***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (55)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

am o veste buna, am devenit consultanta in alaptat la liga de lapte!mi-am terminat formatiunea(desi mai merg la cursuri de punere la nivel ca tot timpul apare ceva nou) sint total benevola, am dus ceva lupte cu al meu sot, ptr ca lui i se pare o pierdere mare de timp, (cind eu nici sa merg la wc nu apuc citeodata) dar.....am putere mare de convingere, cursurile sint seara, si ieri am ajuns la 11 noaptea acasa.....prietenele mele zic ca-s nebuna dupa ce stau o zi cu astia mici mai merg si la cursuri.....dar.........eu MA BUCUR ENORM, azi am sunat prima mea "pacienta" care trebuie sa nasca intr=o luna!

am vazut doar intrebarea lui carstea, DA asa este, nu este bine sa fie amestecare fructele cu iaurt si brinza din motivele zise de tine, si din faptul ca el trebuie sa stie gustul natural al fructului si nu amestecat tot timpul cu iaurt sau cereale, etc.

revin cu raspunsuri

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Pepsi, felicitari! Ma bucur mult pentru tine! Multa bafta in noul tau job

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pepsi, felicitari! Ma bucur ca ai reusit!

Ma bucur ca intrebati de noi dar am o nedumerire: daca aveti de gand sa ma ignorati cu desavarsire de ce ma mai intrebati ce mai fac?
Edit: e o intrebare retorica, nu mai astept raspuns pentru ca am asteptat o reactie oarecare vreo 7 pagini si m-au lasat deja okii




Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

androix, io te pup pe tine tare, si esti pe lista mea de raspunsuri, dar s-a trezit asta micu intre timp si nu am apucat sa mai intru, dar daca te vad suparici uite ca-mi fac timp ptr tine. mi-a fost dor de tine, de era sa te iau de urechiuse pe pm, deci noroc ca ai scris ca ai scapat!felicitari ptr examene, si felicitari ptr toate progresele micutei. ai mai pus poze noi ca nu am reusit sa deschid?

fug ca imi devalizeaza david receptorul de tv, revin cu raspunsuri.....cind pot

a si este un articol fain pe prima pagina al dc-ului despre animalele de companie, tare tare interesant, cititi=l inainte sa luati animale! si daca aveti animale e bun de citit

fug

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Hai Androixu', te io intre doua valize, numai nu mai fii suparata !

Io am citit ce-ai scris, dar daca n-apuc sa raspund pe loc, nu prea mai apuc... Elias se ridica si el pe ce apuca, tre' sa fiu cu ochii in 4, ca drumul inapoi nu-l mai stie...

In disperare sa-l mai fac sa se joace si cu altceva decat cu jucaria preferata=eu, i-am luat un suport din ala de mers de la Chicco, dar uita sa-si traga picioarele, impinge doar cu mainile si implicit pica in nas

Bravo pentru intentiile de slabit , m-am apucat si eu de Pilates dar in ultimele saptamani n-am ajuns la sala...

Androixu', ai vreo reteta de facut fete dupa baieti??? Ca vreau si eu v-ati ascunselea prin casa

Pupici Georgiei cea umblareata pe varfuri si Filipului (imi tot amintesc de faza aia cu pipiul la poloboc

Mamica lui ELIAS , 31.05.2007

POZE cu Elias, sau DOLOFANEL - Fat Frumos cel Chel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Androix, imi pare rau ca nu ti-am scris nimic... Am citit cateva pagini si dupa vreo 2 ore am raspuns din ce mi-am adus aminte. Imi pare rau ca te-ai simtit ignorata

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Androix, join the clubio sunt aia care striga acum ceva timp:bagati-ma si pe mine in seama, dar eu m-am obisnuit deja si va iau ca atare ca m-ati ajutat cu toate enorm numai citindu-va chiar daca nu m-am simtit niciodata acasa

POZE rares(7 mai 2007)
bepanthen 100g -cateva tuburi de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

sarbatoritilor nostri de azi

pepsi, felicitari!!!!! din suflet te felicit! la bebe 2 voi inrosi tastatura cu mailuri catre tine si mi voi lungi ochii dupa raspunsurile tale;poate reusesc sa alaptez si eu atunci,ca tare mult am suferit; stii, imi tin si acum fetita in brate ca si cum as alapta o(dar cu biberonul)la fiecare biberon mi e dor de ce am simtit in cele 2 saptamani cat am avut si eu lapte;inainte sa nasc, toata lumea imi spunea" numai cine nu vrea, nu alapteaza" dar iata ca n a fost asa!
deci, fa mi te rog si mie o fisa de pacient;si iata si prima intrebare: daca sanul meu a fost atat de ciopartit(in jurul mamelonului, e posibil sa nu mai am "bune" cateva din canalele de lapte(sper sa nu fie cea mai stupida intrebare, dar chiar ma macina asta)

androix

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

MAMICI,BUNICUTE SI MATUSE DE CAPSUNICI
DE 8 MARTIE
UN PT FIECARE

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Pepsi, felicitari ! E bine sa ajuti mamicile,si la mine a venit o tipa care m-a ajutat foarte mult, asta era in prima saptamina dupa ce am nascut.Uneori ai nevoie chiar numai de cineva care sa-ti confirme daca faci bine ceea ce faci. E tare important sa ajuti oamenii, chiar si asa in regim de voluntariat.

LA MULTI ANI DE 8 MARTIE !!!Ma gindeam azi cu nostalgie cind faceam felicitari pentru mama si invatam poezii pentru "cea mai scumpa fiinta din lume". Astazi sunt si eu MAMA, e un sentiment profund. Va doresc o zi frumoasa si plina de iubire.

Imi pare rau ca unele fete nu se simt bagate in seama...Eu citesc dar nu scriu mereu, dar am gasit multe informatii si daca nu a raspuns nimeni, am mai intrebat inca odata...
Adroix, am citit mesajul tau cind ai postat si acum, felicitari pentru examene si stiu ca tu esti activa pe DC, asa cum ai scris si tu ca intri mai mult la copiii de 2005. Ai niste copii frumosi si esti o femeie cu multe responsabilitati, ceea ce e de admirat !

Eu una cred ca e bine sa spunem ce simtim...

Mergi la inceput