Colectia de toamna-iarna 2005 (189)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

leea- sanatate lui T!
meems- sa-ti fie de bine ,noua tunsoare!Rianna e o scumpa,chiar si cu ochelari invers.
ina- wow,nici nu se topeste bine zapada asta ,ca vine alta prin septembrie.Rachel pare mai mare de 2 ani,ce par frumos are .se cunoate ca sunt mai recent pozele astea.cate saptamani ai acum 25?
anda- du copilu la cofoo ,sa-l spele pe cap doamnele.
daca s-a facut noapte, inseamna ca trebuie sa ma duc la culcare !
noapte buna!

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Pumbitza, sper sa mearga la scoala, daca la inceputul anului 2009 voi reusi s-o inscriu unde vreau eu ( la gradinita catolica care are in incinta curtii si scoala pina in clasa a opta).
da, ar fi fost frumos sa primesc si ceva cadouri...
24 saptamani fac!

Cuscra si Tania - destepti baietii vostri!
da, frumoase vremuri de gravidie am mai trait noi!
io acum trec prin fazele cu arsurile de noapte...

Leea , pai ce sa-mi vina citii si eu de prin carti...care, zau ca asa spun(e) dar sper sa nu trec io prin ghinionul ala si sa nu aflu niciodata. Bine ca ai scapat de examen.
Aoleu, saracii de voi, consemnati in casa atitea zile? deci bag seama ca nu ai gasit bona inca. se pare ca astea sint piese tot mai rare, nu conteaza pe ce continent ne aflam. tare mi-as dori si eu una pentru dupa ce nasc, sa pot si eu sa mai respir usurata, ca pe fii-mea nu am avut curajul s-o las cu nimeni.


bag seama ca schimbul II se retrage la depou...
noapte buna, atunci!



Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

va invit la un pahar de sampanica.
astazi am facut 3 (trei!!!) ani de dc.

ina


Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza...

Io-s terminata..Sarah nu a dormit decat 3 ore azi noapte, adica s-a coito-urlat pana pa 4 dimineata. cica o durea urechea. M-am chinuit cu Adila s-o tinem sa-i bag niste Nurofen pe gat dar a fost IMPOSIBIL. A urlat si a scuiat tot. PAna la urma a dormit de extenuare. Sa vedem ce se intampla azi ca sa stiu ca masuri sa iau.

Pumba- in albumul de Martie de pe Picassa primele 3 poze sunt cele noi, dar eu nu apar in ele. Nu am poze cu asa zis noua coafura. Ala e satenul meu din ce in ce mai inchis, din pacate, dar natural.

Ina- pozele sunt jos, la semnatura, la numarul 2.

Madau- sanatate muuulta!

Feli- sanatate si lui Brado si tinem pumnii pentru un rezultat bun la urina! Ce tare a fost Ili cu masca ta!
De acord cu ce a zis Lavi: alege hotelul prima oara si apoi alege oferta de pret, uite d eexemplu io am fost plecata cu www.rezervare.ro si www.sejurulmeu.ro si a fost super. Au preturi bune de regula. Plus ca vezi ca e Targul de Turism intre 27-31 martie.

Lavi- arata tare bine vilisoara si e cu multa verdeata. Da' in fixismul meu nu e buna, ca nu e chiar-chiar la plaja.
Anul trecut ne-a costat biletul 1500 euro, cu n reduceri. Acolo am mai spart pe diverse distractii -fistic de adus acasa, boat trip, parasailing, mici suveniruri, inca vreo 500 euro. 11 nopti a fost cazarea. Anul asta faca ies in jur de 2000 euro, cam 10 nopti, io zic ca e bine. asta fara banii de cheltuiala de acolo. La mine nu merge fara sistem UAL/AI pentru ca Sarah no way s aaiba rabdare sa astepte masa la restaurant. Ea abia mananca daca o are deja la dispozitie, darmite sa mai astepte...

Dau send sa nu pierd bunatate de placinta.



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ina, hi hi hi...muuulta zapada la voi, da' tare mumos se joaca Rachie la... mare!E tare scumpa! Cum mai stati cu somnicul?
La mai mare cu sampania!!!!

Meems- sunteti 2 fetite frumoase-foc!



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza fetele...

Nu am intrat ieri ca nu m-am simtit tocmai ok, am avut ceva dureri si am stat mai mult in pat.

Ina eu nu reusesc sa vad pozele. Ce tb sa fac???

Meems iti sta super cu breton iar....printesa e mortala.

Sanatate muulta copilasilor si parintilor bolnaviori, ca si noi suntem cu o tuse aiurea in tramvai dar...ii dau Plantatusin de ieri si Nurofen pt ca ieri a avut si nasucul un pic infundat.

Mai nou Stefan tb supravegheat non-stop ca a gasit o mare placere sa bage div obiecte in nas. Asa ca...adineauri mi-a aratat ca si-a bagat o bucatica dintr-un carton de puzzle in nas....asa ca....tb sa fiu cu ochii pe el.

Va poop si mai revin!



Diana 33+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

ANDA azi ma pot duce si eu la spital ca este socrella aici. am vb si eu cu Carmen duminica, saracutza zicea ca nu vrea decat sa-si revina Sergiu.

eu stiu pe cineva la casa de sanatate, tratamentul lui nu este decontat? nu se gaseste, sau doar nu-l are spitalul?

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

joy, mama lui sergiu a plecat azi spre sibiu pt cateva zile. cred ca a ajuns deja bunica baiatului care va sta in acest timp



mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Ina nici eu nu pot vedea pozele
Tania sarumina pt sugestie.Ce analitic fii-tu...
Dordia gind la gind.Tocma voiam sa intreb de mai sint copii care sa-si bage diverse in nas.T ma exaspereaza.Baga ce apuca.In plus a capatat un obicei oribil,si habar n-am de unde...se sterge la gura,dupa fiecare imbucatura cu mineca.Chiar de-i dau prosop.Si NU-l pot dezobisnui nicicum.

Azinopate a dormit ceva mai bine.Ciudat e ca peste zi nu-i pot desfunda nasul orice i-oi pune.Oare de ce???In rest e un milimeru mai bine decit ieri

Meems iti shede bine si cu breton.Tu esti frumu oricum!

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Hai bonjour colectie. Nu am mai scris de ceva vreme intru-cat am bolit gratie virusului Domnului Titi, apoi am fost la un botez unde nu imi explic cu ce am gresit in viata de am fost supusa unei asemenea cazne, a fost cea mai lunga nopate din viata mea, apoi la birou zici ca e sfarsitul lumii si scapa cine poate, eu cred ca nu scap, iar de dimineata imi este iar rau, in speta am o stare de voma de numa', adica nu am putut bea nici cafeaua, de unde am dedus ca e foarte grav. Colac peste pupaza ma suna bona ca picura un robinet...Si o ce mama naibii sa fac ca sunt legata de birou si, si daca nu as fi, nu as stii ce sa fac cu robinetul....Deci sunt naspa azi. Tania imi promisesei o cafea mare azi, da mai bine un ceai de ceva si o lamaie ca de cafea nu ma pot atinge.
Vecina Noki iar cantati triluri in noapte? Ce a mai lovit-o pe bufnita de nu a avut somn?
Ma duc sa incerc sa beau o gura de cafea ca poate totusi merge si nu ma imprastii pe aici.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput