Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Aralia, pentru tortul de crema de zahar ars: incearca sa pui un strat de nuca peste crema, inainte de a turna blatul. Face diferenta!!

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Raul are o noua jucarie... foarte ieftina si din dotare ... limba ... Mai nou se prinde cu degetele de ea si atata o smocaie ... ca m-am uitat azi la ea si varful e rosu .. oare l-a durut azi limba de a tipat atat ??

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito





www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

neatza fetelormi-e un sooooomnnnnn...apropo bb meu nu doarme niciodata toata seara linistit adica:se culca la 22-23 si cere mancare la 06.00 dar de dormit adanc doar pana la 03-04 doarme apoi se foieste 2-3 ore....patiti asa ceva si voi?!

lixa dany2007 crisVa pussi ancad f frumoase pozitzele noi!!!!!!!!

bine ai revenit dany2007!!!!!

vasari felicitari pt primul ras cu pofta!!!!!!!!!!

creem tu ai intrebat vreun dr despre cauza regurgitatului asa des???al meu ti-am zis la fel face de o luna...dar faza e ca el manaca f f repede mereu zici ca il tin nemancat 2 zile.....si apoi dupa masa se agita da din maini, picioare...poate d'aia vomita....

eni ai primit rezultatele de la copro?

anka la ce medlife e dr ca eu sunt mai aproape de Medlife grivita...si d'aia ma tenta sa ajung acolo la un dr....

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

AMY, , PARCA NU SE MAI VEDE URMA DE PE PUPILA(NU RETINA CUM AM SCRIS IN MESAJ), PUNEM PICATURI , NU PARE S-A MAI INCOMODEZE.


ANK, PT RAUL.DESPRE VACCIN DE CE NU INTREBI PEDIATRUL? NU SE MAI POATE FACE MAI TARZIU?

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

neatza ellis se pare ca fetele norocoase dorm inca...

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by anacami

Bunaa!!
Pupici frumoaselor Alexandra Maria si Maria Alexandra!
Anca, este bucatica-rupta din tine, si la propriu si la figurat!
Lixa,felicitari pt. botez si pt. evolutia f. buna!


Mai fetelor, eu l-am alaptat pe Sebastian in parc, incurajata de babutze- nu de una, de toate pe care le-am intalnit.Chiar s-au oferit pe post de paravan, nici gand sa priveasca cu ochi rai!!! Eu l-am nascut pe Sebi la inceputul verii, deci ieseam f. mult afara de la cateva zile. Acum mesele de la Stefania sunt mai distantate iar iesirile nu asa lungi astfel incat sa nu ii pot da laptic de acasa. Parerea mea este daca puteti sa ii alaptati in public alaptati, daca nu nu- va chinuiti si voi si ii chinuiti si pe copii.Exista si bluze speciale de alaptat, la care se desface un fel de fereastra in dreptul sanilor, cu fermoar

Eu sunt grasa rau, azi dimineata m-am intalnit la gradi cu o individa cu care ma plimbam in parc cu Sebi. Mi-a zis:"vai, erai cat mine de slaba (ea este f.f. slaba) si acum esti.." (nu a mai stiut ce sa zica .Adevarul ca nici eu nu ma mai recunosc in poze- trebuie sa slabesc macar 20 kg sa arat ok .
Sunt insa sigura ca voi reusi, incet-incet, cat de curand

Va pupam!

Camelia, Sebastian si Stefania


Multumim mamiiii si lasa ca scapi tu de kg puse

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by RAMONELLA
Ancutz ma tot mir ce bine seamana Maria cu tine!!!Draguta de ea.Acuma mi-a zis sotul,ca Bea a mostenit de la mine doar mainile reci si pruna...


Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj






multumim
Tare rau sotul tau dar eu cred ca seamana si cu tine

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Buna mamici

eu sunt in continuare racita, Sophia nu a luat (inca) raceala, dar ma vlaguieste peste zi mai mult decat raceala....


Anca, m-am uitat pe filmuletele tale, dar la al doilea mi s-a blocat ! N-am vazut fialul, reuseste pana la urma Maria sa dea iama in farfurie?

mami de Sophia





Nu reuseste ca se enerveaza si incepe sa planga

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:


Neata
Nu dormim mai,ne-am trezit la 7
Cat pot sa tin in biberon laptele praf inainte sa il dau la termita?
O zi buna

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ellis

AMY, , PARCA NU SE MAI VEDE URMA DE PE PUPILA(NU RETINA CUM AM SCRIS IN MESAJ), PUNEM PICATURI , NU PARE S-A MAI INCOMODEZE.



Ce fel de picaturi puneti?
Amira mea face secretii la un ochisor,cred ca are canalul lacrimal infundat.Asa a avut si Robert,exact la acelasi ochisor.La el a trecut cu masaj in fiecare seara la baita,dar vad ca la ea dureaza mai mult.
O sa merg cu ea la un oftalmolog,dar vreau sa fiu cu "lectiile facute"

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput