PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

mamaluidavid, multa sanatate tuturor!
sabina,woow, arati f bine, frumoase poze, sa stii ca si noi avem pe pereti si usi picturi
sarilla, norocuta
mishi, felicitari pt operatiunea "olita" si doniro pt "suza";


anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Muuh felicitri pt. bebedoi!!! Sarcina usoara iti doresc!






Mady si Mihai Nicolae - My little treasure (01 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Multumim pentru aprecieri, fetele!

Stefania imi dau seama cat de greu trebuie sa-ti fie. Te pup si-ti urez multa multa putere si insanatosire grabnica pentru intreg familionul!

Doniro felicitari pentru descotorosirea de suzeta! Experienta asta sa-ti fie invatatura de minte sa nu-ti mai subestimezi copilul. Sa stii ca ei au o foarte mare capacitate de intelegere la varsta asta, doar ca noi parintii sunt mai neincrezatori in puterile lor. Si... gresim. Au crescut, mai!

Mishi felicitari pentru progresul cu olita.

Anasia printesei intelepte!



Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Muuh:felicitari!sarcina usoara!Sa fiti sanatosi!
Stefania:va tin pumnii...sa treceti cu bine..tare nasol....te-nteleg f. bine!Sanatate multa!

Felicitari tuturor pt. progresele facute..cu suzi..cu olita..etc!Da..au crescut!!

Ne laudam si noi cu faptul ca stim cum ne cheama, cand ne-am nascut, si cati ani avem!!!Suntem tari!
Va sarut pe toate cu drag...ne auzim mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Mai fetelor, azi, vorbind cu o prietena si povestindu-i despre Clara, am realizat ca a inceput sa faca propozitii. Adica, de-abia acu m-a lovit ideea. Tare ciudat... Sambata, spre exemplu, dupa somnul de pranz, ii spune lu' taica-su: "Tatule, afala a copii!". Sau mie imi cere: "A buni a ululushu' a biatze!". Adica s-o duc la bunica-sa sa-l ia pe catelush in brate. Unor jucarii le zice: "du-te acasha". Cand ii este somn, spune: "e shom". Cand se refera la animale, precizeaza marimea: "pocu mic". Sau referitor la copaci: "copacu' male". Uneori din masina, le spune:"Pa-pa, pomule (copacule) male". Cand plecam de la locul de joaca, zice: "Pa-pa, copiii". Cand suntem in baie si vede suportul de periute, incepe sa le arate si sa zica care a cui e: "a mami, a tatu, a Clala". Sau trimite pisica la masa: "pisi (pishica) a masha" Sau despre capritzele vecinilor: "capitze papa" Cand suntem la leagane canta: "utza, utza cu cababa, mami, tatu" (adica "utza, utza cu carutza" ). Sau cand vrea sa culce vreo papusa ii spune: "Nani, nani, puiu tatu". Si apoi, poruncitor: "chide ochii cuminte" Cand o ridic in brate, spune: "Copatzel, copatzel" Recunoaste doua culori si daca le vede, spune: "loshu'" sau "utusha abata" (adica "galetusha albastra" s.a.m.d. Wow!!! Ce copil mare am! Pe cuvant c-am avut azi o revelatie!

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Miruna, felicitari pentru bebe2. Nu am inteles...sigur e baietel..sau doar speri?
Andra, minunata Clara. Si spune atat de multe...
anasia, pupam micuta isteata tare.

Noi ne-am intors de la fata, a fost super in weekend. Ne-am jucat...si iubit tare! Azi o sarbatorim pe Alexia ca e Sfantul Alexie - omul lui Dumnezeu..i-am dat pupici de ieri si azi am sunat-o!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

larissa ca sa il citez pe doctor: "pana la proba contrarie va fi baiat." Deci in principiu stim ca va fi baiat.

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna fetelor,

Hai ca am reusit si eu sa intru. Am umblat iar azi pe la ITM, am stat o gramada la coada, ca nu era aia, ca sa-mi zica ca eu trebuie sa dau iar examen ca sa tin cartile de munca, ca anul trecut n-am dat si m-am enervat si n-am mai depus nici un dosar. E de ajuns ca au colegele mele. Dar m-am enervat mai mult ca m-am agitat atat si cu cazierul si celelalte acte si tot degeaba!

Sa vad ce-ati mai scris si revin.


Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Salutic la piersicute,

Si pe fuga ca de fiecare data desi Robert face nani cu tati Azi au fost sg ca eu am fost la dr sa fac testul de diabet de sarcina, sper sa fie OK ca nu mai am chef sa ma intep mereu.

Raportam ca am scapat intr-adevat de tot de suzeta. Este deja a 6-a zi fara ea. Azi noapte Robert a dormit fara sa se trezeasca, de fapt vorbea ceva in somn dar nu a cerut apa deloc. Azi la pranz a dormit si fara titi si fara mine. Sambata o cauta pe la gunoi si ieri a mai pomenit-o dar ii spun ca este la gunoi si nu mai insista. Dar gata nu mai este cale de intors. Declaram operatiunea scoatere de "sisi" incheiata cu succes.

Sarilla suzeta pe care-o mai aveam era ascunsa undeva foarte sus unde el nu are sanse sa ajunga dar am taiat-o si pe aceea vineri seara vreau sa-o arunc acum imediat. Ma bucur ca v-ati revenit cu somnicul de pranz ca mie una mi se pare important.

[bMuuh fericitari pentru BB2. Sarcina usoara si fara probleme. Se pare ca din ce in ce mai multe mamicute prindem curaj de BB2

doniro felicitari pentru operatiunea suzeta. Hihi, ce curajoasa ai fost dar merita.

Tweety felicitari pentru scumpa mica si vorbareata. V-am vazut si eu pozicile si Clara este o dragalasa.

De fapt am vazut pozicile tuturor piticilor si is niste scumpei fara nici o exceptie.

Stefania[/b] va uram din suflet SANATATE, ca vad ca aveti nevoie cu carul. Refacere rapida tuturor.

Eu is iar racita, a patra oara in aceasta sarcina. La dr azi cand am mers niic nu am pus-o sa se uite la mine in gat ca ea era mult mai racita decat mine asa ca nu avea rost. Oricum, atata vreme cat nu fac febra, ea ma pune sa ma tratez cu multa odihna si ceai ca-s gravidoasa. La vremea asta asa schimbatoare niic nu ma mai mir de ce atata lume bolnava. Sambata au fost 17 grade azisi cateva numai si ploua de rupe.

Cat am facut azi testul de diabet m-am invartit prin magazine de jucarii (aveam cate-o ora intre fiecare recoltare de sange). Am mai achizitionat doua puzzle pentru Robert ca se pare ca au inceput sa-l pasioneze. Pe cel pe care-l are il face una-doua asa ca am zis sa nu se plictiseasca numai de acela. Are pata pusa pe soricelul de la puzzle, mereu il ia si-l baga sub pat. Nu inteleg de ce numai pe soricel dar are ce are cu el. Este cel mai putin variat colorat, poate de aceea si-o iubeste pe "tzatza" de la puzzle care inseamna ratza.

A si am dat o raita si pe la hainute. Sunt asa niste rochite frumusele si hainute dragute de fetite...de-mi venea sa iau sa-l imbrac pe bb2 in rochita chiar de-i baiat deja o iau razna dar era prea dragutele.

va pupam si-o si faina, chiar daca afara este ca vai de lume.

Monica 23+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Tweety felicitari pentru Clara vorbareata. Noi cred ca suntem codasi la capitolul asta. Scurteaza toate cuvintele cat poate si inafara de "mami bye (sau tai) titi" care inseamna ca mergem tai cu masina nu pot spune ca leaga cuvinte. Stie cum fac animalele si in rest cuvinte scurte si chinezisme.

Sabana felicitari pentru silueta si pentru printesa. Super pozele.

Stefania imi pare rau sa aud de atatea necazuri. Las ca rasare soarele si la voi in curand

Oana si bb Alex(05.08.2006)

JUCARII DEOSEBITE FISHER PRICE, HASBRO, VTECH

Mergi la inceput