Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Neata !!!!!

Multumiri tuturor fetelor care si-au exprimat parerea cu privire la alaptat in parc. Majoritatea covarsitoare a votat PENTRU.
Eu nu planuiesc sa fac din asta un obicei, doar in caz de necesitate . Oricum mi-ati dat curaj si va multumesc ca existati

Si acum urarile de LA MULTI ANI pentru Rares Mihai (bebe de Laura1713), Andrei (xelanoimis) si Tudor Matei (Laura10).
Mamicile n-au mai intrat demult. Ce mai fac puiutii vostri la 4, respectiv 3 luni?



Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
amy ati luat super bine... dar sunteti inaintati bine cu diversificarea. Cereale cam cat mancati si de care?



Pussi, papam cereale faina de orez de la Bio Milupa,ii pun o masura in fiecare bibe;


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

quote:
Originally posted by popbianca

eu cred ca o rapune oboseala si de aceea plange
inteleg,si eu de multe ori sa fi dormit in vana daca as fi putut;cred ca asa e si la ei ,ii moleseste si daca le trece toropeala pot manca mai linistiti

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)



Nu stiu cat la suta e oboseala si cat la suta stie ca urmeaza somn.
Poate nu vrea ea cand vreau eu.
Daca e oboseala, ar continua sa planga si dupa ce ma ridic de langa ea. NU?

Offf, copiii astia, si eu nu o credeam pe mama saraca.

Acu ajung la vorbele ei...

Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

esti draguta!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Lala, lui Andrei sa-i treaca raceala. Poate din cauza asta e agitat. Sunt convinsa ca o sa revina la normal curand !

E adevarat ca oboseala sau mai bine zis surescitarea sunt vinovate pentru comportamentul plangacios al bebeilor seara. Si noi am trecut prin asta, mai ales ca seara venea tati, ii era dor de puiutz si se juca cu el. Apoi mai trecea si buni si tot asa...
Incercati sa creati o atmosfera de liniste cam cu o ora inainte de baita (il lasati sa se joace singur cu o jucarie preferata, ii spuneti o poveste, un cantecel....). Asa se relaxeaza si mai cuminte (sper eu)

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by anacami

Buna dimineata!
Anca,ce bine ca ai recuperat netu'! cum merge diversificarea la voi (am inteles ca ati inceput)?

plange sa o iau in brate, plec si la calcat ! va pupam!!!

Camelia, Sebastian si Stefania


Asa este am inceput,deocamdata supa pasata si suc de fructe,merge f bine si face si ea kk ca omu'

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

quote:
Originally posted by anka.san

Lala, lui Andrei sa-i treaca raceala. Poate din cauza asta e agitat. Sunt convinsa ca o sa revina la normal curand !

E adevarat ca oboseala sau mai bine zis surescitarea sunt vinovate pentru comportamentul plangacios al bebeilor seara. Si noi am trecut prin asta, mai ales ca seara venea tati, ii era dor de puiutz si se juca cu el. Apoi mai trecea si buni si tot asa...
Incercati sa creati o atmosfera de liniste cam cu o ora inainte de baita (il lasati sa se joace singur cu o jucarie preferata, ii spuneti o poveste, un cantecel....). Asa se relaxeaza si mai cuminte (sper eu)

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei





Tu ai reusit prin metoda asta? sper sa fie doar o faza a varstei si te intreb deoarece puii nostri sunt nascuti la interval foarte apropiat.



Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Sper ca nu mai esti suparata, esti tare sufletista si ai intotdeauna cele mai bune intentii. Ca si Adina de altfel.
Daca voi nu mai scrieti nu o sa mai scriu nici eu, dar mie nu o sa-mi simta nimeni lipsa.

Pupam si Iasminicile sa revina la ganduri mai bune, doar suntem o familie, nu? :)


Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



Ba o sa-ti simt eu lipsa, ca si acum ai lipsit o zi parca si ma intrebam pe unde umbli...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Amy26

Buna dimineatza!
AncaD, ce faci mey? ca te dadusem ``disparuta``






AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Am avut netul picat



anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by geo_ionita

Salutare!
Mai foloseste cineva la 2 luni si jumatate si 5 kg Pampers nr 3??? Ca mie mi se pare mic nr 2 si i-am luat numai 3 de la un timp ...este mai mare dar macar il prind cum trebuie pe celalalta ma chinuiam...are ceva ca este mai mare ???
Spuneti-mi cum ati ingrijit voi urechiusele dupa ce ati facut gauri, ca noi tb sa ii dam acum, a luat nasa cercelusi.
O zi minunata!

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)



De 2-3 ori pe zi dezinfectezi cu alcool medicinal si ungi cu baneocin crema. Ai grija sa nu fac cruste. Si plimbi cercelusul in gaura, inainte-inapoi si tot asa, ca sa intre crema si in gaura.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput