Strumfi de iulie-august 2007 (65)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

cafera, multam ! sunt fffff mandra de el! abia incap in piele de fericita ce sunt ! da amndoi baietoii mei!
sa te bucuri si tu de printesele tale!

pupici!


ps : nu stiu insa cum sa "estompez" pagina aia cu numele lui pici. poate ma ajutati voi! piiiiiiiizzzz!!!

gogosel, mamica lui rares-mihai (11.08.2007)

http://community.webshots.com/user/lauraiordache_2005?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata!

Lia. Stiu ce spui, si eu fac la fel, cer 3 pareri in caz de vreo boala, si de obicei toate sint diferite. Sa mai zic de cind mi-am facut eu transplant de cornee la ochi, am fost la marile somitati din Bucuresti, Iasi, Cluj, si n-am avut 2 pareri la fel. Sanatate multa Unei.
ibm, multumesc.
diane_dun, felicitari pentru dintisor!
Luna, multumesc pentru retete.
Stefania, felicitari Catarinei! Am vazut filmuletul.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:


La multi ani si din partea noastra strumfitelor si strumfilor sarbatoriti astazi

Cafera, ce faceai, mama, la ora aia pe net? Cum ai puterea sa stai treaza la ora aia imposibila?

Nikole , ce mai face Albastrel? Eu zic ca daca medicii de acolo nu recomanda nimic, sa mergi pe mana lor. Banuiesc ca stiu ei ce zic…Uite, am intrebat-o chiar acum pe dr mea daca trebuie sa-I dau fier, ca asa am auzit si eu. Si mi-a zis ca nu trebuie, ca copilul meu e perfect, ca nu da semne de anemie (sincer, nu stiu cum si-a dat seama, dar eu tot ma bucur cand aud asa ceva).

Cristina, mami de Denis, felicitari pt renuntatul la suzy. Si pt ridicatul in 4 labute Am pus pe mailul comun o carte intitulata “The no-cry sleep solution”. Eu am inceput s-o citesc aseara, pare interesanta, iar daca ar da rezultatele promise, ar fi si mai interesanta.

Mamii, nu te mai stresa inutil, Ale mananca atat cat are nevoie, nu mai mult, nu mai putin. Eu cand David nu vrea sa pape, il las in pace, chiar daca nu mananca decat o lingurita sau chiar deloc. Daca nu vrea, inseamna ca nu-i e foame si ca va manca atunci cand vrea. Pe mine m-au capiat ai mei cu mancatul, toata ziua imi ziceau sa mananc si eu refuzam (parca din ce imi ziceau ei mai mult, din aia mancam eu mai putin). Asta si mare fiind! Dar eu am mancat cat si cand mi-a fost foame si Slava Domnului, sunt f sanatoasa.

Oaana, m fi vazut aceeasi tanti cu copil infofolit? Ca e aceeasi descriere: fular, 2 caciuli, geaca groasa de iarna…

Lavi, , buna gluma cu “haine si ghete”, n-o stiam.

Karli, multa sanatate Adelutei, si de ziua ei, astazi, sa primeasca o portie maaaare de sanatate.

Cristina26, nici eu n-am vazut fetita…

Ddangh, sanatate multa si Dariutei tale…si multumim pentru informatiile ref la vigantol, calciu si fier

Gogosel, ca sa “estompezi” scrie asa: [url=”aici pui linkul”] scrii tu ce vrei sa apara, de ex, poze cu Rares [/url] . Vezi sa nu fie niciun spatiu.




www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

multumesc fetelor de urarile de la multi ani... iar celor de sanatate raspund la fel, insa ACUM Adeluta e sanatoasa tun! nu mai este racita, a fost pana acu' o saptamana!

Am citit ca Miruna are pneumonie. Offfffff ce trebuie sa faci tu mamica liadorian este sa fii tare si sa te tii de tratament pentru ca ea sa se faca bine. Odata ce ai inceput cu un doctor, continua atat timp cat el inca iti inspira incredere. Daca vei verifica orice informatie la mereu altcineva, o sa te dai peste cap de tot. Chiar nu stiu ce sa zic, eu de exemplu verific daca tratamentul prescris e prea dur sau imi miroase mie a pericol pentru copilul meu. Ai grija de tine si de UNA. O sa se faca bine, stai linistita! un tratament corect sterge si ultima urma de boala! fii increzatoare si cuminte! Promiti?

Va imbratisam cu drag!


karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Vai, nu stiu cum am putut sa sar peste filmuletul Stefaniei... Noroc ca mai ziceti si voi si l-am cautat in urma. Stefania, este extraordinara Catarina, ce hotarata e cand pune pasul, zici ca face asta de cand s-a nascut. Sigur are doar 6 luni??. Sigur nu e un trucaj? Pupam fata precoce .

Cafera, am facut Pentaximul si Euvaxul. N-as stii sa-ti zic de ce, asta ni l-a recomandat pediatra si asta am facut. Pana acum, fara niciun fel de reactie, nici febra, doar putin agitatie la 2 luni (dar care o fi fost de la altceva, nu sunt sigura ca era de la vaccin).







www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

multam , vivela !
sa vedem daca m-am descurcat . daca nu, "mai lucrez"!

pupici!

gogosel, mamica lui rares-mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

e biiiine! ce fericita sunt!



gogosel, mamica lui rares-mihai (11.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

am uitat sa zic ca si Adeluta a fost diagnosticata in 29 februarie cu pneumonie interstitiala; facusem chiar si o radiografie! inainte ca sa faca radiografia la plamani, in mod evident am fost intrebata daca sunt de acord, spunandu-mi-se in acelasi timp ca nu mi-ar recomanda-o daca n-ar fi o situatie strict necesara! A trebuit sa ne asumam "riscul" expunerii la raxe X contra unui diagnostic si tratament CORECT PUS........


acu... depinde de la caz la caz... nu stiu ce sa zic, eu ii multumesc in primul rand Anyei pentru ca ea mi-a recomandat medicul la care ne-am facut toate investigatiile in spital.... si pana acum ne-a facut numai foarte bine din prima! adica n-am dat chix cu vreun tratament ca apoi sa incercam altceva... ce ne-a dat, aia am luat si ne-a trecut!





karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

of mai fetelor Mirunica lu' Lia si Adeluta lu' Karligutza...ce v-a mai capsat boala asta! va doresc multa sanatate. uite acu sunt si mai in ceata. ce sa fac daca ii curge nasul, tuseste un pic si alte de astea? sa zic ca e doar un guturai si sa las organismul sa lupte? eventual un oscillo. acolo? sau sa merg la doctor, care vorba Vivelei si a Liei, imi va da antibiotic foarte usor si eu evident ma voi intreba daca-i musai sau nu si nu voi sti ce sa fac? am zis eu ca la intrebarea lui Amethyst (btw...unde esti?) ca as vrea sa fiu Anya...si nu doar pentru o zi...
vivela, multumesc pentru recomandarea cartii. eu nu neaparat ca ma plang, dar ma gandesc sa nu se transforme in alt obicei de care sa vreau sa scap...ufff.
oricum, parerea mea e ca oricat de greu e sa fii o mama buna, e tare frumos si nu as schimba cu nimic statutul de mama!

Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2323079067/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by gogosel

multam , vivela !
sa vedem daca m-am descurcat . daca nu, "mai lucrez"!

pupici!

gogosel, mamica lui rares-mihai



Bravo, ai reusit! Scump foc Rares al tau .



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput