PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Multumim tuturor pentru complimente.

Auliuuuu, Sarillicooo daca ai sti tu cat sunt de nerabdatoare sa vina vara... Categoric o s-o punem de intalneala. Nu scapi tu de mine asa usor.

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Trimis poze pentru blog pe contul comun...si trimit pupici pe acesata cale piersicutelor ...si fug la lucru ...sau sa mai stau pe forum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

raportam ca dupa cateva incercari de-a face nani Robert nu vrea inca sa doarma fara titi a lui. Nu are decat, nici de primit nu primeste. Am taiat doua pana acum pe care s-a suparat ca-s prea scurte si le-a aruncat la ginoi sg. Candva ii va fi somn si sg va dormi ca nu are ce sa faca. Ma simt pregatita acum sa-i suport circul pe care-l face. Sper sa ma si tina. Dar daca am reusit c gelul la care facea un scandal la fel de mare musai sa mearga si fara titi. Inainte nu o vroia mereu dar in ultimele zilele o cerea si ziua nu numai la culcare. Sincera sa fiu ti se rupe sufletul cand vezi cum urla dar o sa fie spre binele lui sa renuntam la plasticul acela. Daca l-as scoate acum afara in carut ar face sg nani fara ea dar eu as vrea sa adoarma constient fara ea S-a pus ambatul pe mine.

Monica 22+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna livada,

Hai ca m-am adunat si eu dupa drumuri, ca am umblat toata dimineata pe la Camera de Munca, Casa de Pensii etc.

Sa vad ce-ati mai scris si revin.

Pupam toate piersicutele si mamicile,

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Hai ca am citit si acum sa va raspund.

Babee, ma bucur ca ai reusit sa-i inscrii pe amandoi la aceeasi gradi. Si cu schimbarile ai dreptate, cand vin, vin toate o data!

Bysco, pupici multi Busrei!

Mada, pupici si sper ca azi esti mai bine! Ziceai daca ai uitat pe cineva, pe mine (am glumit! ) sau poate ai ocolit subiectul, te intrebasem daca pana la urma le-ai spus alor tai de bebe2, ca nu mai stiam.

Iulia, pupici lui Alex!

Oanaalex, sanatate multa tuturor!

Sarilla, daca tine metoda ta cu "didi", o aplic si eu la "titi" a noastra! Iti tin pumnii!

Doniro, ma bucur ca bebeii sunt bine! Zici de Daria ca a avut reprezentatie le dr., dar si eu sunt invatata cu spectacolul la dr., ca si Razvan al meu are un repertoriu! Dar cum iesim de acolo, tace si ii mai zice si "Pa! Pa!" dr. lui, e o figura!

mishi, pupici multi lui Mihnea! Sarcina usoara in continuare!

Monica, tinem pumnii sa reuseasca metoda cu "si-si". Tine-te tare pe pozitii!

Tweety, Chiara, Sabina si celelalte fete pe care le-am uitat, pupici multi!









Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

iuhuuuu, Robert face nani: FARA TITI. In seara asta va urma runda nr doi de urlat cred dar speram sa ajungem bine maine dimineata si sper in acelasi timp ca de maine va fi mai usor. Mi-am informat sotul sa ma lase sa iau eu fraiele in maini Am inteles ca de obicei tine trei zile si apoi uita. Ma simt ca o mamica nemiloasa dar in acelasi timp si foarte hotarata sa scapam de suzi. Are si negisorii aceia mai ales in jurul guritei, stiu ca nu-s de la suzi dar cred ca va fi mult mai bine sa nu mai stea suzi mereu pe ei Oricum de vre-o doua ore nu a mai cerut-o doar ca refuza sa mearga la nani. Pana la urma l-am luat langa mine, a mai smiorcait un pic dar si pentru ca-i era tare somnic, a pus capul langa mine si-a adormit. Am lasat o suzi dar ma gandesc daca nu ar fi mai bine s-o ciopartesc si pe aceea si astfel cale de intoarcere nu mai este

Monica 22+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Mada mi-am adus aminte ca ai intrebat de IKEA. Da, eu sunt multumita de mobila luata de-acolo (sunt multumita din punctul de vedere al aspectului camerei). Inca nu am probat patutul, dar sper c-o vom face cat de curand. In privinta rezistentei, nu stiu ce sa-ti zic ca nu o avem de mult (doar cateva luni).

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Buna fetele!

M-a sunat mama si mi-a zis ca alexia are amigdalele inflamate si cu puroi. A vazut-o un medic de familie si i-a dat sa ii dea amoxacilina pe care insa il vomita. Acum s-a dus cu ea la un medic pediatru care este de garda. Ce le-ati mai dat voi cand au avut asa ceva? Ideea e ca ea e in Botosani si eu in Bucuresti si sunt foarte speriata. Am inteles ca pana acum nu a facut febra mare 17.8 maxim.

Astept sugestii....si daca e posibil sa imi spuneti ce sa aiba in casa...in caz de urgenta. Eu i-am zis de supozitor cu novocalmin. Sper sa ii mai zica si medicul altceva.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genie spune:

Larissa, imi pare rau ca Alexia e bolnavioara.Ce sa zic, fii-mea nu a avut amigdalita purulenta dar ne-am confruntat cu episoade de febra mare pana acum de vreo 3 ori, si poate sa ia alternativ la 4 ore nurofen cu panadol, cate 5 ml fiecare (asta in caz de febra mare). Supozitoare cu novocalmin sau picaturi de nevralgin, cum ai spus si tu sunt utile in casa. Daca vomita atibioticul e clar ca nu-l tolereaza si ar trebui schimbat. Sa bea multe lichide ca sa nu se deshidrateze. Multa sanatate ii doresc si sa ne tii la curent!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Uff nasol cu vantul asta nebun. Avem antena mare prinsa in laterala casei si azi am auzit un zgomot din ala sinistru scartzait din ala urat ca in filmele de groaza si cand colo dupa ce ma bat cu vantul sa deschid usa de la bucatarie ies in curte si antena noastra atarna de un sg suport din ala al doilea a iesit cu totul din zid. Sper sa reziste pana vine Flo sa incercam sa o dam jos ca altfel tare mi-e ca o sa cada si ne mai sparge geamul de la sufragerie sau masa de gradina ca e mare si din sticla.
Monica imi pare rau ca au ajuns is la voi la noi e dezastru in toata tara au mai fost pb si anul trecut dar numai in unele zone da acuma e dezastru peste tot. Aratau si la stiri aia saracii din sud vestul angliei aveau casele pe plaja le luase apa si apa pana la genunchi in rest copaci cazuti pe masini etc. Dezastru si la noi e un vant si o ploaie de numa aseara s-a oprit ploaia si a ramas vantul asta nebun.
Felicitari pt reusita cu suzi.
Gina vezi stiam eu ca am uitat sa scriu la cineva, sorry nu am facut-o intentionat. da le-am zis la ai mei inainte de scanul de 20 de sapt au fost cam botosi tata a zis ca tre sa mergem la psiholog mama s-a facut ca vai eflicitari etc da se vedea ca nu e chiar asa.
Acuma s-a oferit sa vina o luna cand nasc sa stea si cu fata cat is eu la spital si etc va venit de pe 15 iunie pe 20 iulie ca eu cica tre sa nasc intre 26 iunie si 5 iulie. Acuma om vedea cum ne-om intelege.
Tweety ms de rapuns. Noi tot ne uitam ce fel de pat sa ii luam la fata si am vazut un model fain imi place ca e jos deci daca va cadea nu cade de la mare inaltime si are si margini asa mai ridicate sa nu se rostogoleasca asa usor numai ca nu stiu pretul daca se merita ca maj is fara saltea paturile. Eu vazusem www.gltc.co.uk/fcp/product/-/bedroom_furniture_toddler_beds/Sleigh-Toddler-Bed/1284" target="_blank">asa ceva ce m-ar tenta de care va zic.
Si alea de la ikea imi plac la culoare si forma da ma gandesc ca tre sa iau si o margine din aia de la lindam ca sa fiu sigura ca nu o sa cada din pat. Imi place ca nu e cu picioare inalte patul sa zica ca vai e ceva sub pat sau mai stiu eu.
Pe la ce varsta ating 22 de kg??? Ca astia cica e bun pana la 22 de kg patul, modelul asta.
Sarilla pana la urma am dus lumanarea in valiza dar am invelit-o bine in niste haien si u prospo gros si am pus-o fix in mijloc sa stea dreapta si a rezistat. Multumim de complimente.
Larissa multa sanatate la printesica.
Doniro ma bucur ca bebe Victor creste si ca sunteti ok dupa vaccin.
Gabriela nici eu nu ma supar cand zice lumea ca fata seamana cu Flo noi asa am dat comanda ochi albastri si blonda si mai e si cretulina.
Mai citesc din urma si revin daca iar am omis sa zic ceva. Aaa ca mi-am adus aminte maine intre 8 si 10 cica vine aragazul. Si ca sa nu fie numai vesti bune tocmai ne-am trezit cu o factura la gaz pe perioada asta de iarna de numai 493,88 de lire. mai cum vin toate deodata serios ma termina nu pot veni pe rand???

----------------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput