Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

quote:
Originally posted by Ereena

Bine v-am gasit !

Sunt o mamica de ian-feb trecuta de curand la scutecele si am o problemuta cu bebele meu ,poate e cinvea printre voi care ma poate ajuta cu un sfat .
Matei are o luna si 2 sapt ,am alaptat fara probleme pana acum 2 zile cand puiul meu a inceput sa faca mofturi .......sau mai rau , nu vrea sa mai suga .Il pun la san ,trage de 2 ori si se opreste incepe sa planga , apoi urla, clar ii e foame .si uite asa ma chinui cate o ora si ceva ii cant il mangai poate poate .Mai trage de doua ori aceeasi poveste ,plange 5 min .......aseara a plans de la 2 pana pe la 3 dimineata si am cedat ,i-am dat bibe cu lapte praf , a papat 100 ml ,clar ii era foame .Mi-am reamintit pana si ce am mancat si baut , m-am gandit ca e laptele schimbat , dar a fost totul ca si pana acum........amai patit cineva asa?eu sper ca nu dar poate ma ajutati cu un sfat ,chiar nu as vrea sa nu il mai alaptez pt ca lapte am suficient

va pup dulce si astept un raspuns de la voi

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ









Buna

Este mai dificil pt un bebe atat de mic sa suga, trebuie sa depuna efort. Daca vei continua sa ii dai bibe, se va invata si nu va mai trage din san.

Ori te mulgi si ii dai lptele tau dar din bibe, ori renunti la san, ori te chinui pana se invata cu greul suptului.
Ai putea sa ii faci un masaj la maxilar, e posibil sa fi facut si febra musculara din cauza efortului.

Tre sa ai rabdare daca n vrei sa renunti la san, sa nu il fortezi sa mamance.
cand inepe sa planga mai lasa-l putin sa se linistesca si apoi incearc a iar sa ii dai san.

Spor.

Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Zilele astea am citit pe net ca si morcovul crud stimuleaza lactatia. Asa ca...la rontait cu noi.
...

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...


cui ii place si cine poate... eu una nu sunt tocmai o iubitoare de morcovi...adika as putea sa mor de foame cu ei langa mine...si a doua..n-am dinti d'omle'

eu tb sa recuperez din urma..caci am avut niste zileee...asa ca ma duc acum cand inca mai doarme...
....

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Pussi si Irinuca,vreau sa va zic ca aveti niste bebei SUPERBI!!!!!!!!Sa va traiasca si sa fie sanatosi!!!Nu i-am mai vazu de mul.Au crescut tare frumosi!!!

Si ceilalti bebei sunt frumosi,sa nu va suparati,dar eu am o slabicuine pentru gemeni.


Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ancutule ce fetita frumoasa ai! Si ce oki albastri are Seamana cu tine, eu asa zic! Ce a plans mititica la botez
Ramo am vazut-o si pe frumoasa ta, Bea E o scumpa! Ai tuns-o, cumva? cat de fain ai prins-o razand si in poza cu bibe e super - e mai mare bibe decat ea La botez nu au bagat-o in cristelnita?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by Ereena

Bine v-am gasit !

Sunt o mamica de ian-feb trecuta de curand la scutecele si am o problemuta cu bebele meu ,poate e cinvea printre voi care ma poate ajuta cu un sfat .
Matei are o luna si 2 sapt ,am alaptat fara probleme pana acum 2 zile cand puiul meu a inceput sa faca mofturi .......sau mai rau , nu vrea sa mai suga .Il pun la san ,trage de 2 ori si se opreste incepe sa planga , apoi urla, clar ii e foame .si uite asa ma chinui cate o ora si ceva ii cant il mangai poate poate .Mai trage de doua ori aceeasi poveste ,plange 5 min .......aseara a plans de la 9 pana pe la 3 dimineata si am cedat ,i-am dat bibe cu lapte praf , a papat 100 ml ,clar ii era foame .Mi-am reamintit pana si ce am mancat si baut , m-am gandit ca e laptele schimbat , dar a fost totul ca si pana acum........amai patit cineva asa?eu sper ca nu dar poate ma ajutati cu un sfat ,chiar nu as vrea sa nu il mai alaptez pt ca lapte am suficient

va pup dulce si astept un raspuns de la voi

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Eu am reusit sa o hranesc odata plimbandu-ma prin camera cu ea la san. Asta a fost la recomandarea unei colege de forum pentru o alta mamica cu probleme asemanatoare. Cred ca ii distrage de la problema reala.
Incearca si asta, la mine a mers. :)

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

La noi culmea urletele nu sunt seara . Seara e un ingeras, se joaca, rade, papa si se culca chiar singur.
Perioada de agitatie/urlete e cam de la 14.00 la 18.00 .
Bine mai si doarme/se joaca/ papa in intervalul asta dar cu ..." cantec "

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




Lala, si la plimbare cum este? sau nu il scoti in intervalul asta?
Eu de doua zile nu mai reusesc sa stau bine prin parc.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Ereena

Bine v-am gasit !

Sunt o mamica de ian-feb trecuta de curand la scutecele si am o problemuta cu bebele meu ,poate e cinvea printre voi care ma poate ajuta cu un sfat .
Matei are o luna si 2 sapt ,am alaptat fara probleme pana acum 2 zile cand puiul meu a inceput sa faca mofturi .......sau mai rau , nu vrea sa mai suga .Il pun la san ,trage de 2 ori si se opreste incepe sa planga , apoi urla, clar ii e foame .si uite asa ma chinui cate o ora si ceva ii cant il mangai poate poate .Mai trage de doua ori aceeasi poveste ,plange 5 min .......aseara a plans de la 9 pana pe la 3 dimineata si am cedat ,i-am dat bibe cu lapte praf , a papat 100 ml ,clar ii era foame .Mi-am reamintit pana si ce am mancat si baut , m-am gandit ca e laptele schimbat , dar a fost totul ca si pana acum........amai patit cineva asa?eu sper ca nu dar poate ma ajutati cu un sfat ,chiar nu as vrea sa nu il mai alaptez pt ca lapte am suficient

va pup dulce si astept un raspuns de la voi

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ




S-ar putea sa aiba colici si de durere sa nu aiba vlaga sa suga. Incearca sa nu-i mai dai biberon daca ai lapte suficient. Din experienta mea iti spun ca nu trec cu nimic, doar cu rabdare. Mai pune-l la san, daca plange lasa-l etc. Sa speram ca nu mai repeti asa o noapte! Multa bafta

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Aralia , culmea e ca pana acum nu a avut colici ....oricum cu multa rabdare sper sa trec cu bine peste ,nu vreau sa il trec pe forlmula sau lapte praf

am vazut clipul cu micuta ta .ce centru de activitate este ?eu sunt nehotarata intre loveste si canta si creatorul de melodii de la tinny love

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Vasari

quote:
Originally posted by Lala_D

La noi culmea urletele nu sunt seara . Seara e un ingeras, se joaca, rade, papa si se culca chiar singur.
Perioada de agitatie/urlete e cam de la 14.00 la 18.00 .
Bine mai si doarme/se joaca/ papa in intervalul asta dar cu ..." cantec "

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




Lala, si la plimbare cum este? sau nu il scoti in intervalul asta?
Eu de doua zile nu mai reusesc sa stau bine prin parc.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



nu, noi iesim de la 10 la 12 dimineata

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by RAMONELLA

Pussi si Irinuca,vreau sa va zic ca aveti niste bebei SUPERBI!!!!!!!!Sa va traiasca si sa fie sanatosi!!!Nu i-am mai vazu de mul.Au crescut tare frumosi!!!

Si ceilalti bebei sunt frumosi,sa nu va suparati,dar eu am o slabicuine pentru gemeni.


Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj




Tocmai m-am uitat la pozele si filmuletele tale cu Bea, e o scumpica mica!
Dar am mai vazut ceva acolo care m-a naucit... Tort de zahar ars...imi zici cum l-ai facut? Pare groaznic de bun pentru cura mea de slabit!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput