Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by anacami

Astazi nu am simtit mirosul de iasomie de Spania!!! Jasmin, pe unde esti? ce face Lukas?


Camelia, Sebastian si Stefania



sper sa nu fie suparata pe mine!! si ca a citit postarea mea din capitolul trecut!!! chiar nu stiu de ce sa suparat asa tare ca doar am zis clar: nu sunt suparata pe nimeni!!!!


noapte buna!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by anacami
Toata ziua spal si tot am cosurile pline de rufe...


Si la noi la fel... Nu mai termin niciodata de spalat...

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Si la noi la fel, chiar ma gandeam azi ca parca ar fi un cos de magician cosul nostru de rufe....Din fericire nu le calc eu, ca daca era dupa mine nu calcam nimic (dar stiu sa intind rufele frumos )

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:



acum e liniste dupa scandalul la dublu din cauza oboselii...azi a venit mama mea dupa 2 sapt. si a tras de fete la maxim... ce sa fac, nu-i pot zice sa le lase in ritmul lor. Sper ca maine sa fie mai cumpatata.Am fost plecata toata ziua: facturi de platit, cumparaturi....
vasari bine ca ai rezolvat cu concediul!
anacami maine imi vin scaunele de masa de la Iglesina! Cu slabitul.. eu zic sa mai ai rabdare, eu desi am 58kg., inainte de sarcina aveam 61., blugii nu mi-au incaput pana sapt. trecuta .. cantarul arata una si hainele alta. Apoi mi-a explicat o dr. ca, corpului ii ia aprox. 1 an sa revina la forma initiala, zonee care-si revn mai grau sunt: bazinul, abdomenul si pieptul.
amy deci cereale la fiecare masa?
ramonella Bea ta seamana bine cu Elena mea
lixa stiu si faza cu sarea, untul il ntroduc pe la 5 luni, iar uleiul doar la cerealele de la 6 luni.
bb tu la cine ai fost la eco de sold si ti-a zis ca-i devreme? la Boia sotul?

Am fost la pediatra azi si am intrebat-o de faza cu Ana.. trezitul pt. suzeta: a zis sa-i vorbesc fara sa-i bag suzeta, eventual s-o intorc in pat - asta intr-o prima faza, apoi sa-i vorbesc doar din usa si tot asa pana se acomodeaza




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Mai ... vad ca nu doar Raul al meu ma capiat azi cu urlete... sa nu il recunosc ... Nu stiu ce a avut. Tacea doar cand
se uita pe geam si cand ne jucam avionul ... Ce a fost mai??? Greva generala ????

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Am fost azi cu Raul la eco transfontanelar ... cica are un chistulet..dar nu pe zone cu centri motori sau de vorbire Am primit Tanakan si vit B complex ... nu avem voie vaccin pana peste o luna cand mergem la control...deci... cel de 4 luni sare din schema deocamdata.Daca gasiti info pe net despre asta v-as ruga sa imi dati si mie link-ul... sau daca stiti voi mai multe ,,,astept opinii bune sau rele

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ank, si la mine a fost greva azi!! Bine ca a reusit sa stea la san o ora si s-a linistit. Asa imi place cand o pot alina! Sper sa treaca repede. Raul.
Cami, eu o iau pe Maria in wrap doar cand vreau sa fiu mobila (magazine, cumparaturi, ocazii). Prin parc o scot doar in carut. Dar pentru ca nu avem pe nimeni in Bucuresti trebuie sa fim mereu in 3. Cred ca nici nu as avea incredere sa o las cu vreo bona, mai ales ca ea plange rau la necunoscuti. Asta doar in casa. Afara n-are probleme. Ultima data am fost la o casatorie civila. S-a asortat destul de bine wrapul la hainele de ocazie.
Stefania ce mai face? Mai este serioasa? Va mai arunca cate un zambet? Explorator neobosit? :)

Azi s-a intamplat un lucru tare dragut. Ma jucam cu Maria si facea niste mutrite tare haioase. La un moment dat am inceput sa rad in hohote. A inceput si ea. Ras adevarat, cu pofta, fara aruncaturi in aer, pupici sau alte artificii. A fost super!! Si cand am vazut-o am ras si mai cu pofta si ea la fel. Inchisese si ochisorii de cum radea. Ce frumos ar fi sa se repete! Si are niste gropite in obrajori cand rade de-mi vine sa o pup intr-una.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Raul are o noua jucarie... foarte ieftina si din dotare ... limba ... Mai nou se prinde cu degetele de ea si atata o smocaie ... ca m-am uitat azi la ea si varful e rosu .. oare l-a durut azi limba de a tipat atat ??

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Vasari pupam fetita zambareata ... si mai ales gropitele

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Raul are o noua jucarie... foarte ieftina si din dotare ... limba ... Mai nou se prinde cu degetele de ea si atata o smocaie ... ca m-am uitat azi la ea si varful e rosu .. oare l-a durut azi limba de a tipat atat ??

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito





Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput