***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (55)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Arcadia, pentru Calin Silviu Gabrie

Angiuta, pentru Vlad Lukas

Chiquitita, pentru Livia

andrusca27, pentru Vlad

Pozici de martie
Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

MAMICI DE CAPSUNEI SI CAPSUNICI, LA MULTI ANI DE 8MARTIE!!!


Pozici de martie
Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

LA MULTI ANI MAMICI!!!

VA PUP SI VA DARUIESC UN BUCHET MARE DE FLORI!





Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ptr voi fetelor de ziua femeii!

http://felicitari.acasa.ro/8-Martie/8-Martie-fericit--481.html

sa fiti sanatoase si sa va bucurati de puiutii vostrii, multa fericire si bucurie!

sa fiti sanatoase si sa va bucurati de puiutii vostrii, multa fericire si bucurie va doresc!

lilly, ma simt f bine cind citesc ce scri, ai atita umor, ar trebui sa scri mai des, alungi deprima. iti dau cite kg poti duce, la cit urc eu pe scari si cobor si fug dupa si cu astia mici, numa cind bag o tura la magazine cu amindoi dupa mine, ar trebui sa dau jos cel putin 10 kg.....cind trag sania,cind fac mincare cu david in brate si dominic de picior.....da ce sa fac daca le place asa mult la kg astea de mine?

florentina, merci ptr urarea de nopti linistite, te=o fi auzit si david, ca de atunci mi se scoala pe la 12 si apoi pe la 5 dimineata.merci ca mi-ai pus o vorba buna

mihamora, merci mult ptr comentariile la poze, de ce nu mai scrii, mi-e dor de tine, si vreau poze, ai mai gatit ceva bun?intru dincolo sa vad

eu azi am facut un tiramisu, asa de ziua ia o pauzarii!

doxinu, ce dragute urari mi-ai spus, merci mult de tot. aici se serbeaza de fapt ziua femei nu neaparat a mamei ca si in romania, dar e ceva ffff discret, de ex era un mesaj la gradi in geam la dominic, si zicea la multi ani ptr toate femeile, am vazut poze, ce cresc astia mici?! acusi ne tin ei pe noi in brate!

liviana, sanatate multa, imi pare tare rau, stiu si eu cit sint de intoarsa pe dos cind sint astia mici bolnavi.da in poza aia in carutul rosu era david, infofolit ca era crivat, incepea o furtuna de zapada, si era bine acoperit, doarme bine la aer, ii place in carucior daca se misca caruta cu el, mai merge pe linga de minuta

madi, da asa zapada este la noi, si miine mai cad inca 30 cm.....ca si cum nu era destula, asa cadou de 8 martie!

kid, cu dintii as zice ca e genetic in primul rind, socrul meu ii are cu struga in fata dominic nu i-a avut vom vedea la david, pina nu sint crescuti de tot nu se poate spune

elteka, intrebai de mine, ma doare groaznic spatele, abia astept sa vina soacra saptamina asta si sa ma duc la bazin, nu mai pot de dureri. in rest am fost la cursurile de la liga de lapte, si cu astia mici care-mi ocupa mai tot timpul, adica 24/24, seara dupa ce-i culcam mai fac si eu una alta.ma intrebai cum si ce maninca david parca. pai nu mai stiu pina unde stii dar iti zic, daca ma repet scuze, deci carne am bagat miel, curcan, pui, vreau sa bag vitel, rata si iepure, legume cam tot alea, am bagat avocado s-a lins pe botic, cu iaurt am facut cu mixerul. am inceput sa fac la furculita, la inceput isi facea greata, si am lasat sa mai treaca o vreme, apoi am revenit, si acuma banana, si ce mai fierb le fac numai cu furculita. la fructe am introdus in afara de ce stii afinele, nu face mofturi la nimic, papa bine tot. cereale tot la orez si soia sintem.

vali, merci mult de felicitari si de bafta, sper sa fac fata

la multe lunite ptr piticuti de motanel, corap si carstea

carstea, felicitari ptr stelute, eu nici nu le remarc la mine. spor la bagaje si pregatiri, cit timp veti sta acolo? sa nu ne uiti. ei pai se poate sa nu te simti tu acasa, ia sa vezi ce pun nuiaua pe tine sa vezi ce=o simti!

madi, eu adaptez retetele, scot ce nu vreau sa bag, sau inlocuiesc

cu glutenul asa mi-a spus si mie alergoloaga cind am facut testele ca daca nu este alergic de pe la 9 luni pot sa incep, eu am facut biscuitii aceia cu putina faina, nefiind alergic e ok

andoix, merci de felicitari, mai esti suparici?

ckristina, cu mare placere iti voi raspunde la toate intrebarile, incep deja sa-ti dau un raspuns, pot sa-ti zic ca sigur vei putea alapta cu sinul operat, cel mai bun exemplu sint eu, am pe sinul sting o operatie cam de 5 cm(si a fost facuta in 2002) nici eu nu aveam mari sanse sa mearga, si a mers, chiar si asa cu canalele sectionate.

angela, merci mult, asa este de multe ori o vorba buna si ajunge sa te simti mai bine in primele luni, si eu am fost ajutata la rindul meu

la multe lunite ptr piticuti de arcadia si chiquitita

paflo, mi-e tare dor de tine!

zilele astea ma gindeam ca mi-e dor de fetele care scriu mai rar, si ca in curind incep si eu munca si voi scrie si eu poate mai rar, si-mi va fi dor de voi!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Androix Si io ma simt cu musca pe caciula
Felicitari pentru ca esti integralista si pentru progresele Georgiei!
Chiar asa, vreau si eu reteta pentru fetita!


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

La multi ani dragi mamici!
Sotul meu mi-a facut o surpriza facandu-i lui rares adresa de mail asa ca de dimineta am gasit un La multi ani de la baiatul meu.
M-am emotionat ca proasta gandindu-ma ca in cativa ani imi va spune chiar el asta
Pepsi tu ai pt fiecare o vorba buna.

POZE rares(7 mai 2007)
bepanthen 100g -cateva tuburi de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Pepsi Felicitari pentru noul post!

La multi ani, mamici de capsunici, de 8 martie!

Calin Silviu Gabriel de Arcadia

Vlad Lukas de Angiuta

Livia de Chiquitita

Vlad de andrusca27




Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Corul capsuneilor, in premiera mondiala:
E ziua ta mamico,
In dar ti-am adus inima
Si crede-ma mamico,
Un dar mai frumos nu se putea!




Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Mamici de capsunele si capsunici, LA MULTI ANI!!! de 8 Martie!!!!

Copii sanatosi ptr. toate mamicile ... atunci sigur o sa fim fericite!!!

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

* * *
La omu' sarac nici "floricelele" nu trag ...
Sa-i ajutam sa se faca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns business spune:

Fetelor,fie ca ziua de 8 Martie sa va aduca toata lumea la picioare,zambetul pe buze si toata fericirea de pe pamant,sa fie un prilej de bucurie pentru noi toate,sa simtim mai putin apasarea grijilor si sa ne umplem gandurile si sufletul de caldura primaverii.La multi ani!

Mergi la inceput