***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (55)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maricicutz spune:

buna mamicutelor..eu intru mai greu, ce sa-i faci, Ilincuta imi ocupa tot timpul..de fapt despre asta vreau sa discutam..am vazut pozele cu prichindeii tai Androix si asta m-a facut sa deschid subiectul..apropo, sunt f frumosi si se vede ca se impaca bine..deci, iata care este problema mea..imi doresc tare mult un fratior sau o surioara pt Ili..nu acum, ma gandeam sa incercam prin toamna, mai ales ca eu am asteptat un an jumate pana am ramas cu Ili...problema e urmatoarea: eu nu am nici un ajutor, sunt singura toata ziua, acum ca a mai crescut fetita ma mai descurc si cu treburile casei, dar cat a fost mai mica a fost groaznic, cu atat mai mult cu cat eu nu am avut l acine sa apelez si simteam ca ma afund in depresii continue..nici sotul nu ma prea ajuta asa ca iata si intrebarea mea cum va descurcati cu doi copii? cam care ar fi diferenta ideala pt ca ei sa se inteleaga si mai ales sa ma pot descurca eu cu ei? va reamintesc ca sunt singura, ai mei parinti sunt la Ploiesti, si oricum inca sunt in campul muncii iar sotul nu-l mai are decat pe tatal lui care desi e pensionar prefera sa se mai duca la servici....eu am o sora geamana si nici nu concep sa nu-i fac lui Ili un tovaras de joaca..va rog sa-mi raspundeti..Pepsi, Androix,Liviana si cine mai are doi copii...multumesc si scuze daca sunt out of topic, daca era altul subiectul de discutie dar nu prea am timp si sunt cam in urma cu cititul...
ca de obicei uit ce e mai important: la multi ani mamicutelor, chiar daca e cu intarziere, la multi ani tuturor sarbatoritilor de azi si pupici de la Ilincuta.

mamica capsunicii Ilinca Maria(4 mai 2007)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna seara!
L-am culcat pe Andrei si am zis sa mai arunc un ochi aici. Sotul lucreaza azi pana pe la 22-23 si sunt singurica acum...

Paflo , mi-era dor de tine! Ce dulceata de fata ai! Si ce harnica, cum isi face ea ordine in sertar

ali24, cred ca te-ai speriat groaznic cand a lesinat Rafi. Uf, tare greu trebuie s fie...

Androix, ai niste copii superbi!


Ioana Raluca de Mimisor
Maya Alexandra de Mica
Carina Sofia de Carrie
Albert Mihai de Gabiu
David Andrei de Numai_eu


Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

ali24 era vorba de 2 feluri de plans la copil: cel in care copilul plange de se face albastrui si ramane fara aer pana ce-l linisteste persoana lui cea mai apropiata si cel in care copii se albesc ca varul(nu mai am articoul dar daca il cauti aici in capitolele trecute sigur il gasesti sau in revista MAMY

LA MULTE LUNISOARE SARBATORITILOR NOSTRII DE AZI

Ioana Raluca de Mimisor
Maya Alexandra de Mica
Carina Sofia de Carrie
Albert Mihai de Gabiu
David Andrei de Numai_eu

Io dupa ce am scapat de a doua masita acum cateva zile ,hai sa zic 1 saptamana am facut otita externa si ma simt groaznic.asa dureri nu am avut niciodata.Offf sper sa treaca si asta.toate bubele rele in .... babii mele!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Am pus cateva pozici noiincepand de aici pentru cine are timp si chef!
noapte buna fetelor caci sunt franta de otita mea!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR!!!!
SA AVETI PARTE DE SANATATE SI DE TOT CE E MAI BUN PE LUME!!!


Ali24, groaznic ceea ce ai patit cu bebe! Bafta sa fie bine in continuare fara crize de asemenea gen!

Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Paflo, ti-am admirat minunatia! Ce frumos sta ea pe olita!


Intrebare: Cum deosebiti Pampersii buni (cei cu elastic) fata de cei obisnuiti de pana acum? Am comparat pachetele si nu am gasit nicio diferenta ... Pachetul cel fain in care pampersii sunt parca mai finuti, iar elasticul de prindere e super, l-am nimerit intamplator, iar acum nu stiu ce sa fac sa mai gasesc la fel!

Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

fuga-fuga si noi, dar tot am intarziat!..Stefanut doreste tuturor mamicilor de capsunici primavara frumoasa si zile inseninate de zambetele copiilor vostri!!
din pacate,e mai usor de citi cu stefanu' in brate decat de scris...si uite asa raman mereu in urma la capitolul asta..pana sa reusesc eu sa scriu, ba "trece" subiectul, ba uit ce voiam sa spun...ufff

in ordine invers cronologica, spun si eu legat de subiectul deschis de maricicutz ca mi-am pus de mai multe ori problema aparitiei lui bebe2.Desi mi-as fi dorit ca diferenta dintre copii sa fie cat mai mica- de maxim 3 ani, imi dau seama ca imi este imposibil- si eu sunt foarte singura si fara ajutor din partea nimanui, deja am o permanenta durere de spate cauzata de cele 9 kg si ceva ale lui stefan, iar moralul meu intra in diverse suferinte in mod regulat!Parintii si socrii locuiesc la 100 de km de noi, sotul are program zilnic de cel putin 11 ore de munca stresanta si cu responsabilitati destul de mari( deci ajutorul lui se rezuma de multe ori la un pupat de noapte buna!!), asa ca eu centrez, eu dau cu capul...Si Stefan e un copil CUMINTE!!! asa ca am ajuns la concluzia ca proiectul bebe 2 trebuie sa mai astepte cel putin 3 ani,( pentru ca stefanut sa creasca, sa ne putem intelege in limba romana, sa scapam de perioada de imunizare de la gradinita, etc..)si ca mamicile cu 2 copii mititei ar trebui sanctificate!!
apoi, si eu i-am simtit lipsa lui paflo, am vazut-o pe micuta sofia- a crescut mult, e o scumpa si o frumoasa-si raman la parerea mea-seamana cu mami!
Am vazut si fotografiile cu Filip si Georgia - androix, tu intri la categoria mamicilor amintite de mine mai sus!...sunt convinsa insa ca toate eforturile tale sunt pe deplin rasplatite de imaginea nazdravanilor tai- atat de dulci sunt amandoi!!
carstea imi pare rau, nu stiu niciun astfel de magazin.Drum bun va doresc si bafta multa sa aveti!
ali24 nici nu vreau sa ma gandesc prin ce spaima ai trecut...bine ca acum totul e ok si nu-i nimic grav.

mamicilor, voi ce planuri de vacanta aveti pentru anul asta?pentru mine asta-i una din cele mai puternice motivatii pentru a ma trezi in fiecare zi..gandul la un sezlong si umbreluta...faptul ca langa sezlong va fi si stefan..asta-i deja alta poveste!Va planuiti vacanta impreuna cu bebelusii sau singuri, ce destinatii aveti in gand, poate ma inspir si eu..
despre noi nu avem prea multe noutati...poate doar ca baiatul meu a invata sa ma strige(cum ies din camera lui, se ridica in picioare agatandu-se de patut, incepe sa planga cu lacrimi maaari si sa ma strige ma-ma-mam- cum ma intorc langa el , uita complet de lacrimi si-fi face un zambet cu toata fata!)
noapte linistita sa aveti!

" despre 3 lucruri nu te grabi sa vorbesti: despre Dumnezeu, pana nu-ti intaresti credinta in El, despre pacatul altuia pana nu-l cunosti pe al tau si despre ziua de maine pana nu se lumineaza de ziua!"
poze cu noi si bebe
www.totsites.com/tot/stefan-baby" target="_blank">pagina de Stefanut(26.06.07)
de ce iubim bucurestiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Doxinu, wow Stefan e microbist deja !!!Nu stiu in ce faza e otita, eu cind am durere de ureche imi pun putin de usturoi, in vata - asa cit sa intre in ureche, trage infectia.

Ali24, ai grija draga mea, mergi neaparata la doctor sa vezi de zice.

Androix, ai niste copii tare frumosi !

Graviduta, cum e cartea Mihaelei Bilic? Am inteles ca sunt principp destul de usor de urmat, asa e?

La multe lunisoare sarbatoritilor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Am pus si eu poze noi de aici. De 8 Martie a fost zapada cit casa ... am sarbatorit cu niste prieteni, asa ca o mamica cuminte ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

ANGELA, ce frumos se joaca NICOLE si ce vesela e. Am vazut ca, inca mai aveti multa zapada...BRRR...
Am pus si noi niste pozici in albumul din martie (pentru cine are timp sa ne vada).

Pozici de martie
Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput