Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

sa le duci doar la calcat,nu la curatat,ca asa vine 10 lei/camasa si e prea mult

Andrabell,bravo micutei ca a fost cuminte si interesata;si noi am avut aseara musafiri si f f imp. copila a stat si la prietena mea in brate-pana acum nu s-a mai intamplat

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Deci pot sa folosesc in continuare nr 3 chiar daca intre picioare ii vin mai mari, nu la bulanase ci intre picioruse...
Nasa ne-a zis ca i-a luat cercelusi care nu se pot intoarce, deci sunt fixi...nu o sa pot da cu crema sau alcool decat la suprafata...offf...sper sa nu o doara si sa planga
Eu astept sa se trezesca, sa pape si sa iesim afara...sa vad cu ce o imbrac, nici prea infofolita, nici prea subtire...

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

quote:
Originally posted by geo_ionita

Salutare!
Mai foloseste cineva la 2 luni si jumatate si 5 kg Pampers nr 3??? Ca mie mi se pare mic nr 2 si i-am luat numai 3 de la un timp ...este mai mare dar macar il prind cum trebuie pe celalalta ma chinuiam...are ceva ca este mai mare ???
Spuneti-mi cum ati ingrijit voi urechiusele dupa ce ati facut gauri, ca noi tb sa ii dam acum, a luat nasa cercelusi.
O zi minunata!

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Neata!
Andrada mea la 2 luni jumate are deja 6 Kg!! Am trecut si eu pe pampers 3, ii este un pic mare dar clar nr.2 nu mai poate purta ca o stringe la bulanele.



Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

quote:
Originally posted by Amy26

offf....nu mai rezist,m-a capiat copilul asta
acum 1 ora ii fac bibe 130ml,papa 110ml apoi nu mai vrea..imi da peste mana isi scoate singur bibe din gura...gata semn ca este satul si nu vrea sa mai pape;mai incerc o data...nu vrea,renunt;
dupa 10 min. incepe sa se smiorcaie rau,il iau in brate...incerc sa-l linistesc...nimik,el se smiorcaie,se agita in continuare;mai stau 15 min-20min,ii fac un alt bibe de 100ml,il rade pe tot printre reprize de plans si adoarme in sfarsit.
ma confrunt cu situatia asta de cateva seri si nush ce sa fac;
nu inteleg...de ce nu papa de la bun inceput tot,de ce plange de foame dc tot el imi da de inteles ca s-a saturat?
voi ati patit asa ceva?

aaaaa...si peste max 1 ora ma astept la o noua repriza de genul acesta


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Mai am si eu unul asa
La noi merge treaba in felul urmator : plange si isi papa degetele : pus la san si urla de zici ca l-am piscat cu ceara ...ok, nu iti este foame , inapoi la ce faceai ....urlete de ne stiu vecinii dupa 5 minute ...iar pus la san, papa, se da pe spate, nani ...pus in pat: urlete dupa 30 de minute Daca il pun inapoi la san urla (de obicei, desi laptele tasneste) daca incerc un bibe in prima faza urla apoi dupa 5-10 minute il rade tot ( cam 60 -70 ml ) si abia atunci se culca .

Asa imi face de 5-6 zile ( numai ziua) de cand e fonfait si mucios ...imi vreau bebele meu cuminte inapoi

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze





Buna

E posibil sa aiba nasucul infudat si atunci nu poate sa rspire cand suge
LA mine e alta problema.
Seara, dupa baita, incepe un scandal monstru. Nu vrea sa suga si sa se culce. Aseara am lasat-o in pace, nu i-am dat sa suga imediat si a adormit nemancata dar fara urlte si tipete. I-am dat sa suga mai tarziu cand era semiadormita.

Oare sa constientizeze cA DUPA baie mamanca si ar trebui sa doarma si ea sa nu vrea?????

Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

quote:
Originally posted by geo_ionita

Salutare!
Mai foloseste cineva la 2 luni si jumatate si 5 kg Pampers nr 3??? Ca mie mi se pare mic nr 2 si i-am luat numai 3 de la un timp ...este mai mare dar macar il prind cum trebuie pe celalalta ma chinuiam...are ceva ca este mai mare ???
Spuneti-mi cum ati ingrijit voi urechiusele dupa ce ati facut gauri, ca noi tb sa ii dam acum, a luat nasa cercelusi.
O zi minunata!

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)



Eu folosesc nr 3 si fi-mea are 5 kg.La fel nr 2 mi e parea mic si o strangea la pulpite insa nr 3 e un pic maricel si mai iese kk, nu mereu doar cateodata

La urechi, i-am dat dupa baita de vre-o 4 ori la rand cu triderm pe lobul urechii si s-a vindecat ff bine.

Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata fetele! ce fac bebeii? Sunt cuminti si papa tot?
Geo..eu stiu ca primii cercelusi ar trebui sa fie medicinali, sau cel putin sa se miste, pentru ca trebuie invartiti putini, altfel se lipesc si nu se vindeca prea usor urechiusa. Eu nu prea vreau sa ii pun cercei, nu imi place procedura. Eu personal mi-am facut gauri inainte de nunta, pentru ca ma primit cadou cercei de la soacra-mea, si din respect pentru ea. Altfel...nici acum nu am cercei in urechi, cred ca de cand eram graida, poate mi s-or fi astupat deja gaurile.
CrisVa...a mea constientizeaza si cand o duc in dormitor..ca acolo ii dau sa pape, si incepe cu urlatul de cand intram pe usa! E un mare chin cu papatul de ceva vreme...si nu stiu de ce.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

quote:
Originally posted by geo_ionita
Spuneti-mi cum ati ingrijit voi urechiusele dupa ce ati facut gauri, ca noi tb sa ii dam acum, a luat nasa cercelusi.
O zi minunata!

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)



Eu, la recomandarea doctoritei, i-am dat la gauri cu Baneocin crema; si trebuie miscate tortitele cerceilor din cand in cand, ca sa nu prinda cojita; oricum prinde, cel putin la mine asa a fost; la noi a durat 2 sapt pana la vindecare completa.

Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

quote:
Originally posted by creem
CrisVa...a mea constientizeaza si cand o duc in dormitor..ca acolo ii dau sa pape, si incepe cu urlatul de cand intram pe usa! E un mare chin cu papatul de ceva vreme...si nu stiu de ce.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



Avem copii destepti...
Oricum aseara nu am mai stresat-o ca ma lasa pe mine nervii.
M-am ridicat de langa ea, s0a linistit, dupa un sfert de ora am incercat iar sa ii dau sa mamance, iar scandal, iar am lasat-o pana a adormit nemancata.
Am asezat-o in patut si dupa o ora cand dadea semne de foame, i-am bagat tzatza in gura, nu a comentat si a mancat chiar bine semiadormita.

Bine ca m-am prins cum sta smecheria dupa o luna de urlete si tipete DOAR SEARA.

O zi frumoasa va doresc

Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

eu cred ca o rapune oboseala si de aceea plange

inteleg,si eu de multe ori sa fi dormit in vana daca as fi putut;cred ca asa e si la ei ,ii moleseste si daca le trece toropeala pot manca mai linistiti

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Buna dimineatza!
ce matinale sunteti azi!! eu d`abia ``am facut ochi``(deh asa-mi treb.dc ma culc la 2)

Lala, si eu imi vreau puiul cel cuminte inapoi;

AncaD, ce faci mey? ca te dadusem ``disparuta``

Bianca,la noi nu tine treaba cu suzeta in momentele de ``zbucium``,pana nu-si termina reprezentatia nu se linisteste

Anacami,esti f. sarguincioasa,felicitari! (si sosetutzele?!!)
eu de 3 zile tot imi fac curaj sa calc maldarul de haine din dulap...ma mai indur cu camasile si pantalonii lui tati...uneori chiar ma intreb...ce mi-a treb. mie barbat care se imbraca zilnic in costum?? ...n-ar fi fost mai bine unul care sa lucreze pe santier ,asa scapam de calvarul asta...
Nota: am glumit (asta in caz ca citesti tu,dragul meu sot)



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput