PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns map spune:

salutic la piersicute,

am papat un pic si acum ca am ceva timp cat face Robert nani vreau saschimb lenjeria si sa citesc cat mai am timp.

Mada sa stapaniti sanatosi ce ati luat. Trenulet aproape la fel si pianul al doilea absolut la fel le are si Robert. Trenului a invatat acum sa-i monteze sg sinele si este foarte mantru de asta sa vezi ce insista sa se pozitioneze bine. Il are de cand a implinit un an dar numai de cateva saptamani ii da mare atentie. Pianul il are de vre-o patru luni si este inca foarte incantat de el. Apasa pe butonul unde-s melodii apoi danseaza. Cand il apuca candta si la toate instrumentele celelalte

Legat de alocatie eu avem niste cunostinte care lucrasera cu mine la institut si apoi au plecat la postdoc in UK si stiu de la ei ca primeau alocatie acolo pentruca tatal era angajat acolo. Stiu ca erau foarte surprinsi cat de mare era acolo alocatia. Nici ei nu aveau domiciliu stabil in UK ci numai permis de sedere. Si mai am si inca un prieten care era in UK in perioada cat eram si eu acolo si lua alocatie pentru fetitele lui. Pe vremea aceea niic ei nu aveau domiciliu permanent. Dar stiu ca era o conditie sa nu fii plecat mai mult de 3 luni pe an din UK parca, sau poate-mi amintesc eu aiurea.

Maine speram ca vom intra si noi in posesia noii masini, sa vedem daca vine nenea cu ea la control la inscrieri. Merg si eu cu sotul ca deja mi s-a luat de bataia unora de joc si-s croita pe scandal. Nu vreau sa ma tiganesc dar este inuman cum profita unii de rabdarea si timpul tau.

Va pupicim

Monica 22+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Mada,haioasa foc printesa taIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Nu prea mai am timp sa scriu, ca ma iau cu altele tot timpul, iar week-end-ul il petrec cu printesa mea. Asa ca va urez acum, cu intarziere si cu scuzele de rigoare : LA MULTI ANI! de 8 martie

Mersi pentru parola Norocuta, dar inca nu am apucat sa o folosesc

Mada, Arianna e superba in rochita de la botez

Pana la urma i-am comandat Busrei calutul balansoar Chicco de la Quelle. Sper sa vina cat mai repede.

Si niste poze din week-end: www.totsites.com/tot/busra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

pupici .cu intarziere va urez si eu LA multi ani si o primavara frumoasa !
am inceput servu si n am timp de nimik.inca nu n am acomodat cu noul program dar sper sa mi revin repede.
am pus si eu niste poze ca sa nu ne uitati
va pupic pe toate Andreea & Ariana www.flickr.com/photos/9544071@N07/2324448023/" target="_blank"> poze Ari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

am uitat sa anunt ca am renuntzat la suzi ,suntem fete mari
avea o suzi preferata,una tocita si vai de ea,si a roso pur si simplu si am aruncat o la gunoi.in primele 2 zile,la somnul de dupa amiaza si cel de noapte i am oferit o alta suzi noua,f asemanatoare cu cea preferata,dar ptr ca nu era aia tocita o tinea putin si o scuipa.eee f bine si dc nu a mai vrut o ,nu i am mai data o.si uite asa ,f simplu si frumos,am scapat de suzi .Andreea & Ariana www.flickr.com/photos/9544071@N07/2324448023/" target="_blank"> poze Ari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Buna livada!

In sfarsit am terminat curatenia,am profitat ca azi am avut 20+ garde si am scos copiii afara iar eu am reusit sa intorc toate prin casa in liniste

Julax nu am pedepsit-o pentru deget,ieri am cautat in 3 magazine degetarul pe care stiu sigur ca l-am vazut mai demult insa nu am mai gasit,staff-ii nu stiau nimik ,am cautat pe net si uite www.thumbguard.co.uk/our_products.php" target="_blank">aici ce am gasit ,inca nu sunt 100% hotarata daca sa iau sau nu,marimea cea mai mica e de la 3 ani,oare sa mai astept,poate se va dezvata singura desi vad ca mai nou si ziua mereu a cu degetul in gurita,pana acum doar cand adormea il sugea. Hmmmmmmmmm



Stefania,Patricia si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Pentru fetele carora le era dor de Clara, uitati www.onetruemedia.com/shared?p=53dd142ae19609b4974ece&skin_id=406&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">aici un slideshow.

Andreea a adorabila Ariana.


Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna livada,

Hai ca m-am mai eliberat si eu si am reusit sa intru sa vad ce faceti.

Sa vad ce-ati mai scris si revin.

Va pup pe toate piersicute si mamici!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by mada_mxm

Buna fetele!

Anasia, Norocuta, Genie, Iulia multumim de urari.
Genie daca tu vrei si daca vor si restul fetelor eu le scriu aici poate cand doarme fata sa am mai mult timp. Eu tind sa cred din ce am tot citit ca are dreptate tanti asta in caret mai imp e sa fie pregatit si sa stie toate etapele si abia apoi te poti apuca, daca lipsesc dintre ele va dura mai mult si poate rezultatele nu vor fi cele asteptate.
Norocuta aici de ex eu pot cere alocatie pt fata dar copilul trebuie sa stea in uk chiar daca noi suntem aici si copilul nu nu avem voie sa cerem alocatie, chiar e scandal mare pe chestia asta cu polonezii ca multi au cerut alocatii pt copii care nici nu au fost nascuti aici si nici nu locuiesc aici si e scandal mare de ceva timp ca nu au facut astia verificarile necesare si ca statul plateste pt copii care nu stau aici si nu au fost vreodata in tara asta.
Daca se poate in ro am sa vb cu ai mei si trimit procura sa faca actele. Inca o data ms mult ca mi-ai zis.
Eu azi tre sa merg la agentie ca a ramas ca platesc azi chiria da cum noi am luat aragazul de pe net nu avem chitanta decat cand e livrat si la agentie vor chitanta si am sa merg azi dupa amiaza dupa ce se trezeste fata sa vad ce ne lamurim ca daca vor sa sune sa verifice si cu propietara ca ne-am inteles sa scadem 200 de la chirie ca sa nu mai vina ea sa ne dea banii cash si gata. Asa ma enerveaza ca si la agentie de fiecare data vb cu altineva si ala nu stie ce ai vb cu altul si tot asa.
In rest la noi de aseara a fost furtuna si acuma dim pana acuma vreo 5 minute vantul inca mai bate dar a aparut soarele acuma. Vreme nebuna. Oricum au zis astia ca worst winter storm ever to hit britain so not good news pt noi.
Am mai pus poze noi de la botez si poze noi cu Ari de cand s-a suit pe valiza sa plece bye bye in Irlanda ca mia- adus sa o imbrac si am zis ca vrea sa iesim in curte sau in parc si ea se suise pe valiza si imi zicea bye bye. Copil crescut pe drumuri cum zice tata.
Deci daca vreti sa mai vedeti poze noi va rugam intrati aici.

----------------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2





Mada, super pozele! Auzi, dar pana la urma ce-ai facut? Le-ai zis alor tai de bebe2? Ca nu mai stiu?

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by map

salutic la piersicute,

am papat un pic si acum ca am ceva timp cat face Robert nani vreau saschimb lenjeria si sa citesc cat mai am timp.

Mada sa stapaniti sanatosi ce ati luat. Trenulet aproape la fel si pianul al doilea absolut la fel le are si Robert. Trenului a invatat acum sa-i monteze sg sinele si este foarte mantru de asta sa vezi ce insista sa se pozitioneze bine. Il are de cand a implinit un an dar numai de cateva saptamani ii da mare atentie. Pianul il are de vre-o patru luni si este inca foarte incantat de el. Apasa pe butonul unde-s melodii apoi danseaza. Cand il apuca candta si la toate instrumentele celelalte

Legat de alocatie eu avem niste cunostinte care lucrasera cu mine la institut si apoi au plecat la postdoc in UK si stiu de la ei ca primeau alocatie acolo pentruca tatal era angajat acolo. Stiu ca erau foarte surprinsi cat de mare era acolo alocatia. Nici ei nu aveau domiciliu stabil in UK ci numai permis de sedere. Si mai am si inca un prieten care era in UK in perioada cat eram si eu acolo si lua alocatie pentru fetitele lui. Pe vremea aceea niic ei nu aveau domiciliu permanent. Dar stiu ca era o conditie sa nu fii plecat mai mult de 3 luni pe an din UK parca, sau poate-mi amintesc eu aiurea.

Maine speram ca vom intra si noi in posesia noii masini, sa vedem daca vine nenea cu ea la control la inscrieri. Merg si eu cu sotul ca deja mi s-a luat de bataia unora de joc si-s croita pe scandal. Nu vreau sa ma tiganesc dar este inuman cum profita unii de rabdarea si timpul tau.

Va pupicim

Monica 22+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie







Monica, sa stapaniti sanatosi masina!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput