PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

quote:
Originally posted by map

Stefania multa sanatate piticilor. Boala in lant la voi

Larisa Sanatate multa piersicutei. Of si nepotelul meu a avut exact acelasi lucru saptamana trecuta si mai bine de-o saptamana nu a papat nimic, plansete, febra si alte cele. Ma gandesc prin ce trece micuta

Monica 22+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie








Sa stii ca lant se tine boala de noi
Azi am avut o zi ,David saracul i-au iesit bubite si in gura,zicea ca il doare si isi infunda servetele in gurita,vroia doar in brate ,ma bucur ca Patricia a inteles cand i-am explicat ca David nu se simte bine si trebuie sa ii facem pe plac
Apoi cand m-am bucurat ca mi-a venit barbatul mai repede de la munca m-am enervat si mai tare,el de fapt s-a intors ca se simtea rau,cica a racit,38 avea febra s-a pus sa doarma.
Patricia avea 37,3 febra si parca am vazut 2-3 bubite
Acum doarme tot familionul,eu mi-am pregatit o baie cu multa spuma si sper sa innec ziua de azi acolo...in spuma

Stefania,Patricia si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

mamaluidavid of, of ce de bolnaviori!
Multa sanatate la toti si ai grija si de tine ca tu esti lor acum.

Map felicitari pentru masina si pentru "actiunea suzeta "!
Ma uitam la semnatura ta si vazand 22+ ma minunez cum trece timpul asta. Parca ieri ne anuntai ca astepti BB2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Bysco, Tweety, andreeaa25, mada_mxm v-am admirat si eu piersicutele, insa abia acum apuc sa va zic. Sunt niste dulci, dulci, dulci .Nu "dati" si la blog dintr-astea proaspete ?

Bysco imi pare rau sa aud de masina lovita, sa ai nervi de otel si tot nu-ti cade bine.

Larissa79 multa sanatate!

sarilla felicitari pentru "actiunea titi". Asteptam continuarea...

Hai ca as mai scrie dar Nour imi plange de la dinti. Zilele astea a mancat f prost, nu mai stiu cum sa-l pacalesc, dar il si inteleg in acelsi timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

mai mamicutelor la noi dam din una in alta. Este vina mea ca eu am inceput Vineri dimineata cand am facutcurat erau la TV desene animate cu Thomas si prietenii sai, cu trenul acela albastru. Robert se uita nu s euita la ele dar dupa ce s-au terminat ma zapace cu un UUU. Eu nu prea sunt de acord sa-l las la TV decat cu portia si atunci l-am lasat ca se cam plictisise pe langa mine si plus de asta dureaza numai 20 de minute. Sambata ca o mama denaturata ce vad ca sunt am spus ca daca el ma tot zapaceste cu U sa-i iau un DVD cu Thomas sa-i mai pun din cand in cand (alte desene nu-l interesau el cerea doar "UUUU"). Zis si facut iar duminica dimineata i le-am pus sa vada. Ce sa va zic nu se omoara uitandu-se la ele dar il tot auzi ca el vrea UUU. Inainte ii placeau animale, una, alta la TV acum nu ca UUU. Ieri seara aproape ca nu pomenise de suzeta cat urla ca el vrea UUU. I-am spus ca UUU s-a stricat si spunea chiar el "uaaaaaaa". Azi a atins punctul culminant cu UUU al lui. Ma pune sa le dau drumul, nici nu se uita 2 minute la ele dar cand le opresc urla ca el vrea UUUU. Azi la 12:45 i-am spus ca UU s-a stricat si ca trebuie sa mearga la reparat, apoi la nani. Facem si noi nani si cand ne trezim vine iar UUU. L-am luat sa-l pun in pat, a pomenit odata si de suzeta dar a acceptat ca-i la gunoi. Insa a urlat 45 de minute dupa Uuuu. Eu m-am pastrat super calma, l-am dragalit,l-am alintat, i-am explicat si el nimic. Plangea, urla mai bine spus pana se rosea, se mai oprea sa faca o pauza apoi iar de la capat. A adormit printre suspine si cu mine dandu-i pupici pe obraz pentru ca nu i-am cedat. Acum trebuie sa vad cum il dezvat de ele, pentru ca-i 100% vina mea. Dra cine s-ar fi gandit ca asa va fi!

Monica 22+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Monica, ma bucur pentru succesul de o zi cu titi si iti tin pumnii sa dureze. O sa iau su eu taurul de coarne, sa vedem ce iese cu titi a noastra. Cu televizorul, ce sa zic, al meu nu se uita decat la reclame si la cateva melodii, dar numai dimineata putin si seara, daca e la cresa, nu are timp sa se uite. Nu imi urla ca vrea sa vada ceva anume, inca, ca nu prea stie el de desene, nu prea l-am lasat la tv.

Norocuta, il las asa cu cucul la vedere, ca imi place asa mult in pozele alea! Chiar vroiam sa te intreb cand apar pozicile acolo, ca ieri nu vazusem decat una de la Balcic, acum am vazut ca apar si altele. Si acum ma intind, dar nu mi-am vazut reteta de crema de zahar ars pe-acolo.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Gina nici Robert nu facuse asa pana sa apara UUU, si v-am spus nu se uita dar sa mearga ceva, cred ca se plictiseste in casa. Dar daca vreme aeste asa rea Azi am luat un vant afara.

Monica 22+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by map

Gina nici Robert nu facuse asa pana sa apara UUU, si v-am spus nu se uita dar sa mearga ceva, cred ca se plictiseste in casa. Dar daca vreme aeste asa rea Azi am luat un vant afara.

Monica 22+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie







Asa e, Monica, chiar vroiam sa zic, ca din cauza vremii sta mai mult in casa si se plictiseste. Noroc ca al meu e la cresa.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Multa sanatate bolnaviorilor cat mai curand posibil

Mersi pt incurajari fetelor! Barbata-miu m-a incurajat spunandu-mi ca totul se intampla cu un rost... Din pacate paguba este destul de mare- la prima estimare cam 20 de mil vechi.Asta este!

M-am uitat pe blog si am admirat toate piersicutzele, care sunt absolut superbe. Nu dau nume ca sa nu omit pe nimeni, dar toti au ceva aparte, ceva frumos care te face sa-i adori.

Si ma gandesc ce repede crescParca ieri ne intrebam reciproc cat au luat in greutate, cu ce incepem diversificarea, cum reusim sa le dam suzi, iar acum cum sa scapam de ea. Noi nu am folosit suzi decat cateva luni, fiindca nu ne-a placut prea tare.Degetele le mai baga in gura, dar cate 2-3 deodata, parca pipaindu-si limba si dintii

Dar avem problema olitei, ca nici nu vrea sa o vada( uneori doar pe post de palarie). Din pacate dimineata scutecul este plin pana la refuz, asa ca nu prea este pregatita. Mai nou cere lapte in somn, cel putin cand o iau la mine, ca ziua nu prea mananca, doar ciuguleste. Asa ca incercam sa rabdam pana la vara, s-o lasam pe ea sa fie pregatita.

Maine seara mi-o aduce tati pe Busra acasa- sa mai uit si eu de necazuri. va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

quote:
Originally posted by gina_butnaru

Norocuta, il las asa cu cucul la vedere, ca imi place asa mult in pozele alea! Chiar vroiam sa te intreb cand apar pozicile acolo, ca ieri nu vazusem decat una de la Balcic, acum am vazut ca apar si altele. Si acum ma intind, dar nu mi-am vazut reteta de crema de zahar ars pe-acolo.



Gina ai dreptate, azi am completat pozele pe blog.
Reteta cu care ne-ai indulcit, multumim (crema de zahar ars) am trimis-o in contul comun sa fie la dispozitia mamicilor , pe blog avand intentia sa fie retete pentru piersicute.

Sper ca nu am suparat si alte mamici ca nu le-am postat, ma refer la retetele pentru curcan de exemplu, cand am folosit numai pe cea care avea mentionate cantitati la ingrediente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Fetelor am trimis pe mamiciiulaug206@yahoo.com
GHID_PRACTIC_pentru_cresterea_copilului_pana_la_5_ani-2

Sunt descrise diverse activitati simple pentru piersicute.

In total sunt 5 (de la 1 pana la 5 ani), daca va pare interesant voi trimite si restul de patru.

Genie din blog, la Prima oara la olita" sunt ceva "instructiuni" ...parca tu intrebai, sper sa nu confund , sunt cam aiurita in ultimele zile...
Si eu sunt din categoria "la vara cu olita", sper sa fie mai eficient.


Mergi la inceput