PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Julax foarte frumos harnicutul tau..ehee..ce bine e sa ai asa ajutor... L-am pus pe Razvan sa se uite sa invete cate ceva, ca el mai mult cu mopul, n-ar pune mana pe o carpa de praaaff... Dar e suuper dulce Alex.
Mishi bine ai revenit si felicitari si sarcina usoara! Hai cand te vedem si la Pro Tv la Maruta?
Doniro Dumnezeule cum arati!!! De bebe nici nu mai zic, e clar ca e un scump...
Muuh pe unde esti?Esti plecata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Neatza livada!

LA MULTI ANI !



Mishi felicitari pt. bb 2

Michella multa sanatate!

Norocuta am trimis poze pt. blog.

Aseara Patricia a primit de la tata un buchet de flori si tare bucuroasa a mai fost,abia s-a despartit de ele sa le pun in apa,le miroasea si facea HAAAAAAAAAA-CIUUUUUUUU

De 2 zile am inceput sa o pedepsim,pana acum ii spuneam doar ca nu e bine/voie si foarte rau am facut
Noi folosim time-out-ul pe un scaunel pe care doar pt. pedepse il folosim.
Prima data a stat interesata pe scaun,l-a vazut pe David de atatea ori ,a doua oara nu a vrut sa mai stea dar pana la urma am reusit sa stam minutul necesar.
A treia oara se pare ca chiar a priceput,a stat cuminte si avea o fata si niste ochisori de "imi pare rau" de imi venea sa o mananc nu alta

Un week-end frumos si insorit va dorim!



Stefania,Patricia si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

doniro, felicitari pentru botezul lui vicor!
nu te supara pt poze, importante sunt amintirile din sufletul vostru!
anasia, mamaluidavidsiapatriciei, multumim de urari, aseara a scazut febra la 37,8 dar dimineata la 4,30 a facut iar 39,5. am trecut la impachetari. acum e super ok canta langa mine si se joaca, canta de parca nu a fost nimic.

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genie spune:

Michella, multa sanatate Teodorei!
Nu stiu daca ai citit dar in urma cu o luna si fii-mea a facut out of the blue febra 40 intr-o seara, tot asa fara nici un alt simptom. Pe ea a tinut-o 4 zile si din cauza medicamentelor a facut o reactie nasola la stomac si s-a deshidratat foarte tare incat a fost nevoie sa mergem la spital. Pana la urma ea a avut roseola infantilis, care s-a declansat exact in a 5 a zi, dupa care a cedat si febra. Cheama totusi un doctor sa o vada dar nu exagera cu medicamentele, mai degraba incearca metode gen impachetari. Multa sanatate va doresc inca o data si sa treaca repede febra!

La multi ani de 8 martie tuturor mamicilor si piersicutelor motzate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

O zi frumoasa si cadourile din vis va doresc pentru 8 Martie!

Mishi mi-am notat, sa actualizez paginuta, iar contul comun este mamiciiulaug2006@yahoo.com. Daca nu ai parola sa ne zici ca ti-o dam pe PM.

Map eu i-am dat nuci/fistic daca au fost macinate in vreun corn, dar f rar. Am inteles ca nu sunt prea recomandate din cauza pericolului de innec, pe locul 2 al continutului, respectiv risc de alergie.

michelle78 numai bine piersicutei, sper ca e o toana de la dinti. Am patit si eu odata asa, dar nu a fost nevoie decat de un paracetamol-sup si a trecut.

julax harnicutul. Zau ca face ca la carte...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

doniro arati super, felicitari! Iar lui Victor si Dariei le trimit un set de pupici calzi, de aici din tara cu multa vara

mada_mxm am vazut acum ceva pe TVR si m-am gadit la tine. Stiai ca tu poti face cerere pentru alocatie la copii in virtutea faptului ca sotul tau lucreaza acolo? Ziceau ca trebuie doar sa depuneti cerere si nu conteaza ca locuiti acolo ori in Ro.

gina, mamaluidavid ma duc la cont sa vad pozicile. Multam frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

norocuta multumim de urari, sper sa fie de la masele.
genie m-ai pus pe ganduri. da, imi aduc aminte ce-ai patit cu antonia. am vb aseara cu doctorita, dupa ce se trezeste fata o mai sun, ca nu-i ok, din nou are febra, 38,8.
eu m-am gandit la masele ca tot duce manuta acolo si a fost cam reticenta la spalat pe dinti de vreo sapt. de vazut nu pot vedea nimic, ca Tine gura inclestata daca incerc vreo schema.
sper sa fim ok.
va tin la curent.
si nu in ultimul rand:
LA MULTI ANI TUTUROR MAMICILOR DE PIERSICUTE SI FEMEILOR DRAGI DIN VIATA VOASTRA!

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

La multi ani de ziua noastra! SA fim sanatoase, iubite, alintate , sa avem parte de cat mai multe bucurii din partea piticilor si sotilor nostri!

Azi Robert a facut un cadou lui mami si-a papat cat se poate de frumos: omleta dimineata (am zis sa incercam in vatianta asta daca ou fiert si romanesc nu serveste), apoi un castronas de ciorbica la pranz. Intre mese a mai papat ceva biscuiti. Nu a facut mutre deloc si-a stat cuminte sa pape.

Anasia un 10+ de lamine pentru reteta de praji. Este super buna, foarte rapida. Acum ca-i bomba calorica este alta poveste Sotului ii place tare, sper sa le placa si musafirilor. Si eu am pus cioco peste tot si am tatiat-o romburi ca nu aveam rabdare sa-o tai cum scria in reteta

Michelle multa sanatate piersicutei, speram ca deja nu mai are febra!

Stefania si eu am incercat d ecateva ori varianta pedepsei intr-un loc departe de toate jucariile.Am ales pe covor in sufragerie in centru. In colturi avem peste tot cate ceva si si-ar face de lucru Eu pe scaun daca-l puneste in stare sa-l intoarca invers sa-l faca cal si si-a gasit jucaria

Noi avem mari scandaluri cu cataratul. Asta era un hobby al lui obisnuit dar parca acum intrece orice masura. Si clar ca se loveste ca si cade si atunci sa vedeti urlete.

Monica 22+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Cum reusiti sa ii pedepsiti si SA STEA acolo? Adica..nu pleaca din locul de pedeapsa?Nu am incercat asta pana acum, dar ma gandesc ca Razvan ar pleca...si atunci cum sa fac?Ok..ii explic eu ca e pedepsit, dar..cum sa il fac sa stea la locul de pedeapsa?Mersi.
Norocuta cred ca o sa ajungem prin Cairo la sfarsitul lui aprilie, inceputul lui mai...Tare mult mi-ar fi placut sa ne vedem, sa ne cunoastem, insa din pacate vom fi doar o zi acolo, intr-o excursie organizata, si am inteles ca programul e destul de strict(ca bunghisem un mall misto acolo demn de vizitat) Noi vom sta in Hurghada,si in Cairo ajungem intr-o excursie de o zi.Ar fi fost tare fain sa ne intalnim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Un 8 martie plin de bucuriiLa multi ani!
Sarilla,Norocuta,multumim de aprecieri la adresa juniorului
Doniro,sunteti foarte frumosi!Mai vreau poze!!!
Michelle,spersa iasa maselutele si sa scapati definitiv de febraIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput