Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (105)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Gabitz felicitari micutei mancacioase ,sa creasca mare si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by myral

Offff ma intreaba sotul cand termin aici



Offff? Poate are vreun gand.... de asternut la drum de seara! Asa ca.. fugi sa vezi ce doreste 'nmealui.

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Gabitz, bravo! Uite asa se face dulceata ta maricica pana la urmatoarea intalnire. Care va fi cand, apropo?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Sa va povestesc si eu ceva tragi-comic. Tocmai a plecat tata de la mine din camera. A venit cu o fatza si un ton serios ca m-am si speriat. M-a luat cu "daca vrei sa se termine prietenia...., eu sper sa nu ajungem asa.." M-au si trecut apele si in fata ochilor mi-a aparut Roxana cu taica-so. De ce reprosurile? Pai sa va spun, chit ca e oleaca de povestit. Tata, in 4 octombrie a cazut de la 5 m inaltime pe spate, cu capul intr-un surub. Norocul lui a fost ca s-a intamplat in Austria, ca de era in tara, tare ma indoiesc ca mai era in seara asta in camera mea sa-mi faca reprosuri In fine,l-au operat si a fost nevoie sa-i scoata o bucata de os si l-au lasat cu o gaura bunicica. I-au pus o placuta acolo fix de ziua mea. Evident ca trebuie sa aiba mare grija, insa taica-meu e un capos si jumatate (si la propriu si la figurat. Va dati seama ce unicat e, ca nu i s-a intamplat nimic) si un om hiperactiv. Skior inversunat pe deasupra. In afara faptului ca este in concediu medical si ca nu are voie sa faca mai nimic o perioada (si nu asculta) maine merge in Austria (cu tot cu costumele de ski). Mama a vazut ca-i lipsesc costumele si l-a luat la intrebari pe buna dreptate. Tata, bagat in pat de 2 ceasuri, nu poate dormi de suparare. S-a gandit ca eu l-am parat la mama. Si a venit sa-mi ceara socoteala. Si i-am spus eu ce-am avut de spus. La care el saracu' "hei, io am venit sa-ti zic 2 vorbe si tu mi-ai tocat capu' o juma' de ora"


Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Carpatina, Myral alapteaza, nu cred ca stie Eliza ce-i aia biberon
Apropos, fetele laptaraese, sa nu le bagati biberon la varsta asta ca n-are sens. Canuta cu cioc direct. Aia de la Avent e super faina.
Betty, stiam de voi ca abia de 4 zile ati inceput cu carnita.
totusi, nu m-as risca la capsuni inainte de un an, nu cred ca-s numai semintele.





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Gabitz, bravo! Uite asa se face dulceata ta maricica pana la urmatoarea intalnire. Care va fi cand, apropo?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list


as vrea eu..oricum mica rau!nu stiu de ce refuza biberonul..zilele trecute ma bucuram ca papa tot bibiul, si acum....of, sunt eu intr-o pasa mai proasta...deh, nu ma luati in seama.o sa-mi treaca!
si eu vreau sa ne vedem...sapt viitoare????
pupici tuturor.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Sabina draga, sa te felicit pt fierul de calcat, sa-l folosesti sanatoasa. Spune-mi insa, ce pret are un scaunel din acela postat si daca sunt importate si in Ro. E cu adevarat functional pana la adolescenta. Mi-am amintit ca si caruciorul tot de la ei l-ai achizitionat. Pana atunci, sanatate Sofiei si pup lui Gheo, cum sta el in fundulet, ce dulce e.
Ii spunei lui
Myral ca probabil printesa ei vrea papa de adult, si mi-am amintit ca am citit o frantura din articolul dnei dr Culcer care spunea acelasi lucru. Bebicii alaptati la san refuza papa pt bb, ei vor gusturi puternice, elaborate, ce le-au simtit si in laptic.

Cu prilejul asta fac un apel catre mamicile care detin suplimentul de care s-a tot vorbit la un moment dat, cine are posibilitatea sa-l scaneze si sa-l puna pe contul comun. Credeti ca e posibil? Eu nu l-am mai gasit, insa am avut ocazia doar sa-l rasfoiesc la un cabinet.



Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Nana victorieeee ce mult ma bucur , trebuie felicitat fluturasul

Sabina super bun fierul, sper ca nu e cadou de 8 Martie... , si mai sper sa nu te spetesti cu el



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Carpatina, Myral alapteaza, nu cred ca stie Eliza ce-i aia biberon



Ahh.. am uitat ca se poate si asa..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

ma duc si eu la nani...ca am inceput sa bat campii si nu e bine!
o noapte linistita va doresc.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput