Colectia de toamna-iarna 2005 (189)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Salutare! Ce e linistea asta pe aici, sunteti bine?

Noki , multa sanatate lui Sarah, sa ii revina pofta de mancare. Nu ai mai pus poze noi la semnatura

Corap , am vazut pozele de la mare, frumos iar Anais pare de cel putin un an Andrei seamana cu sotul tai iar Ana cu tine mie asa mi se pare, ce ai mai mesterit azinoapte?

Camy , ce face Daria, ii mai cade parul?

Ina , cum te simti, sper ca sunteti bine

Helep , voi ce faceti? ne mai citesti? ai promis poze noi cu mica blondina








Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Catutza, la cererea publicului, am mai pus 2-3 poze noi.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

noki- ultimile poze sunt inainte sau dupa suvitare?ai culoarea parului mai inchisa? daca da ,iti sta bine asa.
pt gat merge ceva cald ,o tuica fiarta ,un vin fiert
dordia- palpitanta viata cu doi ,asa e ,mai ales cand vor aceeasi jucarie
azi noapte la 2 ...pasi prin casa, eu buimaca.....era copila mea cea mica ,mergea din camera in camera, sa gaseasca un pahar de apa.... noroc ca avem doar 3 dormitoare.
la 3.30 vroia snacks
Ady- nu ma accepta cu parul strans in coada.
copii vostri au chestii din astea care ii deranjeaza?

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Anda ,n-a fost nici urma de rautate ,repros in mesajul meu ,pur si simplu m-am ofticat ca nu ne-am intilnit pt ca asa imi spusesei si am umblat mult ieri ,as fi putut sa vin aproape de tine undeva dar nu-i bai ,ne vedem noi pina de Paste.
Corap ,frumoase poze ,ce copii mari ai !Felicitari pentru mergareata!
Noki ,o sa-si revina cu pofta de mincare ,nu-ti face griji ,pupici .
Ina ,ce faci??Ai grija sa nu faci efort ,roaga sau plateste pe cineva sa te ajute la mutari.
Referitor la poze ,m-ai intrebat daca una din fete are extensii ,nu?Da ,are ,abia si le pusese si era suparata ca se vede un pic diferenta de culoare.

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada



www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

siminaf- foarte incomoda si neplacuta sit ,daca cineva te-a gasit prin DC.
corap- ai doi copii frumosi.
.
toate pozele sunt frumoase ,dar cea in care stau amandoi pe olita e mortala.
leea - cum mai e T? gata cu examenele?
fata mea, ma hraneste cu sfafide

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Anda, nu stiu ce citesti mai frecvent, g-mail-ul sau dc-ul, ti-am trimis mesaj pe gmail.

Fetelor, eu zic ca-i prea mult pentru Anda sa se imparta in atitea locuri (strangerea a jucariilor, ridicarea banilor de la sucursale, mers la spital la Sergiu, unde mai pui ca-i singura si are si serviciu, de dus-luat Nik la cresa ) nu se poate oferi vreuna dintre voi sa mearga la spital sau cu orice altceva, s-o mai degrevam si pe ea de atitea drumuri?
Ea nu se plange si stiu ca face totul cu draga inima, dar trebuie sa fim intelegatoare si realiste, este tare greu sa se imparta in atitea locuri.


Lavi, multumesc!
Eu stiam din "aducerile aminte" ca daca bb-le s-ar naste acum ar avea sanse de supravietuire de 85% si ar putea supravietui in afara uterului doar cu ingrijiri corespunzatoare ( la prematuri) insa 50% dintre ei ramin cu malformatii severe si permanente.

Nu am avut de lucru si mi-am stors de curiozitate unul din sani si a iesit colostru...
Ah, si iar au inceput poftele de gheata, miros de benzina ( cel mai mare deliciu al meu este sa-mi fac plinul la masina!!!) pasta corectoare, am pofta de tigara ( desi sint nefumatoare) si numai tampenii din astea.
Daca ar fi sa fac o comparatie dintre sarcina cu Rachie si actuala, ei bine, de data aceasta am greturi la greu, maninc proteine in prostie ( de unde cu Rachie devoram fructe si legume) pap dulciuri la greu , nu-i de miarare ca sint balena si probabil la nastere va trebui sa ma ia o macara sa ma transporte la spital.


Apropo, mamicile gravidoase si cele cu doi copilasi, ati avut simptome diferite fata de prima sarcina?

Pumba

quote:
sotul imi spune mereu, sa nu mai dau sfaturi surori mele tot timpul ,dar o fac pt ca tin la ea si vreau sa-i fie bine.
deci si sora ta este gravi?
tu cum te-ai descurcat cu Claire in perioada cand erai gravi?

Rachie nu are faze din acestea, cu parul meu coafat diferit, ci mult mai nasoale ( de ex. nu-i place s-o imbrac cu nimic nou, desi i le dau cu citeva zile inainte sa le vada, miroasa, sa se obisnuiasca cu ele...astazi dimineata a plans o ora intreaga fiindca am imbracat-o cu o bluzulitza noua...si cind am lasat-o la cresa a facut circoteca, vroia sa se dezbrace de ea).

Feli tin pumnii ca marti sa te bucuri de rezultatul uroculturii!

Dordiutza, stau cuminte ca nu (prea) am incotro. Si-l am prin preajma si pe barbatu-meu care are oki de soacra ijn perioada asta si este vigilent, ma pune la punct cum ma apuc de cite ceva si ma sperie.

Corapino, sarut-mana ptr. urari!
Te admir ca mai ai timp sa fii si creativa , in conditiile in care ai doi copilasi alpinisti.
Misto pozele cu voi! Copiii arata "bine -crescuti" mai ales dulcea si draga de Anaisa-caisa , iar tu si Gabi ati slabit mult, se vede ca puii va tin in forma!
Referitor la surpriza aniversarii, vrei sa-i implici si pe copilasi sau sa fiti doar voi doi, ca doi porumbaci?
Eu una m-as duce cu barbatul intr-un loc unde nu am mai fost vreodata, as cina la lumina lumanarilor ( mi-ar place undeva la aer liber, daca vremea ar permite) si m-as plimba sub clar de luna.

Simina, si eu tot asa stiam, ca Floriile sint pe 20 Aprilie, cu o saptamina inaintea Pastelui ortodox, dar zau daca nu mi-a facut placere cand am fost ieri felicitata de mai multe persoane...m-am gandit ca poate pleaca in perioada respectiva si vor s-o faca in avans, nu stiam ca prin alte locuri s-a sarbatorit ieri.

Cata sintem binisor! fereasca Dumnezeu de mai rau, dar s-ar putea si mai bine...

Nokisor, pentru durerea de gatincearca cu lamaie stoarsa si miere. Chiar si doar sucul face minuni! Sanatate multa!
Eu nu pot gasi noile poze, in ce album le-ai descarcat?

Madutza, mama, ce sperietura cu Andreas pierdut! ar trebui sa-i pui o sforicica de manuta cind mai iesiti out.
Mi-am dat seama ca sint extensii, dar ii stau super bine!

fug s-o iau de la cresa!
pupicei!






Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

felicia- cum mai e Ilinca?ai dus pt analize sau mai astepti?

saptamana trecuta am stat afara,de dimineata pana seara, au fost 20 grade,ieri am facut om de zapada si suntem consemnate la domiciliu.

tania,camelia- noi nu mergem la mare - dar are o imaginatie bogata Ady,din cate vad eu... mai ales cand mergem cu masina,si nu se uita nimeni la ea,vorbeste, gesticuleaza,se amuza, e foarte teatrala.

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

quote:
Originally posted by Ina869

Anda, nu stiu ce citesti mai frecvent, g-mail-ul sau dc-ul, ti-am trimis mesaj pe gmail.

Fetelor, eu zic ca-i prea mult pentru Anda sa se imparta in atitea locuri (strangerea a jucariilor, ridicarea banilor de la sucursale, mers la spital la Sergiu, unde mai pui ca-i singura si are si serviciu, de dus-luat Nik la cresa ) nu se poate oferi vreuna dintre voi sa mearga la spital sau cu orice altceva, s-o mai degrevam si pe ea de atitea drumuri?
Ea nu se plange si stiu ca face totul cu draga inima, dar trebuie sa fim intelegatoare si realiste, este tare greu sa se imparta in atitea locuri.




ina, esti o dragutza dar cumva o sa ma descurc. imi e ciuda ca sunt in urma la actiunea sergiu, n-am compus decat 3 randuri la mesajul pe care vreau sa-l trimit la ziarele centrale, unul s-o gasi sa publice, din 20, dupa cum va spuneam.
s-a oferit melku sa ma ajute si chiar o sa apelez la ea pentru ceva ridicari de saci de jucarii.

ina, ce frumoase amintiri alea cu pasta corectoare:)))))))))))), vai ce innebunita eram si io dupa mirosul ei...ba chiar si dupa ce am nascut cateva luni, jur, pana am revenit hormonal la echilibrul dinainate de sarcina tot imi mai placea.

pumba, te mai doare sanul?

bbalinus, fee, helep ce faceti? cred ca cititi, va simt privirea in ceafa:))) mai ziceti ceva.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Noi suntem varza amandoua, behaim ca niste capre, suntem mucioase...asta ne mai lipsea. In rest...avem treaba multa, m-am apucat deja de aranjat prin apartament, sper ca pana la sf lunii sa ne putem muta acolo. In rest...sa ne ajute Dumnezeu si sa fie asa cum ne dorim!

Pupici, n-am citit nimic din urma si nici nu am timp acum...ma duc sa mesteresc ceva prin bucatarie

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

seara buna
Tati e tot mai virusat asa ca stau numai eu cu Ilinca. Nu e bai, sa dea Domnul sa se faca tati repede bine. Asa ca va rog sa ma scuzati dar nu prea voi scrie azi mare lucru.

Maine luam rezultatul la analiza, dar am o presimtire ca e de bine


Noki, Madau multa sanatate!!!

Lavi ce hotel, ce agentie?

Corap deci te-a prins si pe tine febra margelitului Vezi ca guta de pescuit e foarte buna, daca vrei iti spun si de unde sa o iei mai ieftin, ce marime merge. Eu am cam lasat-o balta, a ramas o sacosa de material
Iar pasta de modelat se mai numeste si Fimo, cred ca e acelasi lucru.
Sa-mi ararti si mie poze, poate imi revine cheful.

Gata, ma intorc la copil, ca tocmai face praf o carte de colorat.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput