Colectia de toamna-iarna 2005 (189)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

anda- doamne ce tragedie! ce o fi in sufletul ei! felicitari pt ce ai facut pana acum !

durerea la san nu o mai am .ma duc acum la doc sa-mi verifice alunita de care vorbeam cu ceva timp in urma,sa vad daca a mai crescut ,modificat forma si ii voi cere sa verifice si sanul.
ina- esti tare de tot- nu stiai, de ce te felicita ieri lumea.era frumos sa primesti si cadouri. Claire era la scoala toata ziua ,o lua masina scoli din fata casei si o aducea la 3.30 tot in fata casei ,iar eu eram singura cu DC.
Rachel va merge la scoala in 2009 ,nu-i asa?
nu,sora mea nu asteapta baby,vorbeam doar de sfaturi in general.

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

ANDA, tocmai ma pregateam sa dau linkul . Nu e chiar mic pasul, eu sper sa se auda ceva efecte prin targul asta... Multe pt tine!

Bunica lui Sergiu vine maine la Bucuresti, din pacate am aflat asta-seara la 21 si nu mai am timp sa-i duc banii, ea plecand la 5 dimineata. Asa ca maine ii trimit in contul tau si stiu o treaba!

INAAAA..ce vremuri mi-ai amintit...cu poftele tale de gheata si carburanti....cand a trecut timpul?

FELI sigur e de bine rezultatul!

LAVI, ce mi-ai recomanda in Albena, cu plozii dupa mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Fetele care ati intrebat de noi, multumiri!
T e mai rau,drept urmare azi am ajuns la medic.Dar nu e gripa,de care ma temeam,ci e doar viroza.A mai adaugat Eurespal,Nurofen pe linga oscilo si olinth si Zyrtec.Stat in casa 7 zile...Nu e de antibiotic.Innebunim amindoi.El ca vrea desene,io ca nu.


Ina da ce balauri iti trec prin cap de te gindesti ca bb supravietuieste la virsta asta?

Am citit si io Sibianul.Mi se face parul maciuca.Dar intreb: a intrat in vigoare chestia aia din codul rutier,care spune ca daca pietonul nu e pe trecerea de pietoni si circula neregulamentar, soferul ce-l accidenteaza nu are nicio vina?Mai mult,victima trebuie sa plateasca si reparatiile masinii.Parca asa se auzea la un moment dat.Desigir,chiar asa de-ar fi,asta nu-i scuza sa fii Om.
Pumba,da am erminat examenele.Mai ca nici n-am timp sa respir si intru in a 2-a sesiune.
Lavi suuuper conced o sa aveti.Am bagat si io okiu,ca sa imi fac singe rau.Toooot caut ciumperci Fantasy,de-atunci de cind ai facut dezvaluirea cu somonul si vin acasa tot cu coada intre picioare.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

scriu in mare graba ca mi s-a trezit fata si nu ma lasa sa butonez; anda, dupa ce ti-am trims mesajul ( sper ca l-ai primit) mi s-a intrerput curentul ( barbatu-meu lucreaza pe jos si nu stiu ce scurt circuit s-a produs pe-acolo ) si acum nu mai pot accesa gmailul, o sa incerc mai pe seara, ideea este ca vroiam sa te fac atenta ,cei 100 Cad. ii vei ridica in RON, fiindca nu am vrut sa te pun pe drumuri si pe la casele de schimb, scrie si pe chitanta aceea pe care am scanat-o ,vezi sus in partea stinga.

Pupicei pemtru tot ce faci pentrui acesti copilasi!!



Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Intrebare: desigur iar nu gasesc in urbea mea natala cretacificata Vitamina C natural.Ce lata varianta pot sa-i dau? Aia efervescenta deasemenea n-o suporta.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ceva amuzant plus o barfa ca sa ne desmortim fruntile, eu cel putin am nevoie:)
- din ciclul cum ne descurcam in familia monoparentala, azi am fost dimineata cu nichita la coafor - in drum spre gradinita. a vazut ca m-a spalat aia ppar. in seara asta l-am spalat si pe el pe cap si, printre tipetele obisnuite, azi s-a adaugat o noutate: "cofoo, cofoo"
auziti, surori, acum trebuie sa achit si pentru maimutoi spalat pe par la coafor, nu-i mai place sa-l spele ma-sa!
- vorbeam deunazi cu o amica care are copilul la una din gradinitele olga gudynn. te doaRE MINTEA. de cand l-au dat acolo, copilul vrea sa fie mereu PRIMUL. in orice, la masa, la baie etc. Si i-au spus acolo cu mandrie: "Doamna, din gradinita noastra, copiii ies LIDERI. noi va dam un copil LIDER!" femeia era nemultumita, normal, astia distrug copiii, nu lucreaza cu psiholog bun sau nu-i intereseaza. oamenii cu bani care dau copiii acolo, ca stiti ce taxe sunt, sunt cei care vor ca si copiii sa domine cu orice pret, nu-si dau seama ca creeaza niste dezechilibrati, asta nu e varsta de invatat sa fie primul, e o mare greseala. ce se intampla cu aia care nu sunt primii la gradinitele respective, ma intreb. ca si aia acumuleaza niste frustrari.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

LEEA, eu ii dau Brontisori, de la farmacie. Sanatate multa!

Si Che are muci+tuse, fara febra ( va imaginati ca stam cu ochii pe el ca pe butelie sa stim cand face) si a primit schema de tratament cu Eurespal, Nurofen si solutie Mandl. Plus pauza de gradi, macar o zi. Maine e distractie acasa, cu amandoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

ANDA, am citi si m-am crucit! Bietii copii...
Iar cu COFOO...asta-i riscul, mami, daca-l duci prin locuri cu tipe, el nu are dreptul sa fie bibilit/aranjat de o tanti dragutza?


Faza cu Che (tot de descretit fruntile):
Ieri dimineata, sta Stefan pe olitza..cu ochii carpiti de somn...
se uita in stanga, in dreapta, mai casca..
dintr-o data se uita pe geam si exclama:
"uiiiii, ca-i ziua afara! daca-i ziua inseamna ca m-am trezit!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Vin si eu cu poze noi:
mami cu breton si Rianna fitzoasa :) (era inca in pijamale si-si punea ochelarii de soare pe ochi, repetand "wow, ce faina-i Rianna!!" )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Meems, iti sta tare bine cu breton!
La fel si Riannei cu ochelarii pusi invers

...de la mare la ...munte, aici la noi. si fiindca nu ne lasam doborati de zapada nemiloasa, ne-am scos lopatelele si galetusele si pretindem ca sintem la mare...
am pus si eu poze cu noi facute mai recent.
va anunt de pe-acum, vor fi ultimele poze pe care le voi pune cu burtica, nu vreau mai tarziu sa va traumatizez cu imagini tulburatoare ( munti de grasimi acumulate )

pupicei si pe curind!


Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput