PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Mada eu ma bucur de obicei cand imi spune cineva ca seamana Rebecca cu sotul, ca doar n-oi vrea copii fidele dupa propia-mi persoana.Ari oricum are ochii lui tati, o sa faca ravagii printre baietei.

Eu sunt fan Ikea, am dormitorul nostru luat de acolo, patul Rebeccai si vor urma multe piese tot de acolo luate.Mi se pare destul de buna fata de alte firme, sa vedem cat rezista

Ai mei copii au facut fixatie pt Happy feet, pana si Rebecca isi pune singura dvd-ul.Cat o tine faza asta?Ca dupa era Cars cred ca e era pinguinilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

mamaluidavid,arata super degetarele alea,dar nu cred ca imi trimit in romania,prea mare deranjul pentru atat.Mi-ar placea sa gasesc pe aici ceva,pana atunci le confectionez eu.acum e fara degetar caci am apelat la ardei iutei-am pus foarte putin pe buricul degetului si dupa ce si-a dat seama ca e ceva in neregula,i-am spus ca e iute ,nu mai baga in gurita.Trebuie repetata procedura de fiecare data dupa ce il spal pe maini,dar e ok.acum folosim degetarele doar la somn.Sa vedem cum va fi.
Andreea,felicitari pentru renuntarea la suzeta.,ca-mi place mult freza rebela a printesei
Tweety,dulce printzesa ta
map,felicitari pentru noua masina
babee,anul marilor schimbari.sa fie intr-un ceas bun
doniro,sper ca Victor sa reactioneze bine la vaccinIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Salutare la toata lumea.

Noi am fost in carantina de aceea nu am mai intrat. Sotul a facut o gripa frumoasa asa ca l-am izolat in doarmitor cateva zile. Speram ca restul am scapat cu bine.

V-am mai spus de prietena mea care are jucarii. La semnatura gasiti linkul cu jucarii si adresa ei de mess. Poate va apucati deja de cumparaturile pt iepuras si va e de folos

Oana si bb Alex(05.08.2006)
JUCARII DE IEPURAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Mai,mai,mai..ce de fetite frumoase am mai vazut eu prin poze...In ordinea numerelor de pe tricou, Arianna a fost o adevarat printesa la botez..iar mami ei arata foarte bine ..e o graviduta frumoasa si cu silueta.Cum ai facut cu lumanarile?La bagaje de mana?
Apoi..Andreea super poze super piersicutza...sunt beton pozele..mai ales aia intre copaci...Are fii-ta niste ochi..maaari..mama-mama
Tweety bine ca ai pus poze, ca nu am mai vazut-o pe Claruta de secole..e o domnisoara frumoasa ca mami, si Razvan va pupa pe amandoua si va asteapta la vara sa mai facem o baie impreuna!Biine..si eu la fel...
Bysko, am vazut si pozele cu domnisoara Busra, si mi-au placut mult.O pup pe obrajori!
Off..sa va zic ce am facut.Eram eu hotarata sa ii tai portia de suzi lui Razvan de ceva timp, insa tot nu gaseam momentul.Si cum am citit de succesul Andreei, zic hopa hai sa incercam si noi ca n-o fi foc.Am profitat si de faptul ca sunt singura 4 zile din 7(adica de azi pana vineri), ca nu are rost sa fim doi kamikaze in asta, si zic hai...sa fie in seara asta.Pe zi l-am luat la o discutie serioasa, am luat suzeta si o foarfeca,i-am spus ca acum e baiat mare si nu mai are nevoie de suzeta,am taiat-o in doua(adica i-am taiat partea care de baga in gura) si i-am dat-o in mana, sa vada ca nu mai e buna de nimic.Nu a fost deloc surprins, zic ok..sa vedem la noapte.S-a tot uitat el la ea atunci, a incercat sa o puna "lalo", dar apoi a fost ok
Cand s-a facut ora de culcare, mi-0m facut cruce si zic hai, sa inceapa distractia.Mergem in patut(mai mult el, ca eu nu incap), il pup, ii zic noapte buna si sting lumina.El:"Didi!"(adica suzi)Eu:"Pai mami, ti-am mai zis, am aruncat-o la gunoi, acum esti mare si nu mai ai nevoie de ea.Ai inteles?"El:"Da."Ok,pa...si plec eu din dormitor..cu inima mica de tot..zic Gata,tata..acu urla..si astept,si astept..si astept..si uite ca a trecut o ora si eu tot astept.. Sa fie asa usor?AM mai baut si 1 L de Cola sa fiu pregatita pentru o noapte alba.In fine..ideea e ca mai am "scheletul" de suzeta, ca eram pregatita sa i-l arat daca o cere..dar..credeti ca asta e tot?Sa fie atat de simplu?Sau mai poate sa isi aminteasca maine de ea si sa faca crize?
A mai patit cineva asa?Sa nu zica nimic si apoi sa planga?A doua zi?Ca ma gandesc ca daca nici maine nu zice nimic, nu mai exista riscul sa isi aminteasca prin iunie de ea,nu?
In fine..sper sa fie ok...eu oricum sunt pe metereze...Doamne-ajuta!
Mai..bine ca nu sunt vorbareata si nu scriu 15 000 de randuri pentru o actiune de 30 de secunde...ca ce va faceati?
Pup!Nb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Sarilla eu i-am scos suzi lui Phillip cand avea 16 luni.El a fost de mic mic amator, i-au iesit dintii la timp si avea destui d emulti la cele 16 luni.Ne-am intors de la mare si m-am hotarat intr-o zi gata .Am vorit cu el, cat a inteles nu am idee si seara nu a mai primit.Pur si simplu nu a intrebat, n-a cautat si nici cand a vazut la alt copil nu a mai fost interesat.
Acum la Rebecca-ea a luat suzi tarziu la 9 luni si e pur si simplu disperata.Nu are dentitia completa si ma gandesc ca poate cine stie...Dar mi-e groaza pentru ca deja mormaie cuvinte doar cu suzi in gura.Si il mai am si pe bebe caruia ii pun pe langa suzi si ea mai atenteaza la ele, eu in cazul asta ce sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Salut din nou! Am fost la doctor cu gasca, sunt bine amandoi. Victor a plans f putin, deocamdata nu au aparut reactii, sa vedem.
Are 6150gr si 61cm, a luat fix 1kg in ultima luna, deci e ok. Si Daria e bine, a dat spectacol la doctor cu cate stie ea... e tare mandra de ea :)
Azi sunt singura pt prima data cu copiii (sotul e la munca pana diseara la 10 si mama e la Snagov). Deocamdata e super ok, sunt cuminti.
Pupam livaduta!

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishi spune:

neata la piersicutze!
am reusit sa trimit si eu niste poze cu mihnea pe adresa noastra.
ref la suzeta, am scapat de ea de la 10 luni. stiti ce am facut? dupa 6 luni, cand trebuia sa schimb marimea suzetei, ca noi am avut de la nuk de 0-6 luni, l-am lasat cu aceeasi marime si cred ca a inceput sa-l enerveze ca era cam mica si-i scapa din gura si, usor, usor, a tot scuipat-o pana cand, intr-o seara, n-a mai vrut-o de loc. nu i-am luat-o de langa noptiera, i-o lasam la vedere si-i spuneam ca nu e buna si a functionat. nu stiu daca metoda e buna sau mihnea a fost cooperant, dar incerc metoda si cu bebe#2, cine stie, poate functioneaza.



11+ si superfericita mamica a lui Mihnea - 1 an si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Mishi felicitari si o sarcina usoara.

Doniro eu ma simt cel mai bine cand sunt singura cu ei.Se face mare Victor al tau...Le-ai facut doar control sau vaccin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

quote:
Originally posted by Babee

Mishi felicitari si o sarcina usoara.

Doniro eu ma simt cel mai bine cand sunt singura cu ei.Se face mare Victor al tau...Le-ai facut doar control sau vaccin?

-----------------------------

Gabriela

Phillip,Rebecca si Luca



Sa stii ca e bine cu ei :) Lui Victor i-am facut si vaccin (Infanrix Hexa). Dariei doar control.

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Salutic la piersicute,

la noi ploua asa ca stam in casa. Si bate tare vantul De la voi vine Mada ploai asta multa. Voi cum sunteti ca astia tot arata ca in UK este prapad, vand si ploi. Aiurea ca Robert ar vrea afara micutul dar cu vantul asta nu are sens. Si este greu farasa iesi afara ca trebuie gasite activitati pentru toata ziua

Si mie mi s-a pus azi ca vreau sa-i scot titi lui Robert sa vedem ce iese. Dupa ce am mai vb si cu nicolica care avea aceeasi idee ca si mie am zis s-o pun in aplicare. Am taiat varful suzetei ca ma zapacise Robert cu cerutul ei toata dimineata. Robert are 16 dintisori deja, ma gandesc ca destui pe moment sa nu-i mai trebuiasca. I-am dat-o pe "si-si" a lui si i-am spus ca a venit veve de afara si-a papat-o si ca nu mai avem alta. A fost tare suparat si se prefacea ca plange dar vad ca acum pe moment accepta ideea ca-i stricata. Sa-mi tineti pumnii la pranz la nani ca atunci se vor vedea de fapt efectele. Pe moment a uitat de gelul de dinti cu care ma zapacise, i-am spus de cate ori cerea ca nu mai este si basta, dar o saptamana a tot cerut. Au copilasii astia o tinere de minte. Acum gaseste titi taiata, o baga in gura si vede ca numai este ca inainte si-o pune inapoi pe masa sau o arunca Poate-i mai tai una si las prin casa intentionat sa le gaseasca sa nu-i mai placa. Una o tin intreaga pentru la noapte daca-i cazul. Si eu ma gandesc la ce spune Gabriele: daca pana cand vine bebe nu reusim sa scoatem pe titi apoi mi-e treama ca pana scapa si bb2 de ea el va fi cu titi a lui. Si ma ia graza cand vad copilasi la 4 ani inca cu suzeta Stai ca i-am spus s-o arunce la gunoi ca-i stricata, a aruncat-o singur si acum plange

Monica 22+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput