***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (55)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

La multi ani de 8 martie, mamici dragi! O primavara asa cum va doriti!

Laura si Ducu (29 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

LA MULTI ANI DE 8 MARTIE MAMICILOR!

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor!

Mica, merci de vesti despre Soniuta! Maya!

Kay, multa sanatate si putere!

Androix, n-am apucat sa citesc decat capitolul asta si nu stiu ce ai scris, iar acum nu mai am timp ca vine frati-miu la masa ca e ziua lui :( Asa ca din ce am inteles si s-a scris aici: felicitari pentru examene, pentru cei 2 gogosi frumosi-fromosi!

Liviana, multa sanatate!

Pepsi, felicitari pentru liga de alaptat!

Noi suntem binisor acum, m-a speriat rau Manu intr-o noapte ca a facut 39.6, era un fel de mamaliguta si gemea mititica, nu scadea febra cu nimic asa ca m-am speriat si am chemat si salvarea... Nu stiu ce a avut de fapt, cred ca dintii (au spart 2 dinti in noaptea aia), desi pediatra a zis ca nu face febra atat de mare de la dinti. A mai avut febra mai mica apoi si in timp i-a trecut si durerea.
In schimb a racit tati si acum eu sunt racita cobza :D Sper sa nu pateasca nimic mata, sa nu ia de la noi, desi a inceput sa stranute, sa ramana numa' asa

Am o perioada mai grea la serviciu - de fapt a revenit la normal dupa ce anul trecut am avut una super lejera :D asa ca nu prea mai am timp sa citesc

Mai fetelor, dar ce bunatati le faceti voi bebeilor! Eu nu fac asa ceva, ii dau chestiile clasice ... Mi se pare ca stau atat de putin cu ea cu serviciul asta ca prefer sa ne jucam, sa radem si sa ne dragalim ;) Si mie mi-a zis ca de la 9 luni pot sa ii dau gluten, mi-a zis sa ii dau o cojita mica de paine sa roada (una pe saptamana ca suntem pufarina, 10.3kg si 74cm (la doctor) sau 76 cat i-a dat lui tati si si mie ca am repetat de curiozitate)

Vali, felicitari pentru umblaret!!!

Ella, l-am admirat pe domnul Bob :) E un gentlemen ;) Un adevarat barbat!
Te duci in Thailanda? Vreau si euuuu ! Am un coleg care a fost 2 saptamani in Japonia. Vreau si acolo! Vreau in vacanta! Si in America de S unde e acum fratimiu' alalalt! Si vreau si la campionatele europene de gimnastica :D M-am si uitat, cazarea nu e scumpa, nici biletele, dar transportul Daca m-am trezit la spartul targului! Asa ca astept cumintica pana in iunie. O sa fie greu fara Manucu, dar tot mi se pare mai bine sa stea linistita acasa, mi-e frica sa o iau cu mine (stiu stiu ca voi sunteti mult mai curajoase, dar pana in toamna mi-e frica sa o scot din tara, o sa fie mult prea micuta)

A, si vreau si eu reteta de facut baietel dupa fetita :D Dar si fetita e bine ;) Sanatosi sa fie!

Anca & Manu 02.06.2007
Poze1 Poze2
www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Arcadia, pentru Calin Silviu Gabrie

Angiuta, pentru Vlad Lukas

Chiquitita, pentru Livia

Andrusca27, pentru Vlad

La multi ani mamicilor de 8 martie!!!



Pepsi felicitari pentru Liga de alaptat!! "Pacientele" tale vor fi norocoase sa te aiba pe tine ca indrumator!

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ionice spune:

La Multi ani, fetelor!Sa aveti o primavara minunata!
Poohy, am vazut ca te-ai speriat ca a facut febra mare:)Am patit-o si eu o data, dar a fost si mai si.Eram la cabana, intr-un sat uitat de lume si fetita mea a facut febra 40!!!!Umblam ca titirezul prin casa, dar aveam cu mine agenda in care imi notez tratamentele de la dr.In caz de febra mare, pediatra noastra mi-a spus sa-i dau 0.7 unitati de algocalmin.Scade febra, garantat.Noroc ca aveam "farmacia"dupa mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Intru si eu pe fuga sa va urez LA MULTI ANI si sa aveti parte de o primavara minunata alaturi de puii vostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

LA MULTI ANI MAMICI DE CAPSUNICI!!!!
Pepsi felicitari!!! Noaua mamica va fi tare norocoasa!!!
Androix eu acum te-am vazut!!! Si eu intru destul de rar si rar mi se mai raspunde dar nu ma supar!! Am vazut ca a aparut si Amely si vorba lui Pepsi .. Paflo unde esti!!!
KAY sanatate Soniei si o floare de la mine pt o supermamica!!!
Sa aveti o zi minunata!!!!!

cristina cu Rares
rares
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">ajutor pentru sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Urez si eu La multi ani tuturor mamicilor!

Poohy,
lasa draga ca pleci la LO, nu?
sper ca n-ai inteles ca plecam cu Bob in Thailanda...am mai spus, nu e eligibil inca; chiar si noi va trebui sa ne vaccinam.
Ne dorim o vacanta si cu el in august-sept la mare, dar nu ne incumetam nici in Turcia unde ar fi cel mai potrivit pentru el din cauza facilitatilor de club; asa ca o sa ajungem pe la bulgari la mare, ca tot e mai bine decat la noi.

Ionice, nu te supara dar doctora ta n-a auzit ca algocalminul poate provoaca moarte subita si ca de ex in UE nu se mai fabrica, de fapt e interzis? scade febra fara risc nurofenul sau panadolul, iar daca e mare poti incerca si cu cearsafuri ude.

, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Arcadia, pentru Calin Silviu Gabrie

Angiuta, pentru Vlad Lukas

Chiquitita, pentru Livia

Andrusca27, pentru Vlad



La multi ani fetelor ,o primavara minunata alaturi de comorile voastre

Pepsica felicitari!Asa ajuti multe fete sa-si creasca bebeii fericiti si sanatosi.Am vazut ca ai scris si la subiectul"mai exista mama care nu alapteaza".Cred ca aveai mai multe de spus dar te-ai comportat ca o doamna!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Eimotto, pentru Victor Iannis

Ramona71, pentru Dario Antonio

Paflo, pentru Sofia

Byu, pentru Casian Andrei

Brambushca, pentru Stefan

duda35, pentru Anastasia

Pozici de martie
Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Cu intarziere si cu scuzele de rigoare !!!

LA MULTI ANI pentru 8 Martie!!!

De fapt toata luna martie e luna femeilor si a mamicilor ...

La multi ani tuturor sarbatoritilor din aceste zile!!!

La noi a fost mare agitatie .... cu ziua Teodorei care a implinit 10 luni (La multi ani, scumpa mea!!!!), cu 8 Martie, cu musafirii abonati in week-end ... Nu am avut timp pentru forum, dar incerc sa recuperez!

Doxinu, ce dolofanel e Stefan ... i-am vazut piciorusele ca papanasii! Un scump!

Ella, si pe Davidutul tau l-am admirat! Tare e scump si elegant!!!

Ninutza, Miruna Maria e o dragalasa! Ti-am mai spus, cred, ca am si eu o nepoata de la o verisoara si o cheama ca pe minunea ta!

Carstea, felicitari pentru stelutele de aur! Spor la pregatiri, frumos ca plecati!

Kid, Ninutza, Madi, , multumim frumos pentru urari!


Fug la Treaba nitelus ... revin! Pupici!



Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput