*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (5)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

noi plecam la plimbare, dar iti tibnem pumnii in continuare, irinouka
pup


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

buna mamici si piticei dragutzi,

mai dam si noi pe aici cand reusim sa mai gasim timp. felicit toti bebeii crestinati, noi vom fi undeva prin mai (la 3 luni), dupa ce trece postul.
noi suntem bine, Codrin pare tot mai incantat de surioara lui pe iz ce trece, insa nici noi nu-l stresam cu vreo obligatie fata de ea si evitam sa fim ff tandrii cu ea in fata lui, mai mult cand o alaptez in alta camera vorbesc eu cu ea si o alint tare tare, ca mor dupa ea, daca ati vedea-o ce scumpa e, si ce cumintica, nu-mi vine sa cred, pe bune! cu Codrin a foat mai greu, clar! pai ea imi doarme si peste 6 ore uneori noaptea si sunt tare incantata, avand in vedere ca nu papa decat san. a luat f bine in greutate pana acum. maine va zic cat a luat in prima luna, caci azi face o luna insa maine e ziua oficiala de cantarit

am si eu o intrbebare pt voi: cam la cate sapt ati trecut de la vata la tampon? eu de la 3 sapt sunt pe tampoane insa ma intreb dc fac bine.. sper ca e ok, am 4 sapt si inca nu s-au oprit de tot lohiile..

pupici

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si Ana-Maria din 10.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



irinuka da, astazi a fost cuminte. si azi-noapte nu mai spun. a dormit de la 23 la 5 dimineata. apoi a papat. inca o tira somn pana la 8 si ceva. iar de la 9 dimi a dormit panna la 1. am scapat si de botez, gata am revenit la rutina zilnica.

ramona multumesc.

angi eu stiam ca daca ai febra mare, sa nu alpatezi bebe, nu ca pierzi laptele - bine ca tre' sa te mulgi. trebuie sa intrebi doctorul.

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Avem gripa, am luat de la tati. Mi-e frig de innebunesc si cand am verificat termometrul de camera arata 28 de grade!!!!!! Am redus caloriferul ca sa ii fie bine lui bbe.



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ange imi pare rau ca ai gripa, in cazul asta ca sa iti scada febra eu stiu ca poti sa iei un paracetamol, dar alaptatul nu se intrerupe.Asa stiu eu dar pt siguranta vb cu doftorul.
Sper sa iti treaca repede si sa nu ia copilasul de la tine.Poarta o masca in apropierea lui.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://good-times.webshots.com/album/562622931EnvRDd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta


buna zuzici,

de ieri mai avem o crestina printre noi. bitzi a fost botezata. nu a fost tocmai cuminte .. a urlat in reprize in biserica si la restaurant. exact de asta ma temeam. stiam ca lumea multa o agita si urla. nu am avut ce sa-i fac. a mai dormit, a mai stat si cuminte dar la un moment dat ma speriasem .. urla de se invinstise copilu' .. si ce cuminte e acasa, i-a trecut faza cu urlatu ziua si ce scandalagoaica a fost ieri .. in fine .. a trecut, a fost frumos, a stat cuminte la tort. avem si poze frumoase nu numai cu urlete.

am pus aici POZUTE BOTEZ EVA .. nu-s multe, sunt facute cu aparatul nostru. pozele de la fotograf le primesc saptamana asta.

pup fetele

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII



Elleuta, sa-ti traiasca micuta crestina si Doamne Doamne sa o ocroteasca toata viata! Imi pare rau ca a fost agitata dar ce sa facem...asta este riscul pe care ni-l asumam la botez. Bebeii nu stiu ei saracutii ce se intampla. Eu am fost f norocoasa cu Ana dar eram pregatita sufleteste si pentru cazul cu plansete.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

LALA 20,DARENE,IRANDEZA merci fetelor pt felicitarii.

CREATA imi cer scuze pentru mesajul scurt,al meu sot de emotii asa a scris la toata lumeamamica si printesa.
Dragele mele eu sunt inca in perioada de acomodare,bebelusa mea nu prea vrea sa doarma noaptea,ziua e cuminte foc.Am vazut ca ati scris o gramada incerc sa recuperez si eu daca voi avea timp.
la toate mamicile si ingerasi lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Angi iubita, imi pare rau ca esti asa de bolnavioara. Banuiesc ca stii ca trebuie sa te hidratezi cat mai bine ca sa scazi febra (ai grija sa nu creasca peste 38.5; stiu ca nu mai ai voie sa-l alaptezi pe bebe in caz de febra f mare). Bea ceaiuri calde cu miere si lamaie, ia oscillo si cel mai important, mergi la un medic daca nu ai facut-o pana acum. Medicul stie cel mai bine ce sa-ti recomande.
Am vazut filmuletul cu zambariciul tau si m-au topit si zambetele lui si rrrrr-urile tale. Ador r-urile astea :)
Multa multa sanatate!

Irinuk drag, tinem pumnii pentru reusita dresajului lui Palugel. Ce ti-e si cu berbantii astia; de mici trebuie sa-i tii in frau ca altfel o imbulinam :P. Pupam Palugel mic bandit (ven, ai fost tare amuzanta :)) ) si speram intr-un dresaj cat mai scurt si cat mai usor pentru ambii combatanti.

Ginette felicitari si tie pentru botez. Asteptam cu interes detaliile si poznele!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



alina asa e .. e un risc pe care ni-l asumam cu botezul .. nu stim cum va reactiona bebe. in fine, gata. a trecut, bitzi s-a linistit.

zuzici .. vreau sa iau un carusel electronic ptr bitzi .. m-am saturat sa tot intorc la cel pe care il am acum. ce imi recomandati? eu am vazut de la tiny love carusel simfonia muzicala .. sau sa iau de la tommy - winnie the pooh?

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Si-acu' sa va povestesc pe scurt ce am patit si noi aseara. Am ajuns iar la urgenta din cauza e plans de Ana. Mai fetelor, ori Ana mea nu a avut colici deloc pana acum, ori nu stiu ce sa cred. Ai vostri bebei in crize de colici tot asa plang? Urlete permanente, fara nici un pic de pauza, innecat cu saliva din cauza urletelor, ochii si pleaopele injectate, rosii si umflate de atata plans, privirea nici pe departe asa de constienta cum o are de obicei...ce mai, un tablou de groaza. A mai facut exact la fel si acum o saptamana si la fel ca si acum, dupa jumatate de ora de astfel de plans, in drum spre spital, a adormit la mine in brate infasurata in paturica iar la spital a impartit zambete si gangureli in stanga si in dreapta cu o darnicie caracteristica.
Serios, asa arata o criza de colici??? Sunt la al doilea copil dar eu nu am vazut asa ceva nici la Luca. Si mai ales, colicile astea au inceput dupa 3 luni. Vai noua!!!
Sper din suflet sa nu mai experimentam astfel de momente ca mor de spaima cand o vad asa. Tipete si urlete cum nu am mai auzit.

Laurici si Mitsu, dintsocu' il simt la deget dar nu il vad neam! Nici nu stiu ce sa zic...o fi...n-o fi...'om vedea si va anunt! Lui Luca primii doi dintsoci i-au iesit la 4 luni, asa ca nu m-ar mira ca si sor'sa sa-l urmeze.

Laurici I, baga dus cat mai cald la sanul cu problema, maseaza-l bine cu un prosop (ciar daca doare tare) si pune-o pe Thea sa pape bine din el. Hai ca scapi tu si de asta.
Doamne ajuta sa nu fie infectie urinara la bebelina!

Cretulinaaaaaaa, asteptam sa ne povestesti cum a fost botezul si cum s-a comportat Mariuca. Am vorbit azi cu Daniel si era tare incantat de cum a iesit totul si de cat de cuminte a fost micuta voastra crestina dar vrem detalii de la tine (si poze multe). De ce ne-ai parasit si nu ne-ai mai scris asa de mult timp, raule???

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput