PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Muuh felicitari pentru BB2 ! Sarcina usoara!

Anasia pentru "inimioara"

consi, larissa79, bulinuta multumesc pentru pozicile trimise in cont. Le voi "bucatari" in liniste in weeekend-ul asta.

Larissa, din pacate marimea pozelor e maxima, e standard din formatul blogului. Si mie mi-ar fi placut sa le putem vedea mai mari...ca sa nu iti zic ca am "refacut" multe din ele sa se vada scrisul , cat de cat.

mamaluidavid ma bucur sa aud vesti "cu soare". Nu ne dai pupaciosii sa-i punem pe blog ca sunt scumpici rau?!

andreea25 ca totusi proaspat intoarsa "pe campul muncii" si nu ne uiti. Cum s-a acomodat piersicuta fara tine?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Bysco acum am vazut si pozicile Bushrei. Multam' , da' io sunt cersetoare si mai cer si una cu "absolventa", pleeaseeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishi spune:

salutare!
stefania, am stat cu sufletul la gura sa mai aflu cate ceva! sper sa fiti din ce in ce mai bine.
in dimineata asta, mihgnea mi-a facut o surpriza: a facut pishu la olita. mai exact, i-am dat pampersul jos si l-am lasat in panatalonasi imediat ce s-a trezit si a facut pe el. se pare ca nu i-a placut ca imi arata piciorul ud si lipicios si era tare nemultumit. atunci l-am pus pe olita si i-am zis "aici faca mihnea pipi, pisss, pissss" si a facut. cand am vazut, i-am aratat ce era in olita si era tare entuziasmat, chiar vroia sa bage mana. l-am laudat, i-am zis "bravo" si eu si tati, era in culmea fericirii. m-am dus repede sa spal olita si el a crezut trebuie sa mai faca si a tras o arteziana pe covor, incantat la maxim. ma intrebam de unde are atata pipi ca parca nu se mai termina. acum l-am certat, i-am aratat iar olita dar nu stiu ce a inteles. mai incerc odata maine dimineata ca stiu exact ca trebuie sa faca sa vedem ce iese.

12+ si superfericita mamica a lui Mihnea - 1 an si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Miruna felicitari pentru bebe. Iti doresc o sarcina usoara. Waw ce se ingroasa randurile!!!

Pitica e bine. Azi a fost prima data cand a iesit in parc cu tricicleta. I-a placut la nebunie. La Sambata de Sus i-a placut mult. Am fost cu club C4, s-a dat cupa C4, iar ea a fost vedeta. A fost foarte suparata, ca tati nu a luat-o si pe ea in masina la jaloane, dar i-a trecut repede, multumindu-se sa il aplaude de pe margine. http://www.clubc4.ro/Intalniri/SambatadeSus/Sambata/index.html. Veti gsi doua poze cu pici a mea.

Stefania ii doresc refacere rapida lui David. S-ar putea sa fi avut dureri de oase si din cauza varicelei sau sa sufere de o forma de reomatism. Eu si acum am niste dureri de oase groaznice, iar copil fiind imi aduc aminte ca uneori ma dureau asa de rau, ca trebuia sa mi le invelesc in ceva cald. Cat despre varicela, cred ca il sacaie, dar o sa treaca repede. Macar scapa acum.

Bysko imi pare rau pentru masina.

Si noi lasam operatiunea olita la vara. Daca s-ar putea ne-am tine olitele pe post de palarie.

Azi noapte pici a visat ceva foarte urat, cred ca legat de tati, ptr ca s-a trezit urland din somn si il striga pe tati. Am luat-o cu noi in pat si tot il pazea pe ta-su sa nu adoarma, cum il prindea ca atipeste il trezea. In final a adormit. Eu am fost foarte fericita, ca a acceptat sa doarma cu noi in pat. Am dormit toti 3 pana la 8.30, apoi ea s-a cerut in patutul ei, unde a mai dormit pana la 10.30.

Mai citesc din urma si revin azi sau maine.

Sabina mamica Alexandrei

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

le-am pus aici. Se pare ca linkul ala nu functioneaza.

Si veste mare: intru in pantalonii dinainte de a ramane gravida. Sunt super happy. Culmea, ca nu am facut nimic special sa slabesc. Cred ca, cura mea de slabire s-a numit "Alexandra" din programul "Slabeste cu Alexandra". Cred, ca e cea mai eficienta metoda.

Sabina mamica Alexandrei

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

asta seara am descoperit o pictura "feng shui" de toata frumusetea pe un perete de la noi din dormitor. Iar ieri mi-a pictat cearsaful de pe pat cu un pix, a considerat, ca mai avea nevoie de niste desene.



Sabina mamica Alexandrei

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Fetelor, chiar dupa ce v-am scris ultimul mesaj in care va spuneam ca nu am curaj inca sa incerc sa o dezvat pe Daria de suzeta, m-am gandit ca nu strica sa incerc, totusi. Chiar in dimineata urmatoare Daria mi-a intins suzeta cand s-a trezit si mi-a zis "ham". Nu stiu eu ce a fosta in capul ei, dar mie mi-a dat o idee. Am deschid frumos geamul, si i-am zis ca o arunc la cutzu sa pape el suzeta cand face nani. M-am prefacut ca o arunc, am inchis geamul si gata. Sigur ca nu o aruncasem ca mi-am zis "daca nu tine figura?". La somnul de dupa masa mi-a cerut suzeta, i-am zis ca i-am dat-o lui ham sa faca el nani cu ea pt ca era murdara. Nici cel mai mic protest, nimic. Doar zicea din cand in cand: "ham - nani - caca (ca era murdara). A adormit frumos fara. Seara nici macar nu mi-a mai cerut-o, nu a pomenit nimic absolut de ea. E drept ca s-a trezit noaptea de vreo 3 ori, m-am dus la ea, am linistit-o si gata. Asa ca am subestimat-o pe maimuta mea care e o inteleapta :)
Mai avem de invatat capitolul "olita" si ne declaram domnisoare in toata regula.

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Salutare livada.

Muhh felicitari pt bb2.

Stefania ma bucur ca i vesti bune. nasl sa fie puiutii bolnaviori. Poza iubaretilor e totala

Felicitari piersicutelor care au reuntat la suzeta. Noi nu avem obiceiul asta dar ne luptam cu olita care o folosim pe post de orice numai in scopul ei nu. Si noi asteptam sa se incalzsca sa trecem la chilotei ca poate asa o sa ceara olita.

La Alex i-au iesit saptamana asta 3 canini, va cam dati seama ce festivaluri am avut (si inca mai avem). Partea buna e ca ma gandesc ca mai are unul de iesit si scapam.

Va pupam pe toti si sa aveti o duminica minunata.



Oana si bb Alex(05.08.2006)

JUCARII DEOSEBITE FISHER PRICE, HASBRO, VTECH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Muuh,felicitari pentru bebe 2,care zici ca e baietel.Sa ai o sarcina usoara
Mamaluidavid,ma bucur sa aud ca totul e bine.Poza e
Sabina,felicitari pentru revenirea la vechea masuraSi printesa dulcinee
Doniro,nu-mi imaginez cum ati fi reusit sa scapati mai usor de suzeta.Chiar ca e inteligenta si cooperanta
mishi,sunteti pe drumul cel bunIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Buna fetele!

Noi nu suntem bine deloc,scapam de una dam de alta m-am saturaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat.
Acum a venit randul Patriciei,de ieri vomita intr-una,azi dim. avea 39,5 febra,am fost la spital si cica e epidemie de enterocolita din nou ,mai erau vreo 2 copii cu aceeasi problema,probabil ca ea a luat-o cand am fost cu David la spital pentru picior,singura iesire din ultimele 4-5 zile,ca le-am pierdut sirul
Inca e cu febra mare,de vomat nu a mai vomat,al 3-lea supozitor a fost cu noroc,pe primele 2 le-a dat imediat afara cu kk,abia am asteptat sa se faca ora 4 ca sa ii pot pune supozitor pentru febra(trebuie sa las 8 ore de la ultimul) si tocmai ce a inceput cu diaree,i-am pus unul pe care l-a dat instantaneu afara asa ca am renuntat si i-am pus gheata la sub brat si ceafa,pe frunte nu ma lasa am scazut-o la 38,5 ,acum a adormit si stau cu inima la gura sa vad cum se trezeste.
Colac peste pupaza si barbatul mi-e bolnav cu febra 39 ,azi e putin mai bine dar febra tot are,macar David si-a revenit.
Aaaaaaaaaa si faptul ca si eu am 38+ febra nu mai conteaza,tre sa fiu tare pentru toti

Stefania,Patricia si David

Mergi la inceput