Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

PUSSI, fata mea sapt asta nu a luat niciun gram , ca a avut rosu in gat, a vomat si la parintii mei in wk a fost ff agitata...ce sa mai zic, eu sunt suparata ca si asa este fotomodel, acum nici sa nu ia, macar de ar fi luat 100 cat au luat tustele, desi ea lua cam 200 gr pe sapt.

Noi iesim afara acum, in parcul plumbuita nu mai iese nimeni?

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by pussi

salutiiiiii
vreti ? sau suc de mere?

azi noapte le-am lasat sa doarma singure si Ana m-a trezit de 3 ori ca sa-i bag suzeta Aveti idee cum pot s-o dezvat?



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!



Da, cu degetul! A mea de cand isi suge propriul deget nu ma mai trezeste, adoarme si ziua usor singurica...isi baga degetul si in 30 secunde adoarme. Eventual ma duc la ea sa il scot din gura...
Nu ma certati, stiu ca nu-i bine, dar e atat de comod!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

[quote
[/quote]

Da, cu degetul! A mea de cand isi suge propriul deget nu ma mai trezeste, adoarme si ziua usor singurica...isi baga degetul si in 30 secunde adoarme. Eventual ma duc la ea sa il scot din gura...
Nu ma certati, stiu ca nu-i bine, dar e atat de comod!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
[/quote]

si a mea la fel cu degetul, nu il suge mai mult de 1 minut si adoarme instant

varianta asta e doar daca nu adoarme la san mancand



Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am pus poze la semnatura

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

Si eu de la botez...

Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Am pus poze la semnatura

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete



Ce ochi albastri!! O sa faca ravagii...

Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Fetelor,aveti animale de companie acasa? Ce parere aveti de interactiunea dintre ele si copii?
Eu am de 8 ani o catelusa care este f. geloasa pe copii si se repede la ei,din aceasta cauza o tin mai tot timpul legata(mi-e mila de ea dar nu am ce sa fac)
Aralia,Creem, din cate mi-amintesc voi aveti catelusi acasa....cum se comporta fata de bb?ii lasati in preajma bb?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Crisa multumim mult si pupici ptr Alexandra Maria

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Da Cristina, e muuuult mai bine de cand am schimbat programul de seara. Mult succes si tie, sper sa reusesti

A si se poate sa mai fie agitati atunci cand incearca sa deprinda o activitate noua si nu reusesc inca, sunt putin frustrati. Poate o fi si asta...

quote:
Originally posted by CrisVa

quote:
Originally posted by anka.san

Lala, lui Andrei sa-i treaca raceala. Poate din cauza asta e agitat. Sunt convinsa ca o sa revina la normal curand !

E adevarat ca oboseala sau mai bine zis surescitarea sunt vinovate pentru comportamentul plangacios al bebeilor seara. Si noi am trecut prin asta, mai ales ca seara venea tati, ii era dor de puiutz si se juca cu el. Apoi mai trecea si buni si tot asa...
Incercati sa creati o atmosfera de liniste cam cu o ora inainte de baita (il lasati sa se joace singur cu o jucarie preferata, ii spuneti o poveste, un cantecel....). Asa se relaxeaza si mai cuminte (sper eu)

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei





Tu ai reusit prin metoda asta? sper sa fie doar o faza a varstei si te intreb deoarece puii nostri sunt nascuti la interval foarte apropiat.



Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze Botez



Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Amy26

Fetelor,aveti animale de companie acasa? Ce parere aveti de interactiunea dintre ele si copii?
Eu am de 8 ani o catelusa care este f. geloasa pe copii si se repede la ei,din aceasta cauza o tin mai tot timpul legata(mi-e mila de ea dar nu am ce sa fac)
Aralia,Creem, din cate mi-amintesc voi aveti catelusi acasa....cum se comporta fata de bb?ii lasati in preajma bb?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Bijou e cam indiferenta la copii, cateodata chiar agresiva, la modul ca latra la ei, dar nu sare sa muste. Dar are motiv, a fost chinuita de copii cand era mica. Cu Alexia vad ca se poarta altfel, e protectiva, de cand am adus fata acasa latra la toata lumea,chiar si la oamenii care ii erau dragi. Dar nu se apropie de ea, decat rar, si mai ales daca o chemam noi la iubit, sa nu se simta lasata pe dinafara.
In schimb Bella, cateaua lui mama trebuie pazita mereu ca vrea sa "pupe" copilul! Cum o las pe fata singura in camera, cum se duce tiptil, si o prindem uitandu-se la ea.

Aaaa, si am citit articolul ala cu bolile si animalele de casa...e cam exagerat din punctul meu de vedere..eu am crescut cu toti cainii din cartier, si ma pupam cu ei, si ii mangaiam si mancam apoi corcoduse sau cirese si n-am avut nimic, niciodata. Ba chiar sunt foarte sanatoasa de felul meu, nu racesc, n-am fost internata in spital decat in sarcina si odata cand am mancat niste boabe din gard (aveam 3 ani).

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput