Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

neatza!

adra vasari bebika victo mersi de raspunsuri/incurajari!

jasmine frumos flacau in rosu ai!

aralia ce mai incearca ea sa se ridice in funduletz!bv!!!!

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Stefania mersi mult

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

asaaaaaaa..sa recuperam din cap trecut,dc bb doarme..

andre b eu nu am inc diversificrea, dar bb nu se mai trezeste naptea sa manance.

amy, da ebine..luni i se paruse dritei ca ar avea suflu sistolic.

jasmin, eu nu am avut ac pb..sa vrea sa suga asa des..pai suge 5 mn si apoi rade de smecher ce e, canu+i e foame, numa vrea acolo..

no ca s-a trezit pa



mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by dana vio

Cat priveste diversificarea voi nu incepeti totusi cam repede? Eu mi-am propus sa incep dupa ce face Alexandra 4luni. Si am citit in cartea lui Capraru si mi-am facut asa o idee ca pana la sfarsitul lunii a5a sa ajunga sa manance cam de toate, adica ce le este permis bbeilor.


http://www.flickr.com/photos/23740155@N08/



danavio, fiecare mamica face cum considera ca este mai bine pt piutul ei!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

flory ma bucur ca ai dat un semn de viata!! chiar intrebam de tine!!! pupici la amandoi!!!
anca, a acceptat maria nan-ul???

e jurist vreuna din voi?????

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB din prima .Cat trebuie sa manance la o masa?
Acolo scrie 180 dar intreb

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata! Azi implinim 4 luni!
Victo, in legatura cu somnul, eu si cand am trezit-o din somn nu a mancat, asa ca mai bine nu ii stric somnicul. Vroiam sa te intreb de unde stii cat mananca bebe, ca parca si tu alaptai. Eu niciodata nu am stiut exact cat a mancat.
LAvi, fata ta e "the best"! E si normal sa fii mandra. Eu m-am bucurat tare ieri ca pentru prima data a ras la mine in hohote.
Lala..si noi avem aceeasi problema, cu mucisorii. Ma chinui sa ii bag ser si sa ii trag dupa aceea, dar nu sta neam.DAr n-am ce face ca nu poate respira.
Eni te stresezi cu cantaritul mai rau! Si eu faceam cam tot asa si ma panicam, acum o cantaresc la 2 saptamani. Si daca nu ia prea mult in greutate tot n-am ce ii face deocamdata, ca biberon nu vrea.
Pufu iti tinem pumni sa fie totul bine! Si sigur va fi!
Ancuta..
a papat din bibe? Cum s-a manifestat dupa aceea? A dormit mai mult, ti s-a parut mai satula? Si noi avem probleme cu suptul dar nu prea as vrea inca sa ii dau laptic. De fapt am incercat o data si n-a vrut biberonul, si...am lasat-o asa.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by creem

Neata! Azi implinim 4 luni!
Victo, in legatura cu somnul, eu si cand am trezit-o din somn nu a mancat, asa ca mai bine nu ii stric somnicul. Vroiam sa te intreb de unde stii cat mananca bebe, ca parca si tu alaptai. Eu niciodata nu am stiut exact cat a mancat.
LAvi, fata ta e "the best"! E si normal sa fii mandra. Eu m-am bucurat tare ieri ca pentru prima data a ras la mine in hohote.
Lala..si noi avem aceeasi problema, cu mucisorii. Ma chinui sa ii bag ser si sa ii trag dupa aceea, dar nu sta neam.DAr n-am ce face ca nu poate respira.
Eni te stresezi cu cantaritul mai rau! Si eu faceam cam tot asa si ma panicam, acum o cantaresc la 2 saptamani. Si daca nu ia prea mult in greutate tot n-am ce ii face deocamdata, ca biberon nu vrea.
Pufu iti tinem pumni sa fie totul bine! Si sigur va fi!
Ancuta..
a papat din bibe? Cum s-a manifestat dupa aceea? A dormit mai mult, ti s-a parut mai satula? Si noi avem probleme cu suptul dar nu prea as vrea inca sa ii dau laptic. De fapt am incercat o data si n-a vrut biberonul, si...am lasat-o asa.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)


Am mai incercat pe la 2 luni jumate si nu a vrut dar acum din prima fara sa faca mutre.
dupa era satula,se vedea pe ea si avea chef de joaca si de vorba.


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Aralia

quote:
Originally posted by bb_yasmi

quote:
Originally posted by Aralia

Si noi avem filmulet nou, in care Alexia ii spune lustrei cat de mult o iubeste! www.youtube.com/watch?v=u-7ujAbSBa8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=u-7ujAbSBa8

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate



superrrrrrrrrrrrrr

asa grosut o imbraci in casa??

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



Pai are body maieu si salopetica de bumbac...nu mi se pare gros la 22-23 gr C. N-o tin cu caciulita...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate


Aralia, vazut filmuletul cu vorbareata cea scumpica... cool!!!
Si eu tot body (chiar si body fara manecuta) si salopetica ii dau in casa, dar eu am in jur de 18-20 grade in casa. Sper ca nu-i e frig, desi il verific si e cald la ceafa. Am ajuns la vorba lui Anacami: ca un body si salopetica sunt hainutele cele mai lejere de purtat prin casa pe timpul asta. La inceput i-am cumparat si bluzite si poantalonasi dar am vazut eu ca e mult mai usor cu salopetica, si numai din astea ii cumpar in ultima vreme....


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anca, mai imi papa din cand in cand 180 (mai ales seara cu cereale) dar in rest 150 e batut in cuie!!!
creem , multumim!! felicitari pt primul ras in hohote!! la cat mai multe!!!! pupici

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput