, ca mai am cateva cutii cu haine si la mama, si nu am ajuns sa le iau! O sa i le dau Adinei in w-e!

Noki, ma bucur ca ati scapat de antibiotic!

Madau, un gand bun pentru tine!




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput