PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Na', ca sunt pusa pe trimis carti electronice acum .

I-am dat drumul (in contul comun) si la

Retete_culinare_pentru_bebelusi.pdf

dar nu am intrat in detalii ca sa zic asa, adica nu am gatit nimic din ea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Buna seara! Vorbiti voi de suzi si de olita... Eu am zis ca la vara o sa incepem sa o lasam prin curte dezbracata si atunci sa scapam de Pampers. Ea acum zice "caca" inainte sa faca, dar daca o pun pe olita fuge, nu ii place; asa ca nu insist, e timp destul. Iar cu suzeta inca nu am curaj sa incerc, pt ca sigur l-ar trezi pe Victor si am face toti prea multe nopti albe... Sa vedem cand imi fac curaj, ca nu prea mai e de lasat asa...
Azi a fost sotul acasa si Daria "si-a scos parleala" pt cumintenia de ieri... A fost miertaita, rasfatata pt ca a vazut ea ca are loc de intors. Am ajuns sa imi doresc sa raman singura cu ei!!! Nu credeam vreodata ca voi spune/simti asta. Imediat cum a plecat sotul la munca (e de noapte), s-a potolit fata mea si ne-am jucat frumos amandoua.
Acum va las, am program de alaptat una bucata copil si la nani.

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Ce-mi place ca toata lumea asteapta vara sa scape de pampers.Si noi la fel,desi mai exersam la olita cat se poate.ma bucur ca de cle mai multe ori face kk la olita,tot e bine.
Doniro,esti o mamica campioana ,daca simti ca e mai bine cand esti doar cu copiiiTe inteleg,caci de ex.cand mai vine mama cate o zi nu fac mare lucru,dsi ar trebui sa fac mult mai multe
Map,Sarilla,felicitari pentru operatiunea "suzeta "
Vantul asta nu aduce sanatate.
Larissa,Mamaluidavid,sanatate piersicutzelor bolnavioareIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Alexia e mai bine, nu mai are febra...insa i-a dat Ospen siropel 2 zile parca. In rest zice mama ca e vesela doar nu prea mananca ok si arata ca o doare in gat. Oricum maine seara( de fapt in seara asta ca e deja vineri) plecam spre ea...trubaduri de weekend cum v-am obisnuit! si nu facem decat o noapte intreaga pe drum cu autocarul ...saptamana de saptamana! Nu ma plang, doar ca ma dor toate oasele si nu prea reusesc sa imi revin din oboseala.. Oricum nici in Bucuresti nu vreau sa ramanem ca am ramas un singur weekend si a fost prea mult...mi-a fost tare...tare dor.

Am vazut si eu piersicutele in blog..superbe...am trimis si eu poze....mai trimit odata...poate nu am trimis bine! Pup frumosiii.....eu mi-as dori sa fie un pic mai mare foto de acolo! Asta daca se poate.....sau cine stie cred ca am inceput eu sa nu mai vad bine!


Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Neatza livada!

Din pacate noi continuam sirul de vesti proaste nu va suparati daca ma descarc putin,da?
De vreo 3-4 luni David se plange noaptea de dureri de picioare. La inceput am zis ca s-a lovit,ca il mananca (avea o alergie),bla,bla. Asta se intampla cam de 2 ori/sapt.
Am intrebat doctorul care mi-a spus ca probabil sunt dureri de crestere si sa nu imi fac probleme
Acum vreo 2 sapt. intr-o noapte l-a durut mana ,iarasi am fost la doctor care l-a pipait putin si a spus din nou... dureri de crestere. Nu a contat cand i-am spus ca si eu din copilarie sufar de dureri de picioare din cauze inca nestiute, care si acum ,matura fiind sunt prezente; "nu va faceti griji" De analize nici nu s-a pus problema,chiar daca eu am cerut.
Mi-a trimis sora-mea din Ro calciu si vit D si am inceput sa ii dau,sperand ca va fi mai bine.
De 3 zile copilasul meu plange intr-una si se plange ca il doare genunchiul stang. Dimineata,la amiaza,noaptea,nu conteaza,mereu il doare. Noaptea se trezeste de cateva ori urland si abia il linistesc.
A ajuns sa mearga schiop ba chiar astazi de dim. a facut 2 pasi si a cazut,la toaleta il duc in brate,daca vrea sa isi mute locul imi cere sa il iau in brate,nu mai poate/vrea sa mearga singur
Acum sa vedem, dupa masa merg la alt spital ,de data asta nu mai plec de acolo pana nu ii fac analize,sa stiu ca ma cert si ma tiganesc cu toti,daca asta trebuie ca sa aflu ce e cu copilul meu,asta o sa fac.
Merg sa vad ce mai face,de o ora doarme,e extenuat si el la cat de multe ori se trezeste noaptea.
Va pupic!

Stefania,Patricia si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

mamaluidavid, multa sanatate puilor!am auzit de aceste "dureri de crestere" (am suferit crunt si eu din cate tin minte), chiar cornelia laura a deschis un topic la parintii intreaba, dar pana la a cadea din picioare...
sarilla, map, felicitari fetelor ca ati scapat de suzi!
cristina ioana, cum sunteti?


anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Neata fetelor,

Hai ca am ajuns si eu de pe drum, ca am umblat de dimineata la ITM sa depunem un dosar ca sa putem tine cartile de munca la noi la firma si tocmai bine ca ne-am dus degeaba, ca azi nu lucrau cu publicul, trebuie sa mergem iar luni.

Am mai pus cateva poze facute la cresa cu piticu' meu si cu nepotul Mihaita, baietelul fratelui meu, in "Poze Razvan, mami si altele", daca vreti sa le vedeti.

Sa vad ce-ati mai scris cat am lipsit si revin.

Va pup pe toate,



Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Gata, am citit si acum sa va raspund.

La multi ani, Daniel! Sa cresti mare si sa fii sanatos!

La multi ani, Ani_nutu! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!

Bysko, of, imi pare rau de paguba, e intradevar cam mare!
Cu olita, asa e, si al meu face mult pipi noaptea si chiar daca il invat ziua la olita, n-as renunta inca la pampers noaptea. Si al meu mai cere noaptea lapte sau ceai.
Multumim pentru complimentele referitoare la pozele de pe blog!

Norocuta, am inteles acum, ca nu stiam. Cum sa ma supar pe tine? Vai de mine? Multumim pentru ghid, e foarte practic si retetele pentru pitici!

Doniro, pupici bebeilor! Imi inchipui cum ar fi sa incerci acum s-o dezveti pe Daria de suzi si de pampers... Mai bine mai asteapta!

Iulia, pupici lui Alex si tie!

Larissa, ma bucur ca Alexia e mai bine! Sanatate multa! Si drum bun!

mamaluidavid, of, prin ce treceti! Sper sa nu fie nimic grav, va tin pumnii sa iasa analizele bine! Sanatate multa lui David!

Anasia, pupici multi piersicutei si tie!

Azi noapte nu stiu ce a avut Razvan ca s-a trezit cam la 3 ore si a mancat cate putin lapte, cam 70 ml de fiecare data. Si asa ne-a fatait toata noaptea. Nici suzeta nu o vroia, cerea sa pape lapte, manca 70 ml si pe urma zicea "gata!". Apoi peste alte 3 ore iar se trezea si tot asa. As fi vrut si eu sa manance mai mult seara la culcare si sa doarma toata noaptea, dar nu vrea. A avut cateva seri in care a mancat cam 200 ml de lapte si mi-a dormit bine, dar acum nu mai vrea. Pana la urma poate o sa iasa si ceva bun de aici, ca poate nu mai vrea "titi" deloc! Sa vedem cum o sa mai fie azi si zilele astea, ca plecam la Breaza cu nasii nostri si sper sa nu avem probleme cu el.

Va pupam, livada si o sa va spun cum a fost la Breaza luni.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

mamaluidavid,sper sa reusiti cu analizele si sa treca durerile astea ...de crestere,chiar nu stiam de asa ceva
Ginasi de la noi
Larissa,drum bun catre printzesa.Dragostea asta de parinte...
Cristina Ioana si eu ma gandesc la tine,am inteles ca treci printr-o perioada mai grea,sper sa revii cu forte proaspete curandIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Salutic la piersicute,

a adormit si Robert pana la urma dar tare greu mai face nani la pranz. Dupa trei pranzuri si doua seri si nopti fara suzeta sumarul ar fi cam urmatorul: la pranz adoarme mult mai greu, chiar foarte greu si daca nu as insista si nu as avea foarte multa rabdare nici nu s-ar gandi sa faca nani (cu toate ca este extrem de obosit). Seara adoarme o idee mai greu dar nu exagerat. Noaptea cand se trezeste sa bea apa mirlaie si ceva de titi dar ii trece relativ repede. Azi noapte a cerut iar la tati si nu l-am mai dus, a inceput sa planga dar l-am mangaiat pe frunte si pupicit un pic si-a adormit imediat. A facut apoi iar nani la elin pat fara sa zica "pas" pana dimineata.

Interesant este ca imediat dupa ce am scos suzeta Robert ainvatat dintr-o data sa faca un puzzle si sa puna in ordine corecta a marimii niste cercuri pe un suport. Este posibil sa fie doar coincidenta Dra glumeam si ii spuneam sotului ca titi ii tinea o parte din creier ocupat.

Sarilla poate ca bona voastra are pe jumatate dreptate ca piersicuta ta viteaza nu mai vrea sa faca nani fara suzeta la pranz. Zic pe jumatate pentru ca sunt sigura ca daca ar insiata ceva mai mult ar reusi. Robert nu-o mai cere, parca evita s-o pomeneasca, dar se simte ca ceva ii lipseste. Inainte la 12:30 ii spuneam sa mergem la nani, cerea pe titi si-n 10 min dormea bustean. Acum era aproape doua si nu vroia, desi nu tip la el, am rebdare de nu-mi vine nici mie sa cred Dar la noi eu il duc si seara la nani si daca nu face nani la pranz seara este mare scandal, ceea ce vreau cu placere sa evit. La voi este altfel, bona stie ca nu este cu el seara si din cauza asta poate niic nu se straduieste prea tare. Asta este insa numai o presupunere, poate ca nu am dreptate si nu vreau sa-mi fie luata in nume de rau presupunerea Oricum suntem pe drumul cel bun nu?

Stefania sa dea Domnul sa gasiti cauza durerilor lui David. Pupam micutul sa se faca bine repede

Cu olita eu vreau sa incep ceva mai intensiv la ceva timp dupa ce Robert uita bine de suzeta. Cu amandoua odata nu ma incumet ca nu as face fata. Oricum pe Robert il mai pun cand si cand la WC pe capac special pentru ca de fapt olita nu vrea. Il pun doar daca cere si sa accepte ca nu vreau s-o urasca. Pana acum a facut pipi de doua ori dar nu realizeaza, asta vad clar. Ar fi fain daca pana vine bb2 ar invata sa spuna de caca. Momentan spune, si asta cu spusul depinde, numai dupa ce-a facut

Noi zilele viitoare vom aparea mult mai rar. Tati va fi in concediu si acum ca avem masina vom mai colinda un pic. Joia viitoare tati si cumnatul meu vor pleca in Ro pentru 4-5 zile cu tot cu drum. Vor merge la Cluj unde soacra mea incepe tratamentul luni. Noi vom ramane cu cumnata mea pe care din fericire Robert o place mult. Va fi greu fara tati: Robert pana caum n-a mai stat niciodata o nopate fara el iar eu de cand il cunosc pe sotul meu niciodata nu am stat mai mult de doua trei zile fara el Hihi, poate ca mai bine ca ni se va face dor unul de altul. La noi este Pastele Catolic saptamana viitoare, vom serba un pic pentru ca a mea cumnata este catalica si vom face niste oua rosii ca asa este frumos.

Va uram un weekend cat mai fain si speram sa am ceva timp sa mai trec pe aici si saptamana viitoare.

tuturor

Monica 22+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput