Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Ereena

Aralia , culmea e ca pana acum nu a avut colici ....oricum cu multa rabdare sper sa trec cu bine peste ,nu vreau sa il trec pe forlmula sau lapte praf

am vazut clipul cu micuta ta .ce centru de activitate este ?eu sunt nehotarata intre loveste si canta si creatorul de melodii de la tinny love

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ




E Creatorul de melodii de la Tiny Love. Se joaca cu el pana pica lata, dupa cum se vede . Sta in el cam 6 ore pe zi, cu somn cu tot...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by RAMONELLA

Salutare!!!

Mersi fetelor de raspunsuri.

Vai tu Ancutzule ce-ai facut cu fatuca!!!Ce tare e poza din vanita!!!

Noi am fost la vaccin,nu am plans deloc,chiar am ras.

Bea e tare micuta,are numai 4900,deci sa nu va mai aud ca va plangeti de greutate.Dar doctorul e multumit de ea,nu pare slabuta deloc.
Acum a inceput sa manance spre 700 ml,fata de 500-600 cat papa inainte.




Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj








Am vazut poze cu ?Bea si este o frumoasa

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

www.youtube.com/watch?v=b9r6flU8m90&feature=related" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=b9r6flU8m90&feature=related
www.youtube.com/watch?v=4wVDsQbMJ_I&feature=related" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=4wVDsQbMJ_I&feature=related

Ia vedeti aici fetelor bebei haiosi!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana

Ancutule ce fetita frumoasa ai! Si ce oki albastri are Seamana cu tine, eu asa zic! Ce a plans mititica la botez
Ramo am vazut-o si pe frumoasa ta, Bea E o scumpa! Ai tuns-o, cumva? cat de fain ai prins-o razand si in poza cu bibe e super - e mai mare bibe decat ea La botez nu au bagat-o in cristelnita?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni


Multumim mami de printesa Thea ,care apropo este frumoassa foc si ochisorii aia m-au dat gata....marfa rau ghetutele de la botez

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:


Buna, fetelor! Abia acum am reusit cat de cat sa recuperez - am avut sambata botezul si am tot avut treaba. Inainte de sambata - ultimele pregatiri, dupa - putina ordine si aranjat muntele de hainute cadou. Petrecerea am facut-o la curte, papa bun adusa de o firma de catering si a fost su-per. N-am avut nici o grija cu gratarul / strans / aranjat si alte alea, chiar sunt incantata ca am luat firma asta de catering (ma rog, ideea a fost a lu taica-miu).

Intai cateva raspunsuri, chiar daca sunt de acu cateva capitole:
pussi, ziceai ca schema care o ai indica sa introduci sarea la 6 luni. Eu stiu ca nu se indica sarea inainte de 1 an, pentru ca e greu digerata de ficat. Pentru a nu fi mancarea fada, poti pune ierburi-mirodenii, de ex oregano, cimbru si altele din gama asta. Sau poti pune un strop de ulei de masline sau un varf de unt (untul nu stiu exact de cand e voie). Ca si cu majoritatea lucurilor legate de diversificare, si sarea este un element controversat, asa ca unii pediatri recomanda cateva firicele de sare la inceput, altii nu. Tu stii mai bine cum sa faci cu tustele tale.
anka.san, chiar daca s-a incheiat sondajul, votez si eu pentru alaptat in parc. In wrap, cu un prosop peste umar sau cum preferi tu. Preferabil cu o camasa care se deschide in fata si un sutien de alaptat
Aralia, am inteles ca dai suc de fructe seara. Am inteles ca e ca sunt de evitat fructele seara, datorita vitaminelor care le contin si agita bebe-ul. de asta, in majoritatea schemelor de diversificare, masa de fructe e cea de dimineata.
Victo, desi stiu ca nu e indicat sa trezesti copilul, recunosc ca il scol din somn daca trece de ora lui de culcare (max 9 seara), asta ca sa nu-i stric programul de seara.

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by gianina

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Zilele astea am citit pe net ca si morcovul crud stimuleaza lactatia. Asa ca...la rontait cu noi.


mi-am trimis sotul sa imi cumpere 1kg de morcovi...ar fi grozav sa fie asa!!!!! as manca cu mare placere



Citeste www.terapii-naturiste.com/plante/legume/morcov.htm" target="_blank">aici.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Aralia

www.youtube.com/watch?v=b9r6flU8m90&feature=related" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=b9r6flU8m90&feature=related
www.youtube.com/watch?v=4wVDsQbMJ_I&feature=related" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=4wVDsQbMJ_I&feature=related

Ia vedeti aici fetelor bebei haiosi!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate



Marfa rau

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Lala_D
Asa imi face de 5-6 zile ( numai ziua) de cand e fonfait si mucios ...imi vreau bebele meu cuminte inapoi



Sanatate multa la pui mic! Sunt convinsa ca si acum e la fel de cuminte doar ca se jaluie si el ca e bolnavior.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by geo_ionita
Spuneti-mi cum ati ingrijit voi urechiusele dupa ce ati facut gauri, ca noi tb sa ii dam acum, a luat nasa cercelusi.



Noi am facut gauri acum 2 saptamani si nu am facut nimic special.Nu am dat cu nimic,doar i-am rotit in ureche in fiecare seara la baita. Noua ne-a spus ca putem folosi un unguent cu Kanamicina,dar n-a fost cazul,ceea ce va dorim si voua. Pupam printesa cu cercei.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by CrisVa
In parc, o singura data si nu cred ca a bagat cineva de seama ce faceam eu acolo. Ma feresc de babe ca de dracu ca eu nu stiu multe si parca vad ca ma trezesc cu vre-un baston peste ochi.
Pupici

Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze Botez





Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput