Colectia de toamna-iarna 2005 (189)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

quote:
Originally posted by catutza
Chiar sarbatoreste cineva astazi Floriile?

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil




Noi, noi - fetele din State Nu-mi vine sa cred ca duminica viitoare vom ciocni oua rosii... parca numai ce dadeam globurile jos de pe brad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Siminaf , saptamana viitoare e Pastele la catolici, deci astazi au fost Floriile.Nu stiu daca e cineva la noi catolic dar am urat totusi
Voi ce faceti, nu ne mai spui nimic de copii?de tine...






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

hellouuuuuuuuuu, trezirea!
auziti... vreau si io sugestii! pe 5 aprilie se fac 10 ani de cand gabi si cu mine suntem impreuna. ce sa fac, ma gandeam mai degraba la ceva surpriza decat la ceva cadou
catutza, plastilina se cheama "das", referitor la ata - insir pe ce gasesc, am si crosestat, pe panglici, depinde de aspectul pe care vreau sa-l dau. margelele mici le intind pe sarma, luata tot de la d-astia de pe net.


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Ah, multumesc, m-am linistit! Nu de alta, dar am 2 aici in casa, era sa lesin cind am citit. Noi nu ciocnim pina pe 27 aprilie, tot pe ala ortodox il tinem. Dar profitam de vacanta pe care o au toti aici de Paste.

Cata, multumesc de intrebare, noi facem bine, ceea ce va dorim si dvs. Date personale nu prea mai dau multe, am avut surpriza neplacuta sa fiu interpelata pe mess de cine chiar nu doream si ghici de unde luase informatiile. Ai ghicit, de pe DC. Dar sintem bine, pe cuvint. Copiii cresc si se fac si mai nazdravani decit erau.
Pupici Biencutzei, ii vad poza la avatar pe YM in fiecare zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!!!!

Multumim de urarile de sanatate!

Noi suntem nici bine, nici rau, adica tuseste in continuare, ieri a avut de dimineata stare tare proasta, de mancat nu mananca nimic in afara de lapte - seara, dimineata si noaptea...Asata este...o sa treaca cu timpul, ca data trecuta, cand ne-a tinut vreo 2 luni cu totul.
Am luat si noi de la ea viroza, canalizata frumos la gat, incat de-abia inghit, da' tot bag in mine dulciuri...

Feli- nasoala ratarea cu aparatementul!Cu Ili, e taaare sensibila. Dar si dragalasa. Dar io zic ca se va mai cali cand o incepe si gradinita si va intra in colectivitate.

Catutza- of, biata Bia! sanatate multa si sa treaca repede!Am fost ieri Floriile la catolici, nu la ortodocsi.

Lavi- Thassos? Cica e dragut, dra d emers odata, ca in rest nu prea ai ce sa mai faci pe acolo. Bagi un link la hotel?

Roxi- ce ma bucur ca e bine bebe Matei!

Corapino- io zic sa lasi legea deoparte si sa te reprofilezi pe margelute, ca talent ai!Iar fii-tu e belea!

Madutza- horror sa-ti pierzi plodul. Si Sarah ieri a evadat de la coada la banca si a intrat pana in spate, la casierie, unde evident ca nu aveam voie sa intru, asa ca abia au reusit femeile alea s-o scoata de acolo. Cu o fatza foooooarte amabila, normal.


Ma duc sa-mi continui de baut cafeaua...

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

neata

lavi, contul nu e la raiffeisen, ci brd. ai vrut sa spui ca ai virat din raiffeisen?
madutza, in week-end am avut si io casa, masa si copil ca am tras toata saptamana pentru alte lucruri. o sa ne descurcam sa intru in posesia tuturor pachetelor pana la finalul actiunii.
corap, ok


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

vrea cineva motanel birmanez de 3 luni gratis, de la un coleg de-al meu?


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza!!!

Corap, sanatate maxima copilasilor! Despre margele si accesorii ... no comment! Foarte frumoase! Auzi, eu am luat "plastelina" DAS, dar exista si colorata? Si, chiar, gaurile cu ce le dai???

Madutza, Doamne ce sperietura!!! Bine ca l-ati gasit repejor ...

Daria mea dejea se pregateste de mare! Isi intinde un scutec in sufragerie si se tolaneste pe el isi aduce galetusa, lopatele si zice ca e "la plaja"!




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

quote:
Originally posted by camelia_daniela



Daria mea dejea se pregateste de mare! Isi intinde un scutec in sufragerie si se tolaneste pe el isi aduce galetusa, lopatele si zice ca e "la plaja"!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit




Mai, ce-or avea copiii astia cu marea? Si al meu face fix la fel, se intinde e unde apuca zice ca sta la soare (desi azi ploua la greu in Sibiu), iar de cateva zile se trezeste cu fraza: "Dupa ce vin de la gradinita, plecam la mare!"
AM incercat eu sa-i explic ca la mare e frig si nu putem sta dezbracati, ca trebuie sa asteptam vara..cand am crezut ca incepe sa priceapa, vede la TV o reclama cu unii in costume de baie pe plaja si tipa "uite ca la mare e cald, tanti cu nenea fac plaja!"

Si inca ceva...nu va mai plangeti de copii care se indaratnicesc nu "NU", ca vin vemuri si mau grele, cu negatii nuantate. Dl. Che mai nou il exerseaza la greu pe "in niciun caz!"

CORAP mi-am baut cafeaua azi cu mare placere, ca ti-am privit copii. Atat sunt de frumosi...si asa de mult imi place cum ii cresti..se vede pe ei cat sunt de fericiti! La un moment dat, nu l-am recunoscut pe Ardeiash tuns, decat intr-o poza in care a zambit. Anais nu are un an, nu-i asa? De la cate luni merge???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

cami, cu scobitori... sau direct cu firul ... dupa inspiratie. adica depinde daca fac intai "margelele" si dup-aia le insir sau daca am o idee exacta si le fac "pe masura"
da, plastilina exista si colorata, mie imi place sa-mi fac singura culorile (sa le amestec), ca ele-s cam "crude" asa. am vazut vreo 5-6 culori
edit: tania , anais a facut primul pasa cum o luna, dar merge mai bine de vreo 2 saptamani, de pe la 9 luni jumate. da' ai mei au mers amandoi repede, cu vorbitul/olitele si alte chestii mai la urma. oricum, senzatia mea e ca a crescut atat de repede ana. si e o jmekera de zile mari, e de o mie de ori mai hoata decat fra-su.


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput