Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by bebika

quote:
Originally posted by dany26

nu ghiceste nimeni de unde vin acum...de afara ...am iesit cuu bb pt ca nu se mai potolea din maraiala si planssi e cam frigutzzzz...brrrrrrr

repet si eu mesajul din cap. trecut:

fetelor stiu ca una sin voi avea medic de la Medlife sau Medicover parca....cum il cheama???ca eu chiar nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred
in unele zile pe bb il doare burtasi plange si nu reusesc sa il potolesc nici in brate nici pe picioare....eventual plang si eu pana la urma......iar de o luna regurgiteaza dupa fiec masa si chiar si la o ora dupa....mi-e asa mila de el....in rest e vesel....e ok....
oare cum se observa daca nu ii prieste laptele....ca exact de o luna de atunci i-am schimbat cu Nan....



www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007



buna fetele revenim si noi u scrisul nu numai cu cititul
dany vreau sa iti spun ca si bb meu regurita cand ii dadeam nan dupa fiecare masa si era f constipat ,la fel regurgita si dupa ce am incercat sa ii dau lactogen ,practic tot un fel de nan doar ca are prebiotice ,aum ii dau bebelac de aproxiamtiv o luna jumate si nu mai am probleme ,din cand in cand mai regurgiteaza si de la asta dar s-a reglat cu kk acum face singur si de 2 ori pe zi,el care pana la doua luni si jumatate nu facea decat cu glicerina; el si mananaca aprox 160 ml-170 ml la o masa ,iar cand am incercat sa il schimb cu lactogen manca doar cat sa ii treaca senzatia de foame
a luat si destul de bine in greutate ,acum la 3 luni are 6.1 kg desi s-a nascut cu 3.1 kg,deci eu zic ca se dezvolta bine si de la bebelac
fetelor ce fel de cereale puneti in lapte la bb la masa de seara ca eu am incercat cu milupa (faina de orez cu banane) si a avut niste colici ca nicioadata nu a avut asa ?
pusici la toate fetele si toti bbii

vine bb
POZE

ADRIANA mami de LUCA ALEXANDRU-04.12.2007



Bebika, n-ai mai intrat demult... bine ati revenit amandoi!


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB mersi

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

BB mersi

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete




n-ai pt ce!! oricand!!
plimbare placuta!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by Victo
wow..aralia..super!!!!!!!!!al meu nu face asa galagie...mamaaaaa..si cum isi ridica ea capusorul...uffff..bb meu e cam lenes comparand cu fetita ta...
bey io nu ma mai uit la clipurile voastre, ca am impresia ca al meu e mai inapoiat..



mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)


Victo, fiecare bebe are ritmul lui de crestere... Poate ca si Stefanut o sa aibe o perioada in care o sa progreseze repede si o sa ramai si tu uimita si o sa te intrebi cand a invatat copilul tau sa faca toate chestiile alea, ca parca le-ar fi invatat peste noapte. Nu se compara niciodata un copil cu altul... fiecare e unic. Lasa-l linistit, ca nu e inapoiat, ai sa vezi rezultatele cand el o sa fie pregatit.



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Neata si de la noi !

Dany, eu am pediatru la Medlife: Miruna Georgescu.Poti sa vorbesti cu ea. Daca vrei iti pot da nr de tel. Sanatate multa puiutului!

anca_a super leaganul.tu de unde l-ai luat?

Aralia
vezi ca toate cremele cu cortizon creaza dependenta (trebuie sa le fol maxim 7 zile). Dermatoloaga noastra ne-a prescris una dar nu i-am dat pt ca Andrei nu mai avea bubite. El are pielea foarte uscata si se irita usor, chiar si de la apa. Eu am gresit pt ca m-am luat dupa .... si i-am dat cu leacuri babesti: crema de galbenele, musetel in apa de baie, ulei din germeni de grau. I-am facut mai mult rau....
Daca si Alexia are pielea uscata sau atopica evita produsele cosmetice pe baza de plante si alege-le pe cele cu apa termala (Avene) sau gama Mustela, Eucerin.
La noi a functionat foarte bine Trixera de la Avene - e o crema extraordinara. A, si inainte sters cu ser fiziologic pe fata.


Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

creem darleena amy si vali LA MULTI ANI bb-eilor vostri!!!!!!!!

bebika mie mi-e cam frica sa ii schimb asa des laptele

ank
tu cu ce ai inceput diversificarea???l-a ajutat pe bb la kk din prima???scuze daca am mai intrebat

sapt viit face si al meu 4 luni si vreau sa incep cu fructe....desi eu i-am dat 2 lgt de mar in 2 zile acum o sapt,si l-a cam durut burta...oare cu ce fruct e mai bine de inceput???sau sa ii dau din prima mar cu morcov....?!!!

si dupa mar ce fruct urmeaza???portocala???

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mai fetelor, innebunesc de cap...numa urla copilu asta.nici nu mananca..nici doarme

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

eee jasimn..da stiu ca fiec are ritmu lui..
al meui urla..ai votrsi? ee v-am luat...

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by Victo

mai fetelor, innebunesc de cap...numa urla copilu asta.nici nu mananca..nici doarme

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)



offf incearca sa deschizi geamul la camera asa am patit eu azi dimin si aseara dar aseara am iesit afara....si gata plansul....

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by Victo

eee jasimn..da stiu ca fiec are ritmu lui..
al meui urla..ai votrsi? ee v-am luat...

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)





www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput