PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Mada cred ca fac 22 de kg pe la 6-7. Am vazut si noi la stiri cum e vremea pe la voi, tare neplacut! Aveti grija de voi!

In alta ordine de idei, iar am avut azi ghinion cu masina- am fost la un simpozion si cand am iesit de acolo am gasit-o lovita serios in fata- bara sparta, radiator spart, capta turtita. Mama ei de viata! Nimeni nu a vazut si nu a auzit nimic. Casco nu am facut la ea...Off ca tare m-am saturat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Mai...raportez operatiunea "didi" ca fiind un nesperat succes.E a doua seara in care adoarme fara suzeta si, mai important, fara sa o ceara...
Azi pe zi cica nu a dormit deloc...zice madam bona ca a cerut nani de vreo 2 ori, dar ca nu a dormit fara ea.Parere personala:nu i-a explicat copilului asa cum ii lasasem instructiuni ca nu mai avem nevoie de ea(de suzi, nu de bona)
In fine..ideea e ca in seara asta a fost ok, deci,aviz amatoarelor, merita incercat.
Acum..mai am un singur dor..in linistea serii..sa faca la ..olita..
Nb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Neatza livada!

Noi suntem pedepsiti in casa (pentru 1 luna prezic eu) David a facut varicela si doctorul m-a anuntat ca s-ar putea ca peste 2 sapt. sa faca si Patricia,tocmai bine ca ii trece lui David

M-au apucat si pe mine mancarimile,prin simpatie ca doar eu mi-am luat portia in copilarie.

piersicutzele!

Stefania,Patricia si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Mamaluidavid tinem pumnisorii sa faceti dorme usoare si nu urat.Chiar daca ai avut si tu e posibil sa mai faci(daca nu ai facut forma completa).Spun din proprie experienta, am facut urat de tot la 24 de ani.

Sarilla sa stii ca ma bate si pe mine gandul sa tai suzetele.Am strans tot , am lasat 2 si in week-end ciopartesc.De olita ne ocupam la vara, sa poata face pe ea daca nu are chef la olita.La Phillip a fost usor, constientiza si spunea:kk, pipi si cand am hotarat ca nu mai pun pampers a facut in prima zi de 2 ori pe el, i-a fost rusine si gata.Mici accidente au mai fost in timp dar sunt normale.

Mda si cu gradi am luat-o .In contract e stipulat ca trebuie cu o luna inainte sa renuntam, asa ca ori dam banii degeaba in Aprilie si nu merge, ori merge, ori platim 2 gradi simultan(deja ma enervez).Asa ca amanam gradi noua pana in Iunie, merge Phillip la urate inca o luna si Mai in Romania si gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Neata fetelor,

Am intrat si eu sa va dau o buna!

Sa citesc ce-ati mai scris si revin.

Fetelor, am mai pus o poza cu piticul meu la cresa facuta pentru "8 Martie" in "Poze Razvan, mami si altele". Mai urmeaza si altele zilele astea!

Pupici multi mamicilor, gravidutelor si piticilor!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Hai ca am revenit sa va si raspund acum.

Monica, ma bucur ca ati scapat de titi! Sa vad si eu cum fac sa i-o scot de tot si seara. Cred ca o sa i-o tai si eu! Macar pe una din ele ca avem 3, sa vedem cu reactioneaza.

Larissa, sanatate multa Alexiei! Eu i-am dat augmentin la indicatia dr. lui, cand a avut amigdalita si pentru febra nurofen la 8 ore, sunt bune si supozitoarele cu novocalmin! multi sa se faca repede bine!

Mada, am glumit, stiu ca n-a fost cu intentie. Ma bucur ca s-au mai dat pe brazda ai tai! Bafta sa fie din ce in ce mai bine!

Bysko, imi pare tare rau ca ai gasit masina lovita! Iti tin pumnii sa reusesti sa o repari repede!

Sarilla, ma bucur si pentru voi ca ati scapat de didi sau cel putin cat e cu tine. Poate bonei ii e mai usor sa-l potoleasca cu ea, ce sa zic? Iar cu olita e mai complicat, ca trebuie sa-l prinzi cand face, dar ia-o si tu pe rand, intai didi, apoi olita. Nici eu nu-l prind mereu sa-l pun la olita, dar la cresa cica mai face la ea.

mamaluidavid, sanatate multa lui David! Imi pare rau ca a facut varicela! Ai grija ca se ia! Are o perioada de incubatie de 2 saptamani, timp in care se ia. Eu am luat-o in clasa a zecea de la fratele meu. Oricum, va tin pumnii sa nu fi luat si Patricia! Eu inca n-am reusit nici acum sa-i fac lu' al meu vaccinul antivaricela, daca a tot fost bolnav... Dar sper sa nu faca deocamdata.

Babee, Tweety, Sabina, Norocuta, Nicolica, Anisia si celelalte mamici de piersicute, pupici voua si piersicutelor!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Salutic la mamicute,

am venit sa va spun ca actiunea de scoatere a vestitei "titi" a dat succes. Aseara la culcare Robert a mai intrebat doar foarte putin de ea fara scandal. Dupa laptic o primea dar acum nu si nuci nu s-a manivestat cumva. Acum ne-am iubit si mai tare ca de obicei, atata ne-am mai pupicit si-a iutat de ea. Apoi la culcare a zis de ea si eu i-am spus ca-i la gunoi, a tacut, a atipit dar se tot foia si zicea de ea in somn parca. Apoi a adormit pana pe la 2.30 cand a cerut apa. A cetur iar "titi" i-am spus ca nu avem si a marait un pic dupa care a pus capul jos si-a adormit. Insa brusc s-a trezit si-a cerut la tata. L-am luat cu noi in pat si-a dormit pana dimineata fara sa zica nimic de suzeta, doar a marait de vre-o doua ori dar i-a trecut un pic mangaiat Azi a pomenit-o o sg data cand a vazut punguta in care-o luam afara de obicei. Oricum nu pomenim de ea nici eu nici sotul. Vedem acum la somnul de pranz cum va fi. Sincer ma asteptam la un scandal mostru aseara dar n-a fost asa deloc. Eu am fost tare stresata ieri pe tema suzi si pana nu or trece cam trei zile cred ca nu-mi trece stresul Intr-un fel ma bucur enorm de reusita dar nu strig in gura mare pana nu facem 3 zile de la scoaterea ei

Gina si noi tot trei avem. Una este pusa bine sus ca am zis ca-n caz ca va trezi tot blocul ca intervin dar peste trei zile o s-o arunc si pe aceea

Monica 22+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Stefania multa sanatate piticilor. Boala in lant la voi

Larisa Sanatate multa piersicutei. Of si nepotelul meu a avut exact acelasi lucru saptamana trecuta si mai bine de-o saptamana nu a papat nimic, plansete, febra si alte cele. Ma gandesc prin ce trece micuta

Monica 22+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Salutare livada,
si eu pe fuga, v-am tot citit, dar am fost un pic prinsa si nu am apucat sa scriu.




Livrare noua de piersicute haioase: la sky, la mare, cu cravata ori caciulite "Arici" (mortala iulenca, zau), in sertar o japoneza mica-Patricia lui mamaluidavid , cu cucu gol (gina esti sigura ca il lasi pe pici asa "la vedere"), piersicuta vedeta care a castigat la Maruta, respectiv Mihnea lui Mishi, cu meme in gura , pupam ochii albasatri, stie chiara_2005 la cine ma refer...

Dar ce va zic eu vorbe...mergeti si le vedeti, aici:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Bysko imi pare rau sa citesc de patania cu masina asa oameni nesimtiti, mai bine spus neoameni, lovesc masina si pleaca? Politia nu ai anuntat-o? Desi in Ro tara unde toate-s posibile face pe naiba politia

Monica 22+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput