Strumfi de iulie-august 2007 (65)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata!

Of, nici nu stiu ce am mai citit.

Oana pt Stefan.
Ioana ce ambitioasa e Sma , trebuie sa fie fain sa va astepte in picioare in patut dimineata. Pe Lori deocamdata o gasesc pe burtica (un fel de stat pe 4), inca nu ajunge cu mainile la marginile patului, deci mai asteptam.
Luna bine ca Adelise mananca solide atat de pofticios , bravo ei.
Sanatate multa copiilor bolnavioari si mamicilor lor

Lavi si Lorina Maria(5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Fetelor, sa nu uitati cu intrebarea, ca noi nu luam nici calciu si nici fier si sa nu facem ceva in neregula.


sarbatoritilor zilei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna dimineata!

Multumim de urari, si cele de azi pentru cele 8 luni (nu stiu cand au trecut, sincer). Si cele de ieri pentru baiatul meu de 5 ani. (care se poarta ca un adolescent si cu care risc sa imi pierd rabdarea. Of! Mi-e rusine de mine ca simt asa, stiu, ar trebui sa-i acord atentie mai multa, desi simt ca nu l-am neglijat niciodata. Urasc expresia "lasa, ca el e mai mic" - o aud deseori la mame adresata fiind fratelui mai mare. Si ar mai trebui sa nu astept rezultatele imediat, dar...teoretic toate le stiu.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

Buna dimineata!

Multumim de urari, si cele de azi pentru cele 8 luni (nu stiu cand au trecut, sincer). Si cele de ieri pentru baiatul meu de 5 ani. (care se poarta ca un adolescent si cu care risc sa imi pierd rabdarea. Of! Mi-e rusine de mine ca simt asa, stiu, ar trebui sa-i acord atentie mai multa, desi simt ca nu l-am neglijat niciodata. Urasc expresia "lasa, ca el e mai mic" - o aud deseori la mame adresata fiind fratelui mai mare. Si ar mai trebui sa nu astept rezultatele imediat, dar...teoretic toate le stiu.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





Oana, nu trebuie sa te simti rusinata, stiu ca e greu cu doi copii, sa te porti cu ei in asa fel incat nici unul sa nu se simta neglijat. Si mie mi-a fost greu pana acum mai ales ca din septembrie de cand a inceput gradinita David a fost tot bolnav si a trebuit sa ma ocup mai mult de el si pe Mara poate am neglijat-o. Simt ca au trecut 8 luni ca vantul si parca nu m-am ocupat de Mara asa cum m-am ocupat de David cand era la varsta ei, acum profit de faptul ca David e le gradinita dimineata si suntem acasa doar noi, fetele, asa ca ne putem rasfata, si daca avem parte si de vreme frumoasa atunci sa te tii distractie pe noi ...

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Oana pt cele opt lunisoare ale lui Victor Mie mi se pare normal sa iti mai pierzi rabdarea, mai ales cand ai doi copii. Eu va admir pe voi fetele care au 2-3 copii. Eu abia ma descurc cu gaza mica, daca as mai avea inca unul cred ca as lua-o pe aratura. Si cred ca asa teoretic stim mai toti cum trebuie sa fim, dar asta ar presupune sa nu fim niciodata obosite, sa nu fim niciodata plictisite de rutina, sa nu fim niciodata frustrate de... Nu cred ca exista parinti perfecti si in practica dupa cum sunt in teorie. Important e sa tindem spre perfectiune. Multa rabdare iti doresc

Cafera daca e bine copilul, nici eu nu vad de ce as face analize fetei pt administrarea fierului si a calciului. Practic fetele cred ca dau Ca si Fe la sfatul medicilor, sau cel putin asa ar trebui.

Lavi si Lorina Maria(5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza si de la noi.
cafera mie dr mi-a zis sa-i dau supliment de fier lui andrei de luna viitoare. asta fara sa-i fac analize inainte, cu toate ca e roz in obrazi, vioi dar eu as inclina sa-i dau pt ca el inca nu mananca asa cum ar trebui(parerea mea). inca nu ne intelegem cu mancarea, ne cam chinuim pana inghite si el cateva lingurite. piureul cu carne il mai accepta dar la fructe se stramba de zici ca-i dau nu stiu ce scarboshenie. asa ca ma gandesc ca laptele meu(pe care il accepta cu maaaaaare placere) nu-i mai asigura necesaru de vitamine. eu inca ii dau 2 mese pe zi: la 10-11 si pe le 14. oare ar trebui sa introduc si o masa de seara????????///
vad ca le dati biscuiti sa-i roada! nu pot sa-i inghita sa se inece? bucati de morcov ii mai dau si eu dar mari , ca sa isi mai calmeze gingiile. nu am observat sa "roada" si sa inghita ceva. dinti inca nu are, nici semne k ar aparea.
timy sananate multa tzie si lui bebe mik!

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

La multi ani Mara, Victor, Stefan, Raducu si toti sarbatoritii de azi.Iata ca a mai trecut o lunisoara importanta pentru ei.Felicitari mamicilor!

Medeea va avea doi dintisori jos cat de curand. Se vad prin transparenta gingiei dar inca nu au perforat-o. In afara ca roade mai mult nu e schimbata, draga de ea.

Aylin cum mai merge cu papica? A descoperit Alma secretul noilor gusturi?

Vivela e super David, ce progrese mari face el. Ne-a lasat in urma pe multe pe el ca e cel mai cel.

Luna ce bine mananca Adelis. Mi-am copiat si eu meniul de ieri ca sa-l mai citesc si alta data si daca ai timp scriene si noua retetele de papici cu peste, pui, vita ca sunt bine venite. La fel e si la mine cu Dragos ca si Cosmin. Sunt baieti mari, gata.Numai ca vad ca si Medeea e destul de independenta, nu e o lipicioasa

fug ca ma bate cu picioarele, trebuie sa ne jucam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Buna dimineata!!
Luna saru'man de raspuns o sa caut si eu biscuiti si o sa vad daca ma urnesc sa ii dau si eu inca o masa de solide ca a mea mananca (,) cam asa:
8.00 - bib 240ml
12.00 - 130g piure legume/legume+carne vita sau pui
+ 130g piure fructe
16.00 - bib 240ml
20.00 - bib 240ml

Mychy nici noi nu avem dinti? Cand oare o sa le iasa ca nici nu simt nimic!!
O sa incerc sa ii dau si eu sa roada para si morcov in seara asta!

La multi ani strumfilor care mai implinesc o lunisoara azi!
PS Si aici sa da peste din luna 7-a! Eu nu m_am hotarat inca de care..


MADA mamica de Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

mada, eu nu imi fac griji in privinta dintilor. banuiesc ca aparitia lor nu e legata de o anumita varsta. dr mi-a zis sa nu-mi fac griji.

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

neata!

rapid si eu, ca nu prea am timp sa deschid calculatorul! sa ma iertati ca activitatea mea pe forum e in regresie!

luna, chiar a ingrijorasem! bine ca sunteti bine! lasa, ca o sa ia si adelise in greutate! atata timp cat nu e nimic grav si e doar trecator, fruntea sus! ca doar esti modelul meu! uite, bravo! acum am citit ca papa fata!

sanatate lui chris a lui catralu! asteptam vestile bune!

despre olita, nu ma bag, pentru ca nu m-am gandit nicio secunda la subiect, habar nu am ce sa zic!

cafera, eu nu ii dau almei fier. si nici calciu. nu e anemica si nu vad de ce i-as da fier. oricum nu ni s-a recomandat pentru ca nu e anemica.

racelile fara febra, le ignor sau ii dau oscillo si marimer in nas!

noi: silabisim cu consoane, in special a-pa, papa, baba, pe langa bubu de suparare. dar cam atat. mergem bine de-a busilea, ne ridicam in picioare, dintisori nu avem. papam cu drag cereale de orez, suc de mar cu morcov, hipp spanac cu cartof (noroc cu fianna) si bea apa singura din cana cu cioc. nu papam morcov fiert, nu cartof dulce, nu mar simplu, nu mar cu cereale, nu alte legume fierte. mai testam si altele, sa vedem. vom incerca broccoli, para, avocado si mai vedem. lapte nu stiu cat papa, tot de la san, dar numai ea stie cat. suntem la inceput cu papica....pana acum doar am gustat, nu se poate chema mancat.

lia, sanatate multa tie si mirunei!

ioana, dap. incep la inceputul lui aprilie. site-ul era babypoint.ro

gabriela,



Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput