Colectia de toamna-iarna 2005 (189)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Madutza, felicitari ptr despampersare!
Si Simon e la fel la cumparaturi,nu merg niciodata singura cu el in supermarket, trebuie sa fiu insotita de sotz.. eu fac cumparaturile iar Sotzul alearga dupa el.
Cuscra, suntem mai bine, mersi de intrebare, mai tusim si cred ca vom mai trage mult cu asta, dar in schimb i-a revenit pofta de mincare.Sanatate multa Riannei!
Ioana, voi ati scapat de tuse!?Parca spuneai ca d o luna nu inceteaza?
Roxi, Dordia, Ina relaxati-va cit mai aveti timp ca dupa aceea veti fi si mai solicitate!
Anda, tot respectul ptr tot ceea ce faci!
Mada, un gind bun ptr tine .Capul sus si bucura-te de ceea ce ai acum!


Cristina & Simon(26.12.2005)
www.dropshots.com/Bulucel#date" target="_blank">Poze din Iraq

Varsta lui Simon


www.onetruemedia.com/shared?p=1ed840869c0f5213651618&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">PRIMUL NOSTRU ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

buna dimineata.

barbat plecat in sambata libera la o lucrare. STOP. pt niste bani in plus. STOP. eu la bucatarie de dimineata sunt la al 3-lea fel de mancare. STOP.
Alex zice CAHHHHH la suculetul de fructe. STOP. eu zombi rau de tot, imi vine sa dorm in picioare.

vorbim maine

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Joy, tu gatesti ptr toata saptamina, si banuiesc ca in weekend cind e soatza acasa??Super idee...eu nu as putea face asta ca nu mi-ar ajunge frigiderul s-o stochez!
Hai zi ce facusi bun ptr saptamina asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna seara colectie

Ina , pe aici suntem dar pur si simplu nu am mai apucat sa scriu.Bia a fost racita destul de rau, muci la greu, febra, tuse ca un magar si a si vomat de 2 ori Acum e putin mai bine dar nu prea mananca si e bleaga, nu are chef de joaca, sta in pat mai mult. Va -am si multa sanatate, incearca sa lasi totul balta, poti amenaja camera pentru bebe2 si dupa ce nasti, acum incearca sa te odihnesti.

Roxana , tu cum te simti? Cum te descurci cu Alexia, cred ca-ti e greu acum mai ales ca nu o mai poti lua in brate.







Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

madau- fii tare.i-a intrat chestia cu divortu si nici cu o operatie pe creier ,nu cred ca ii mai poti baga mintile in cap.
cu dumnezeu inainte....imi pare rau pt tine ,ca ati ajuns aici.
catutza- sanatate Biancai racite si fara chef de joaca.
madutza- mai mergi la sala? arati foarte bine in poze.
roxi,dordia- mai aveti putin,sunt emotiile dinaintea nasterii ,totul o sa fie bine .
ina- stiu ce inseanma sa stai la pat, sa numeri orele ,zilele si saptamanile,eu eram ce mai fericita cand mergeam la control la fiecare 2 saptamanai ,pt ca asta insemna ca am mai rezistat 2 saptamani ,am inaintat in sarcina ,am tinut copilu la caldurica acolo unde e cel mai bine, in burtica.
eu am avut o prietena,careia ii voi fi sunt recunoascatoare toata viata,pt ca ma verifica sa vada ce fac si de care imi era frica efectiv,daca ii spuneam ca sunt in picioare,ea imi spunea la baie si in pat ,atat.pe cel mic nu-l intereseaza ce culoare e camera lui sau daca va dormi in valiza.
durerea a fost prea mare ,asteptarea prea lunga ,stai la pat,nu pe canapea cu cutiiile de despachetat in fata ,in PAT...
sotul imi spune mereu, sa nu mai dau sfaturi surori mele tot timpul ,dar o fac pt ca tin la ea si vreau sa-i fie bine.


Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Catutza, Leea, Madau sa vina vremuri mai bine la voi

Noi suntem cu unghia in gat tocmai s-a vandut un apartament de 3 camere vizavi de socri!!! Si la modicul pret (pentru Bucuresti) de 130.000. Cum de nu am aflat de el? Va dati seama ce frumos era sa fim asa aproape, nici nu ne mai vizitam vorbeam direct pe geam Asta e, daca nu am actionat cum trebuie, stam si ne uitam.

Pe de alta parte Ilinca ne da emotii, mai trage cate un pipi semi-tulbure, dar nu dimineata ci dupa-amiaza (tineti minte ca la infectiile ei urinare se vedea ca era ceva in neregula doar la urina de dimineata, care era tulbure si urat mirositoare). Marti luam rezultatul uroculturii, sper sa fie ok. Dar numai teama de a o lua de la capat cu doctori, spitale mi-a trezit o frica teribila, joi seara am izbucnit intr-un plans isteric. Iar eu plang doar in cazuri tragice (gen inmormantari), de obicei sunt optimista, ba chiar aerian de optimista.
Tineti-ne pumnii sa fie bine

Isi imagineaza ca e calut, ne spune ca o cheama "Ilinca teodora calutu'" si tropaie toata ziua prin casa.
Scoate mereu dume, azi cotrobaia prin geanta si la un moment dat m-a intrebat "unde e nimica?"
Chiar ma gandesc sa fac un fisier cu perlele ei.
In schimb e cam plangacioasa, doar sa-i interzici ceva si pune buza. Si plange, nene, ii tasnesc lacrimile, nici nu mai curg pe obraz, asa ceva n-am mai vazut
E foarte socialbila, nu conteaza ca nu cunoaste omul/copilul, pe strada cum vede pe cineva, cum ii povesteste una, alta.


Mihaelutat mai bei ceai verde? Eu dupa o cana am abandonat. E unicul ceai cu gust de peste O fi el antioxidant, dar gustul e naspa rau.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

ce va ziceam, abia a avut o criza de plans cu suspine, ca a dezbracat o papusa si nu mai reusea s-o imbrace la loc. Mama, ce va mai suferi copilul asta in viata!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

hello.

BULUCI am facut mancare pt cateva zile ca vine si socrela: ciorba de vacuta, mancare de cartofi cu pui, un ostropel tot de pui, si o alta mancare cu carnita de vita (nu stiu cum sa-i zic, e cu ceapa mai multa) am facut niste piept de pui la gratar si cam atat.

FELICIA ia ceai de la FARES. este ceai verde cu vanilie si lamaie. este f bun.


of...Vlad este marait rau este trezit de la 05:30, Alex de la 06:40


Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza colectie!!!

LAvi pt incurajari. La Stefan placenta la fel era maturata dar si-a facut treaba. Acuma...se pare ca isi face treaba deocamdata dar..tb sa urmarim evolutia bb-ului sa vedem daca e ok. Te poop!!!

Roxi...ce faci??? MAi lucrezi??? Cand intrii in prenatal?

Catutza...sanatate multa iti doresc, sa isi revina Biencutza...si sa intri din nou vesela asa cum te stim.

Joy...wow dar ai gatit nu te-ai incurcat!!! Si eu vreau sa ma incumet sa fac o ciorbitza de dovlecei si o tocanitza cu carnitza azi..si poate si un pui pe sticla. Sa vedem daca imi permite bb.

Felicia...e sensibila nor'mea. Stefan se enerveaza daca ceva nu ii iese , iar daca il certam se oftica, se tranteste pe jos unde vede ca nu e bagat in seama si se potoleste repede. Speram sa treaca faza cu tavalitul cat de repede. Bine ca numai in casa face asa....deocamdata. Tin pumnii sa fie rezultatul ok la urocultura.
AAA...pacat ca nu ati luat ap de vis-s-vis...e super sa ii ai aproape. De cand cu mama....e ok. Stefan cand am treaba se duce la mama, sau il scoate Bunu la plimbare...etc.Nu are rost sa iti spun 1000 de avantaje.

Buluci te

Ina stai cumintica ca....mai ai un pia. Si mie nu imi vine sa cred ca mai am 3 sapt pana la 36 dupa care....cum o vrea D-zeu sau BB sa iasa. Te poop si nu mai face ef. mari!



Diana 33+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

asa cum va spuse si MIRI ne-am intalnit. si mie imi pare ca parca ne mai vazusem si altadata. adica eu m-am simtit de parca eram cu o veche prietena.

Miri sa stii ca al meu Vlad, cum a vazut fluierasul ala - de fapt bombonelele - a zis ca-s de papa si tragea de numa numa de el sa-l desfaca. asa ca nnu am avut incotro si le-a mancat.



Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput