*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (5)*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by darene

,Alexia de Irlandeza [/b](inca mai are hamul iubitica?Perna de care e sprijinita e perna de alaptat




Da, mai are hamul, inca 3 sapt. si speram sa-l dam jos apoi. Si perna e intradevar pt. alaptat. Dar e asa buna pt. bebe s-o sprijin, si mai dorm si eu pe ea, e comfortabila.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 5 zile de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Madalina, astia de la Giulia au o sala undeva in curtea din spate, zisa parcare:D...am vazut sala ..nu prea stiu eu sa apreciez cati intra acolo...dar nenea de acolo a zis ca intra..acu..ce sa zic:(


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Helau, helau! Vin si eu din mari departari, mi se pare ca am stat pe alte meleaguri de cateva secole, tot incercand sa il adorm pe baby.... Care a avut iar colici ca a mancat ca nesatulu'... Tanti asta care vede de el, vazand ca isi roade pumnisorii, i-a dat tot ce aveam in frigider ... El nu a zis ba, cum sa zica, haplea junior! Si iata ca de la 15:00 pana acum a urlat intr-una, i-am mai dat o masa mica sa nu se deshidrateze si abia acum a adormit... Oooof, maine o sa ii las instructiuni clare, desi o sa fiu plecata toata ziua. De la 8 la 8. 12 ore Nu stiu ce o sa ii las. Ma gandeam sa fac noapte alba si sa ma mulg, ca nu mai am nimic in frigi (nu mai merge congelatorul si nu fac provizii, adica max 300 ml pun la frigi... Se pare bb Conrad nu papa 150 ml la o masa, asa ca, primind cei 300 la doua mese... A facut ca trenul! ), dar ma gandesc ca, din lipsa de somn, productia va fi pe masura... Plus ca maine o sa fiu varza la scoala. Si chiar nu pot sa lipsesc, am numai laboratoare si o fereastra de 2 ore in mijlocul zilei, cand o sa vin acasa sa ii dai lui bebe o masa "de la sursa", sa nu uite cum e Nici nu ma gandesc sa ii las formula, chit ca o sa sufere cateva ore de foame... Speaking of which, Honeeeeeeeey, I'm really mad at you!!! Mai, pai tu nu ai citit pe aici de praguri de crestere si de mamici carora le dadea sangele dar nu bagau formula in ruptul capului? Ai creat un precedent periculos, vei mai ceda si ajunge o masa "sarita" si sanii tai deja nu vor mai fi stimulati la fel... Si uite-asa ai sa bagi doua, s.a.m.d. Pai, nu e pacat?! Io stiu ca ti se rupe inima (si mai mult "inima" aia din cap , adica nervii!) cand il auzi cum urla de fomitza, dar tu nu trebuie decat sa il lasi la san toata ziulica, pentru ca sanii produc in continuu, odata si-odata se va satura el. Daca nu, va obosi Si tot o sa adoarma. In timpul asta, sanii deja incep sa secrete mai mult, ca doar au fost stimulati atata timp! Asta e organismul uman! Uite, o analogie scarboasa, dar tare relevanta - e ca atunci cand ai o bubita. Daca o frichineshti si nu o lasi sa faca coaja pielea secreta plasma d'aia. Din ce in ce mai mult. Pentru protectie. Daca o lasi in pace, se usuca... Sau cand ai tenul gras, daca te dai cu sapun, care super-usuca, pielea este excitata si secreta si mai mult! Nu stiu cum sa iti explic, sunt rare cazurile in care mama CHIAR NU E APTA SA ALAPTEZE, si treaba asta, care se intampla cam in 2 - 4 % din cazuri, se vede din primele zile... Ori tu ai alaptat pana acuma cu succes, cu micile nemultumiri pe care le-am avut toate! De ce acum, la jumatea drumului (dupa spusele lui miri, "drama" dureaza 6 saptamani), sa iti incurci singura itzele? Faci cum crezi, dar cred ca putine femei au parte de mai mult sprijin si informatii si persoane la dispozitie, gata oricand cu raspunsuri, decat avem noi, aici, pe DC. Si tu esti printre fericite! Deci... Nu sari pe formula asa de repede! Incearca sa "faci sapaturi" intai! ca am certat cam "lung", da' sa nu mai faci, ca ii faci rau fix copilului tau, care este ce ai tu mai bun acum!

laura_dimitris, si eu fac la Ploiesti, am fost la Marlene, am vazut sala de jos, draguta foc, dar este pentru peste 50 de persoane, ori noi o sa fim maxim 30.... Sus, unde e sala de 30 - 35, o lumina comunista si niste fotolii d'alea cu spatar oval, tipic birourilor securitatii, neah, bleah. Am renuntat. Trattoria e un local foarte frumos, cu specific italian, care m-a fermecat prin faptul ca este iesit din tipare (trebuie sa recunoastem ca in Ploiestiul lipsit de imaginatie, cu greu gasesti asa ceva) - are peretii un crem murdar, pe care sunt lipite tot felul de postere alb-negru, are usi de pvc cu geam termopan in loc de un perete, se deschid toate, ma gandeam la bebe, sa stea la soare... Are niste lustre suspendate in forma de cuburi cu gaura in mijloc, facute dintr-un material cu imprime de ziar , aaaa si lustrele nu sunt la acelasi nivel, sunt una mai scurta, una mai lunga, si piesa de rezistenta este barul, facut ca un paralelipiped de sticla pus in picioare si umplut cu tot soiul de paste, care mai de care mai colorate. Ce e si mai frumos este meniul - are un fel special in afara de aperitive si desert etc., se cheama pietrele - ti se aduc niste platouri de piatra pe care sunt puse tot felul de legume si "carnuri" facute pe piatra, la cuptor... In fine, era foarte foarte fain (e pe langa Spitalul Judetean, in caz de ceva... ), numai ca patronul e cam jegos, lasa si pe altii sa intre in sala inchiriata de tine, plus ca la sfarsit umfla nota si ne-a tot dus de nas... La inceput a spus ca avem voie cu bautura noastra... Apoi ca nu... De obicei, cafeaua intra in meniu, el a zis apoi "cafeaua... o cumparati de aici...", adica aia nu se pune la meniu... Care nu era mult, 80 lei, dar avand in vedere ca nu avem voie cu bautura si fiecare o sa mai vrea si d'aia si d'aia.... Puii mei, nu sunt banca, macar daca dau un ban, fac la LOndon. Nu stiu de ce va sperie terasa (de fapt, pe alina - btw, nici eu nu stiu unde e Giulia ) - ca doar sunt stalpi de caramida, zdravan ziditi, acoperis in toata regula... Nu o sa ne ploua! In fine, eu nu mai vreau restaurante clasice, sunt satula. Vreau sa fie un party care sa se potriveasca cu un bebe! Si cred ca imi bag eu piciorul si ma duc la Trattoria, si il pun pe ala sa semneze o intelegere! Nu stiu, sunt aiurita! Aaaaa si nu va faceti probleme, ca in mai se stie ca nu se prea fac nunti!

Cat despre La Redoute... Tare as vrea sa mai fac si eu o comanda, as vrea caruselul ala pe care il laudati voi p'aici, plus niste hainute mai frumusele, ca asta mic creste vazand cu ochii, deja ii vine salopetica de 3 luni hihihi! Dar... Am avut o experienta urata... Nu am primit coletul, e drept ca nici nu am insistat la posta, dar le-am scris lor, am primit un raspuns automat, d'ala ca cererea nr. ... a fost inregistrata, etc., dupa care le-am scris ca s-ar putea sa fie vina mea, sa-l mai trimita o data, mai platesc taxe de transport inca o data, sau sa imi dea banutii si ... Pauza. Am mai scris si zilele astea, ca mi-a tot zis alina tudor cand m-am vazut cu ea. Inca nimic... Nu stiu ce sa fac... Ca tare ma mananca la desh'te! Pentru orice eventualitate, cum se cheama caruselu' minune? Modelul?

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Ellenuta, de ce nu i-ati lasat, mai, mirul fetei? Nu ti-a fost mila de ea cand a facut boticul ala? Ooof, ce mica si amarata e si ea! Adultii astia!

kalosalina, am vazut si eu poze de la botez!!! Foarte fericita esti in poze, si fetita zici ca e o gogosica in rochita aia pufoasa! Sa va traiasca si congrats!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

welcome back Mitsule,
ai dreptate cu alaptatul..

cat despre botez...unde o fi sa fie..sa ne dixtram...sa ne veselim..abia astept...vreau sa dansez o sarba..deja ma gandesc sa imi iau material sa imi fac o rochie sexy..pe rotunjimile mele..sa mi se vada sanii..care nu sunt mari..dar mai mari nu vor fi niciodata...[:-)]

cat despre site..de ce le-ai zis ma ca s-ar putea sa fie vina ta...hmmm..pai cum...nu conteaza..aia de la posta nu au primit nimik..bla bla...mai insista:)..sa nu crezi sa sunt zgarcita..(dar chiar sunt:))) dar de ce sa rami cu paguba..iar carusel cred ca gasesti foarte frumu la tiny love..si decat sa dai banii degeaba mai bine un pic mai scump dar il ai...parerea mea..eu oricum sunt fooarte circumspecta..as putea spune o leaca paranoica :)


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Asaa..am terminat de admirat poze: Elenutsa..superba mama, tati mandru tare...iar printzesica..ce mai..se vede cat e de iubita...foarte frumoase poze si foarte frumoasa familie

Kalosalina..fetita ta e frumooasa tare..(ca toate fetitele clopotsei:))
sa va traiasca micii crestini, mamici drage

cred ca am intra sa o vad pe Patricia de fiecare data cand scriu...e frumoasa frumoasa...




Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Alina ai dreptate uitasem de sala din spate, este o constructie mai noua.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by darene

Buna dimineata!
Am vazut poze cu fete frumoase foc:Eva Maria de Ellenuta ,Stefania de Alinatudor,Ana Antonia de Alina023,Alexia de Irlandeza (inca mai are hamul iubitica?Perna de care e sprijinita e perna de alaptat?),Adela de Ginnette.
Lala_D ce mare si frumos s-a facut Andrei si ce par des si frumos are!Tortul de la botez e facut cu chipul lui sau ati pus o poza?
Benji e de asemenea o scumpete cu par des si frumos!
Jelimoni ai o minune de baiat,imi place cum doarme in relax langa PC.

Miri multi pupici si de la mine sa se faca baietii sanatosi repede!
Alina023 i-au facut ceva investigatii la urgenta Anei?

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007




multumim de aprecieri!chiar e o minunune de baiat mai ales din 8 martie de cand s-o facut exagerat de cuminte!!nu mi-o mai plans deloc de atunci!!sper sa-l tina!!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by darene

Buna dimineata!
Am vazut poze cu fete frumoase foc:Eva Maria de Ellenuta ,Stefania de Alinatudor,Ana Antonia de Alina023,Alexia de Irlandeza (inca mai are hamul iubitica?Perna de care e sprijinita e perna de alaptat?),Adela de Ginnette.
Lala_D ce mare si frumos s-a facut Andrei si ce par des si frumos are!Tortul de la botez e facut cu chipul lui sau ati pus o poza?
Benji e de asemenea o scumpete cu par des si frumos!
Jelimoni ai o minune de baiat,imi place cum doarme in relax langa PC.

Miri multi pupici si de la mine sa se faca baietii sanatosi repede!
Alina023 i-au facut ceva investigatii la urgenta Anei?

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007





darena am incercat si eu sa vad pozele cu khalid si nu-mi apare nimic..gresesc eu oare??

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

multumesc frumos de raspunsuri
ma rog la Dumnezeu sa se intample si de azi inainte la fel , "Matei a mancat dupa baita atat de linistit ,l-am pus in patut s-a jucat cu manutele vreo 5-10 min si a adormit.Doamne-ajuta , sper sa nu se mai repete faza cu urlatul la san si sper ca afost doar o pasa proasta a bebeului . Va multumesc din nou si va tin la curent daca se mai repeta

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput