Colectia de toamna-iarna 2005 (189)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Joy -no coment.fusera-ti azi in parc?

noi am fost azi la ciufolici, numa eu cu zuzu. a urlat non-stop. noroc ca dureaza doar 10 min. si cu foarfeca, ca masina de tuns no way.pana la urma l-am tinut in brate, ne-am umplut de par amandoi.
nasa l-a lasat pe fi-su netuns pana s-a dus el singur, cica. ce-mi mai vine sa fac asta le fiecare 4 luni.pe urma am mai stat putin in parc la obor.
acu se uita la "mici" la tv. ad ma maimutoi, ad la BE. cum se trezeste "cacatomu".vba Andei"lasa-i ca dorm".si de dimi am desemat. ad "Davide dezenezezeaza"p-acolo. in oricecaz exagerat de multi de z si fara s.

Leea
nici n-am apucat sa te intreb ce-ai facut ieri la examen. lui T cum ii e? lu D i-am dat de 2 ori cate 5 ml de panadol. i-a trecut febra si vad ca nu au aparut alte simptome.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!

Leea, cum mai e T. ? Sper ca mai bine! Sanatate maxima!! Cum fu la examenul tau???

Noki cum mai e Sarah?

Feli, tinem pumnii! Sa dea Domnu sa fie bine!! Taree sensibiloasa Chiti! E suuuper ca e sociabila si vorbareata!

Cata, sanatate maxima Biancai!

Joy, un pentru tine dupa atata muncaaaa!






Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

feli asa m-am mirat si eu de un vecin de 6 ani care s-a apucat sa planga cand i-a facut mamica lui o observatie. Pai ale mele au un obraz gros....
Bafta cu urocultura!!!

anda am transferat niste bani pt Sergiu in contul Reiffeisen. Daca ai putea sa-mi confirmi la un moment dat...

catutza pana la urma am renuntat la Sozopol si am virat spre Grecia, insula Thassos. Am rezervat deja.

Sanatate multa celor raciti/muciosi/tusitori si de-astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Hello!!


Fetelor ,ieri am tras o sperietura zdravana ,am crezut ca mor de frica :am fost in Plaza cu tati si finii la cumparaturi ,dupa ce am terminat de targuit am mers sa mancam ceva ,la un moment dat Andreas a luat-o la fuga de la masa ,s-a ascuns dupa un stalp ,am crezut ca se intoarce dar n-a facut-o ,a alergat printre mese si l-am PIERDUT,am cautat ca nebunii vreo 10 min .,absolut peste tot, mai putin culoarul cu toaletele ,am mers si acolo iar in capat este sala de biliard ,acolo l-am gasit linga masa unora, urmarea o partida omu' ,am crezut ca mi se pare ca-i al meu cind l-am vazut ,nu-mi venea sa cred ,l-am luat in brate si l-am intrebat ,cum a putut sa plece ,de ce etc . la care-mi raspunde ,,mami am vrut sa iau si io un bat'' tac adica ,de-acum voi fi mult ,mult mai atenta pt ca nu-i e frica sa plece singur ,ba chiar ii place sa bantuie ion voie fara ca nimeni sa-l opreasca de la anumite activitati.

Anda ,am asteptat tot weekend-ul tel. tau ,am bantuit tot Bucurestiul azi ,as fi putut veni chiar la tine acasa sa-ti las lucrurile dar nu mi-ai dar nr tau ,nu am avut cum sa dau de tine ,asta e ,poate ne vedem intr-o zi dar nu stiu cand ,in cursul saptamanii mi-e imposibil iar weekend-ul viitor nu sint in Bucuresti.
Noki,Leea ,Catutza ,Feli,sanatate multa la copilasi!

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada



www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

hellou
n-am mai trecut de mult pe-aici din cauza ca am avut o gramada de trebi + copii muciti + copii cu febra + copii care nu dorm noaptea + titirezul meu cel mic nu sta o clipa locului, alerg de dimi pana seara dupa ea, am gasit-o atarnata de televizor (nu o data), s-a catarat sus pe biblioteca , imi vine s-o leg cu o atica de mine. (a... ce sa mai spun ca s-a urcat de n ori in carut si tot de aprox n ori a si cazut cu el, ca sta in picioare si sare, si se distreaza la faza asta)
sa raspund repede-repejor:
ina, banuiam io ceva de cand ti-ai scos extensiile... ce sa-ti spun decat sarcina usoara si bb sa vina sanatos si la termen (sau, ma rog, inainte de a pleca doctorita in vacanta)
tania, imi pare rau ca n-am fost pe faza, dar sun in galeata si cu timpul si cu banii. poate cand imi vine cicu' fac rost de ceva gologani
anda, nu m-am dat la fund, coletu-i pregatit, astept sa vad daca nu pot face rost si de ceva bani. de-aia te-am amanat si te mai aman inca putin.
inca o intamplare cu andrei: mergem la pediatra, la control cu anais, el merge doar in vizita sa-i spuna "buna ziua" (v-am mai zis ca are o frica de doctori teribila, sa vada unul la 50 de metri si incepe sa urle, acum eram in faza "uite ce frumoasa e dna doctor, uite lui anais nu-i face nimic, uite ce interesant e in cabinet, o salutam pe dna doctor si plecam )
cat asteptam pe hol face omu' kk. vreau sa-l duc la baie la schimbat pampers, nu vrea, zice sa-l schimb in anticamera acolo. hai, fie, scot pampersu', ramane andrei mai golas asa, tocmai in momentul cu pricina vine o fetita.
andrei, cu ochii scaparatori, catre mine: "uite, a venit fetita! mumoasa fetita!"
catre fetita "eu andrei. am fatut kk pampers. acum schimba mama pampers kk mult facut. miroase urat pfui. uite schimba mama kk"

asa, sa vedeti ce mai fac eu dupa miezul noptii

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna seara!

La multi ani, Floriilor!!! Chiar sarbatoreste cineva astazi Floriile?

Madutza , bine ca l-ati gasit, cred ca v-ati speriat rau de tot.Ei nu realizeaza ce grav este ceea ce fac.

Lavi , da link sa vad unde va duceti.Cate zile, cati bani cu ce va duceti Noi cred ca tot in Bulgaria ajungem, cel mai probabil la sf lui iunie.

Corap , FELICITARI!!!! Sunt superbe margelele, de unde iei materia prima? Ai ajuns la mare primavara asta? pune poze sa ne clatim si noi ochii

Multumim mult pentru urari, e ceva mai bine Bia dar tot tuseste destul de rau, bine ca nu mai are febra si muci multi.

Felicia , cum se simte Doru? A trecut raceala?

Dordia , ce face Stefan? Tu cum te simti? Nu pui poze sa va vedem si noi?

Roxana , tu ce faci, mai mergi la munca? Cand o dai pe Alexia la gradi?








Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

hee, catutza, am ajuns la mare azi... adica, ma rog, ieri.
poze sunt aici , nu s-a terminat inca uploadul, mai pe la sfarsit cu marea... edit: sunt o vraiste totala, dar n-am timp sa le bibilesc, le-am pus si eu cu carul
cat despre margele, prima parte sunt facute integral de mine, adica modelate din pasta de modelaj, e o plastilina care se intareste le aer, de la librarie - eu i-am luat initial lui andrei, dar e mai dura si el o modela greu.
pentru ultimele, de pe net, in cea mai mare parte. am mai luat si de la bricostore.
edit iar: mandutza, noi l-am pierdut pe andrei in germania la metrou... bine, l-am gasit repede si avea oricum buzunarele pline de carti de vizita si numere de telefoane, da' am simtit ca mor minutul ala in care nu-l gaseam ... am inviat dup-aia.
noapte buna, fetelor, ma duc la modelat

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Corap...sa inteleg ca e palpitanta viata cu 2 copii. Abia astept sa vad ce ma asteapta si pe mine.

Catutza...pai am pus poze la semnatura si..o sa mai pun. O sa imi fac si pozein oglinda...sa ma vedeti cata am ajuns.



Diana 33+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Corap , sa ne pui poze cu noile creatii , si spune-mi cum se numeste exact plastelina aia ca as incerca si eu sa fac ceva...tu pe ce insiri margelele? cand le faci gaurile? hai ca te zapacesc acum

Diana , de ce nu spui ca ai pus poze noi ? Ce mare e Stefan! Si ce ochi frumosi are, tot asa albastrii






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Ce Florii, daca Pastele e pe 27 Aprilie?!? Cu o saptamina inainte de Paste sint Floriile. Nu??

Mergi la inceput