PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Stefania sper sa fie totul bine si sa ne spui care era cauza.
Tin minte ca am vazut la chir pediatrica un baietel care avusese dureri de genunchi desteul de puternice care se datorau unor probleme de la sold- de fapt capul femural nu era bine vascularizat- nu mai tin bine minte, ca m-a cam lasat memoria- dar la el era la un singur membru si numai genunchiul era dureros.
Eu am avut la un moment dat niste dureri groaznice musculare- uneori sub forma de crampe- pe care le-am pus pe lipsa de potasiu- cura care m-a "salvat" a fost cu banane(mancam cate 4-5 pe zi)

Frati-miu a avut o perioada in care il dureau mai ales membrele inferioare in zona gleznelor- ulterior s-a descoperit ca facuse reumatism articular acut + glomerulonefrita acuta.
Oricum foarte bine ca te duci sa-l cauti si nu te lasa pana nu esti absolut sigura ca s-a rezolvat problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

gina, ;
azi, puiuta mea mica, mi-a facut o surpiza...nu va inchipuiti ca a facut la olita, nu; isi tot baga manuta in body si nu intelegeam ce zice "tzi", "tzi", "tzi", mi-am inchipuitrca si-a descoperit "tzitzi"; apoi mi-a luat mana sa simt, de fapt cum ii bate inimioara si to zicea tzi, tzi, ritmul batailor desteapta lu' mama;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Map eu tot mai cred ca nu a stiut sa ii explice ea, pentru ca el nu a mai pus gura pe suzeta de atunci,ca noi aveam doar una si am taiat-o.Eu am mai tinut-o un pic sa o vada,apoi am aruncat-o la gunoi.Slava Domnului, nu a mai intrebat de ea,si de a doua zi a dormit si la pranz fara.Asa ca am scapat definitiv.Voi ce faceti?Ati terminat de tot,nu?Parca mai aveai una ascunsa prin casa, just in case?
Nu te lasa..ca o sa uite. Si e foarte bine ca nu o mai cere..inseamna ca ati terminmat si voi definitiv.Si da, bona nu face multe lucruri stiind ca nu e decat un numar limitat de ore pe zi cu el....Azi si-a mai spalat din pacate ca l-a invatat 2 culori:galben si albastru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Anasia cred ca te-ai topit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Asa, ma gandesc sa va dau si eu vestea cea mare: BB2 - a se citi baiatul nr.2 este pe drum. DPN 11.09.2008 iar acum am 14 saptamani de sarcina. Va multumesc de pe acum pentru felicitari pentru ca nu prea mai am timp de forum, nu neaparat din cauza sarcinii.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

miruna

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

wow! Felicitari Miruna draga. Iti doresc o sarcina usoara si un baietel la fel de frumusel ca Alexei

Mamaluidavid, multa sanatate intregii familii. Sper sa gasiti curand cauza acestor dureri cumplite.

Sarilla si map felicitari pentru reusita "operatiunii Suzi" Curand pun si eu mana pe foarfeca...sa vedem cum va reactiona Philipica, care nu o striga nicicum. Poate chiar de aceea e momentul oportun sa o scoatem pe Suzi din "uz"

Gina ,

Va pup si noapte buna intregii livezii!



Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

muuh felicitari !!!! uauuu ce veste..citesc si io 2 randuri ca nu am timp mai mult si uite ce veste superrrr! bravooo ,sarcina usoara i un bebe sanatos !!!!
fetelor va multumesc mult ptr aprecieri,si io ma uit la poze,mada v am vazut la botez,twetty e o scumpa Clara si mi se pare ca a crescut atat de mult...,si pe Busra am vazut in parc..si pe blog ,avem asa niste piersicutze frumoase..
mai fetelor ma bucur ca v am dat idei cu suzi,si ma bucur ca ati reusit si voi.bravooo !
multa sanatate piersicutzelor bolnavioare,refacere grabnica
norocutza multumim ptr toata munca ta, la blog,la contul comun
va pup pe toate Andreea & Ariana www.flickr.com/photos/9544071@N07/2324448023/" target="_blank"> poze Ari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Neatza livada!

Astazi a rasarit soarele la noi,la propriu si la figurat
David azi se simte foarte bine,de parca zile trecute nici nu au fost ,alearga,se catara si a redevenit copilul plin de energie

Ieri la spital mi-au spus ca durerea la genunchi se datoreaza faptului ca rotula s-a dezvoltat mai repede si ca va dura putin pana recupereaza,deci ne mai asteapta dureri dar ca nu este deloc grav si in cazul in care pana la 8 ani situatia nu se va schimba va fi nevoie de operatie corectoare ,usoara cica
Oricum vreau sa cer si alta parere si vreau sa facem si o radiografie la genunchi dar asta dupa ce ne vindecam de varicela.

Multumesc pentru gandurile bune

Si daca tot am o zi asa buna vreau sa va binedispun si pe voi cu o poza facuta azi de dim. Iubaretii

Un week-end frumos va dorim!



Stefania,Patricia si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Miruna felicitari pentru bb2 si sarcina usoare in continuare!

Map si copilasilor mei le place Thomas,eu cand le pun DVD le pun cu cantece desi prea des nu ii las eu la TV,mai mult cu jucarii se joaca.

Sarilla,Map si Andreea felicitari pentru renuntare la suzeta!
Azi am comandat si eu degetar pt. Patricia,sapt. viitoare ajunge si sper sa reusim sa scapam si noi de obicei.

Operatiunea "olita" noi asteptam sa se incalzeasca pentru a incepe,cu David la fel am facut si a fost foarte usor si repede,sper sa am succes si cu Patricia.

Bysko am vazut si eu pozele cu Busra si mi-au placut mult!

Tweety mie chiar imi era dor de Clara,nu o mai vazusem de cateva luni bune! frumusica

Stefania,Patricia si David

Mergi la inceput