***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (55)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Irinuca_usa, pentru Erika

Addinel, pentru Maria

Lavini, pentru Radu Andrei

Abras, pentru Sara Kaly

Mihamora

Pozici de martie
Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

kid, merci de felicitari

lauradi, erai pe lista mea de urecheat, ca iar ai chiulit, cum esti, gata examenele?

poohy, si de tine imi era dor.imi pare rau ca a fost bolnava manu, bine ca a trecut. sanatate multa si tie sa treaca

madi, merci mult mi-a mers la suflet ce mi-ai zis, azi mi-am sunat prima "pacienta" are 38 ani fumeaza, si vrea sa calatoreasca cit mai repede si fara bebe, asa ca ma asteapta munca grea, am petrecut 45 min la telefon cu ea, sper sa fi inteles cite ceva, inca nu a nascut, pe 12 aprilie

cristinamaria, merci mult esti draguta

kay, cum mai este sonia?

doxinu, merci de felicitari, da am scris la subiectul ala, dar nu mai scriu ca a degenerat in insulte....am vazut pozele, preferata mea e cind doarme pe tine,sanatate multa, da ce se leaga toate de tine?

la multe lunite ptr puiuti de paflo, eimotto, duda,

motanel, merci

vas, merci mult, nu e un job, sint benevola, nu cistig nimic, jobul meu e altul si-l incep pe 12 mai, ma bucur tare mult ca incerci sa ajuti alte mamici sa alapteze, e important.

la multe lunite ptr puiuti de mica, carrie, gabiu si numai eu

paflo, imi era dor de tine, de discutiile noastre, bafta la invatat, cu benevolatul ptr liga de lapte voi vedea cit mai rezist, sotul meu ma cearta tot timpul, ca mai bine ies si ma relaxez decit sa stau pe telefon cu "pacientele" 45 min.....voi vedea cum rezist cind incep munca, si anul asta mai vreau un bebe poate, deci voi vedea, macar incerc. am vazut papusa frumoasa in poze, e o scumpa, sa mai intri te rog, nu neaparat in fiecare zi, dar macar asa 1 data la saptamina?!

ali, si eu cred ca e vorba de spasmul hohotului de plins, of saracuta de tine ce te-ai mai speriat

carstea nu stiu nimic de magazine ptr romania,da-i ellei sau lui elteka un pm

maricicutz, nici eu nu am nici un ajutor, si bunicii sint la 1 ocean distanta ,dar stii ceva? eu mai vreau unul! as vrea sa ramin anul asta sa vina pe lume cind david are in jur de 2 ani*/- mie mi-a placut ca am 3 ani diferenta intre primii doi copilasi, ptr ca la 3 ani nu am avut nici o problema de gelozie, intelege tot ce-i spui, adaptarea a fost ok, si grijile ptr cel mai mare sint mai mici, nu se mai imbolnaveste la fel(rar de tot), adica el putin mie asa mi se pare, e doar parearea mea, maxim 3 ani ca apoi distanta e prea mare, acuma fiecare cum crede, eu acuma profit ca vine soacra la noi sa ne ajute cu david sa nu=l pun in gradinita cind incep munca, sta minim 6 luni, deci ca e ea aici sper ca-mi va fi mai usor, vom vedea, sper sa nu mai am un bebe pe cap....cu sotul si atunci voi avea 4 asa cum mi-am dorit tot timpul

motanel, la noi sint numai pampersi cu elastic, dar inainte cind erau amindoua ii deosebeam ca pe cutie in lateral este o poza cu o omida mica care arata ca e flex cu elastic

moko, noi plecam sigur anul asta undeva, totul depinde de buget, care nu e chiar unul imens, dar ne vom descurca, cuba e tare ieftin, si avem prieteni care s-au simtit f bine, vreau soare si mare, nimic altceva, daca nu mexic(e mai scump) daca nu mergem in sua la ocean, daca nu raminem in canada si mergem la 1400 km tot la ocean dar e mai frig putin ca in sud, oricum vom tot calatori, bicicleta in spinare, cortul, copii(ca nu plec clar fara ei, doar ptr ei merg la cura de soare si mare) si soacra, a si pe sot, si la drum

angela, e o scumpa nicole, am vazut pozele, vai pai am avut atita zapada....de 30 ani nu au mai vazut asa ceva, eu nici nu mai vad piscina in spatele casei....si de obicei imi vine pina aproape de git....nu ne vine sa credem, am facut si eu poze, le pun miine

la multe lunite ptr puiuti de addinel, si lavini

fetelor am primit filmul "the secret" cica e f bun ca invataminte de viata, l=ati vazut?

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Pentru papuci de bebei, uitati-va si aici:

http://www.incaltaminte-copii.ro/

Mamica fericita de Amalia Elena(6 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

'Neata!

doxinu, dai si tu dintr-o boala in alta... Insanatosire grabnica! E tare dulce piticul tau!

Motannel, si eu am dat de niste Pampers cu elasticul fain o data. Si am impresia ca erau Let's go. Si nu reusesc sa mai gasesc. Nu gasesc decat Active Baby.

angelabv, tu si cu Pepsi ce mai aveti zapada multa... Nicole e tare dulce, imi place fatuca ei in poza "Ok, te ascult..."

Ninutza, ai o fata superba Si e asa scumpa in rochita

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

`neata fetelor!
va spun si eu cu intarziere La Multi Ani ! de ziua femeii, am lipsit motivat, piticul a tras mereu de tastatura si mouse pana a rupt niste fire, asa ca a trebuit sa cumparam altele.
Irinuca_usa, pentru Erika

Addinel, pentru Maria

Lavini, pentru Radu Andrei

Abras, pentru Sara Kaly

Mihamora

pentru noi a inceput a doua saptamana de stat in casa,numai prostii am facut ,nimic nou.
si tipa intruna,de bucurie,de fericire, pentru orice.copiii vostri tot asa tipa?uneori mi se pare ca tipa aiurea,fara nici un motiv.
ieri am facut sarmalutele de la an, mie mi-au iesit vreo 10 buc,si a mancat 4 o data.i-au placut mult

va pupam ,o zi buna

magda,mama lui Tudor Catalin




http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

moko Noi clar ne facem vacantele cu juniorul, in primul rand pentru ca nu avem cu cine sa-l lasam. Parintii nostri sunt departe, iar cu fratii mei, cu cine il mai las de obicei cand mai iesim in oras, nu pot sa-l las decat cateva ore, exclus cateva zile. Cu toate ca visez uneori macar la un weekend doar eu cu barbatu, singurei...

maricicutz Si eu vreau bebe2, eu l-as face si acum, dar la noi e problema mare de spatiu. Nici eu nu am avut ajutor, decat barbatu care am avut noroc ca are program cat de cat flexibil si destul de lejer si fratii mei care au mai fost bone pentru cateva ore, sa putem iesi si noi singurei

doxinu Multa sanatate!

Pepsi O sa ma uit si eu la film, inca nu l-am vazut.

La multe lunisoare pentru sarbatoritii zilei de ieri si de astazi!

Noi incepem usor sa trecem pe meniu normal, avem probleme cu trecerea la laptele nostru, dar sper sa se reobisnuiasca cu gustul lui si sa il accepte.




Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:



LA MULTI ANI mihamora sa fi frumoasa, sanatoasa si iubita, sa te bucuri de Domi

La multi ani sarbatoritilor de pana acum si multumim pentru urarile de ieri. Printesa Maya a implinit 10 luni si acum a adormit in scaunul de masa, inainte insa de a manca .

Ce am mai facut noi:
- mergem de-a buselea de vreo 3 sapt - 1 luna:
http://good-times.webshots.com/video/3066007020099064252uVKnli

- urcam singurica in pat (dar nu stim sa si coboram, doar daca ne aseaza mami in "pozitie"):
http://good-times.webshots.com/video/3036418820099064252iOfwZq

- facem bravo:
http://good-times.webshots.com/video/3076988480099064252PJVayU

- facem pa-pa: aici nu avem filmulet

Aici sunt pozele de la 9 luni: http://good-times.webshots.com/photo/2306488940099064252LlwHhI

Si aici cele de la 10 luni: http://family.webshots.com/photo/2962308070099064252iUoXmj

moko parca tu intrebai de concediu. O sa fie un targ de turism la sf lui martie (cu kidex) vom merge si noi insa destinatia o stim deja. Uite aici: http://www.royalwingshotel.com/

Pupici la capsunici



Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

he-he, mica de cand si eu la hotelul asta... este pe lista mea scurta, ca sa zic asa( doar ca parca auzisem ca nu apare in ofertele agentilor de turism de anul asta?!?..ca ar fi deja contractat de agentiile rusesti..sper sa vorbesc prostii, totusi!). Printesa Maya isi merita pe deplin titulatura!!
tudorcatalin si stefan trece prin perioada tipatului incontinuu, fara motiv...mie mi se pare haios, nu stiu insa ce parere au vecinii...
kid, pepsi- si noi tot cu piticul dupa noi vom pleca, fara discutie...nu avem alta alternativa si nici nu mi-as dori-o!
am vazut-o si pe micuta amber-ce zambet frumos are! tare expresiva este!


" despre 3 lucruri nu te grabi sa vorbesti: despre Dumnezeu, pana nu-ti intaresti credinta in El, despre pacatul altuia pana nu-l cunosti pe al tau si despre ziua de maine pana nu se lumineaza de ziua!"
poze cu noi si bebe
www.totsites.com/tot/stefan-baby" target="_blank">pagina de Stefanut(26.06.07)
de ce iubim bucurestiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:


Buna fetelor!

Pepsi, nu ma urechea prea tare,ok!N-am mai postat,dar am citit tot.Am dat gata examenele, scriu la lucrarea de licenta acum.

sarbatoritilor de astazi

Michelle


Laura si Ducu (29 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

La multe lunisoare sarbatoritilo de azi:

Irinuca_usa, pentru Erika

Addinel, pentru Maria

Lavini, pentru Radu Andrei

Abras, pentru Sara Kaly

Mihamora
Multumim fetelor care ne-ati vazut pozicile noi si celor care mi-ati urat sanatate.Mai am pana atunci dar e spre bine!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput