PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna fetelor,

Am intrat si eu putin, sa vad ce mai faceti si sa va mai urez o data "La multi ani! de 8 Martie si o primavara frumoasa!


Sa mai citesc ce-ati mai scris si revin.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by michella78

si eu la rondul de seara. din pacate raportez febra si anume39,4. zero muci, zero tuse, zero orice altceva. iar fi-mea e intr-o verva de zile mari. daca nu o atingeam pe piele stateam superlinistita, nici n-as fi visat ca are febra, asa febra.
am sunat doc. zice ca ar putea sa vina de la masele, mai are de iesit ultimele. i-am dat nurofen si nevralgin. astept sa scada.


michella



Da, asta vroiam sa zic si eu, se poate sa fie de la masele. O sa-i treaca!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by doniro

Am primit pozele de la botez; din pacate prietena mea care le-a facut a dat-o in bara rau de tot, au iesit super aiurea... Dar am facut o selectie cat de cat si uitati aici cum a fost la BOTEZUL LUI VICTOR


Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE





Doniro, ce scump e! Se mai intampla sa nu iasa toate pozele bine, dar cele pe care le-ai ales sunt super!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by mamaluidavid

Neatza livada!

LA MULTI ANI !



Mishi felicitari pt. bb 2

Michella multa sanatate!

Norocuta am trimis poze pt. blog.

Aseara Patricia a primit de la tata un buchet de flori si tare bucuroasa a mai fost,abia s-a despartit de ele sa le pun in apa,le miroasea si facea HAAAAAAAAAA-CIUUUUUUUU

De 2 zile am inceput sa o pedepsim,pana acum ii spuneam doar ca nu e bine/voie si foarte rau am facut
Noi folosim time-out-ul pe un scaunel pe care doar pt. pedepse il folosim.
Prima data a stat interesata pe scaun,l-a vazut pe David de atatea ori ,a doua oara nu a vrut sa mai stea dar pana la urma am reusit sa stam minutul necesar.
A treia oara se pare ca chiar a priceput,a stat cuminte si avea o fata si niste ochisori de "imi pare rau" de imi venea sa o mananc nu alta

Un week-end frumos si insorit va dorim!



Stefania,Patricia si David



Ce scumpa e Patricia, cu florile! Imi si inchipui cum facea!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by norocuta

doniro arati super, felicitari! Iar lui Victor si Dariei le trimit un set de pupici calzi, de aici din tara cu multa vara

mada_mxm am vazut acum ceva pe TVR si m-am gadit la tine. Stiai ca tu poti face cerere pentru alocatie la copii in virtutea faptului ca sotul tau lucreaza acolo? Ziceau ca trebuie doar sa depuneti cerere si nu conteaza ca locuiti acolo ori in Ro.

gina, mamaluidavid ma duc la cont sa vad pozicile. Multam frumos!


www.piersicute2006.blogspot.com



Pupici multi si multumim pentru urari!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Acum va pup pe toate, mamici si piersicute si va multumesc pentru urarile de 8 Martie!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

map , ma bucur ca ti-a iesit, sa stii ca n-am facut-o, am pus-o aici pt ca mi s-a parut usoara (numai ce o copiasem si in retetarul meu);
Dragi mamici,
8 Martie fericit!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishi spune:

LA MULTI ANI, DRAGI MAMICI!!!
michella, acum 2 seri mihnea a adormit bine-merci, pe la 8 seara, ceea ce e suuuuuuper devreme pentru el, nu avea nimic, nu tuse, nu mucisori si peste 3 ore pun mana pe el ca gemea usor si simt febra...avea 39,1, asa din senin. i-am de urgenta 12 pic de nevralgin, crezand ca e raceala, ca asa m-a invatat o dr de la salvare cand a racit mihnea rau de tot si febra a scazut. a doua zi, nimic, zici ca nici nu s-a intamplat si mi-am dat seama ca era de la dinti. are gingiile umflate pe toate partile.
doniro, felicitari pt botez. imi pare asa rau ca nu facem botezuri la noi. mi-as fi dorit sa facem o exceptie dar localul nu face fata unui astfel de eveniment, bucataria, ospatarii. nu avem nici macar fete de masa, ca asa sunt pub-urile si un botez parca cere ceva mai multa eleganta. ati fost toti superbi!!!
norocutza, mercic mult!!! parola o stiu ca mi-a ramas tatuata pe creier dar adresa o uitasem.

11+ si superfericita mamica a lui Mihnea - 1 an si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Neatza livada!

Sarilla eu stau langa ea,un pic mai departe sa nu ma poata atinga daca intinde mana si de cate ori incearca sa se ridice ii spun ca e pedepsita si trebuie sa stea jos.Asta pentru inceput,cu timpul va sta singurica. Oricum nu trebuie sa stea foarte mult,metoda fol. de mine e time-out atatea minute cati ani are deci 1 minutel
O sa detaliez putin,poate e cineva interesat. Inainte sa fie pedepsit copilul trebuie avertizat si acordata sansa de a evita pedeapsa. Ex: daca mai faci/nu faci X o sa fii pedepsit.
Dupa ce s-a terminat timpul de time-out i se explica copilului de ce a fost pedepsit iar copilul trebuie sa spuna "imi pare rau" (eu cu Patricia sar peste faza asta ca nu poate spune) ,dupa ce copilul spune cuv. magice primeste o imbratisare si/sau sarut din partea celui care l-a pedepsit.

Metoda am vazut-o/invatat-o de la emisiunea Super Nanny din UK .Mada stii emisiunea?

O duminica faina!

Stefania,Patricia si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Anasia,8 martie in stilul care te caracterizeaza.Yam yam ce bun tre sa fieIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput