PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Uau, nici nu mai gasesc literele pe tastatura :)
Am fost fugiti la tara, la ai mei, unde copiii s-au simtit super bine; Victor a dormit non stop afara, Daria s-a jucat in curte toata ziua, a fost super. Acum am revenit pt ceva cumparaturi, vaccinul de 2 luni al lui Victor si fugim iar.
Mishi, mi s-a facut pielea de gaina cand am citit ca astepti bb2; stiu prin ce ai trecut. Felicitari din toata inima. Eu sunt aia care a venit la tine la pizzerie pt botez :)
Promisesem poze de la botez, diseara intru in posesia lor si cand am un pic de timp le pun.
Va pupam pe toate/toti!

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by julax

Legat de nuci,mama face sfinti cu nuca si miere si am de gand sa-i dau si lui ,nu cred ca e bai.Pana acum nu i-am dat decat foarte putin cozonac cu nuca,dar e mai maricel si ma gandesc ca nu e cine stie ce.

Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete







Da, nu cred ca are ce sa-i faca rau. Si eu vreau sa-i dau mucenici.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by map

Salutic la livada,

eu aveam acum program de facut praji dar cu capul in nori cum sunt nu m-am uitat daca mai am stafide sau nu si acum vad ca nu am. Asa ca astept sa se trezeasca piticul si sa vina sotul si plecam la o tura de cumparaturi dupa-amiaza.

Si Robert isi mai trage palme sau mai da cu capul de un dulap dar nu tare. Si asta nu la nervi ci cand se alinta prea tare, incepe sa se prosteasca. Eu il intreb "vrei sa fac buba mami si saplangi" iar el spune "da-da", clat ca habar nu are ce spune ii spun ca face aua si ii trece repede. La nervi ne mai trage noua cate una si ii spun ca mami il iubeste pe el, el de ce-o loveste pe mami. Termina si atunci repede dar eu sper sa-i treaca naravul de tot

Gina eu anule, migdale si fistic nu-i dau desi ar cam cere pentru ca mi se par cam tari pentru el. Au si forma ceea mai periculoasa cu care se poate ineca. Nucile is mai moi si am testat bine sa vedem daca mesteca. Este cuminte, mesteca asa ca-i mai dau

Ehe, si Robert a sters praful si geamurile dimineata,m-a ajutat la curatenie. Ieri dimineata eu credeam ca el face dezastru intr-un sertar si cand colo elincerca sa puna la loc ciorapii curati ai tatalui lui. Cel mai mult ma ajuta insa la strans cuburile dupa ce construim

Monica 21+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie







Pai da, de cand s-a innecat, nu i-am mai dat de nici unele, dar o sa-i dau probabil mucenici cu nuca, ca o sa pofteasca.

Al meu isi mai trage cate una la nervi, dar se si alinta si da cu capul tot asa de ce nimereste, adica se lasa pe spate cand e in scaunul de masa si da cu capul sau daca e in patut, mai da in tablia patului, dar nu tare, ca nu are nimic, nu plange, se mai alinta si el asa.

Si al meu e tare harnicut, ma ajuta cu matura si forasul, sau mai umbla la aspirator, fixeaza el peria si face: "buzzz!" cum face aspiratorul, e de groaza! Macar de m-ar ajuta si cand o sa fie mare, dar atunci nu cred ca o sa-i mai placa.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Norocuta, acum am trimis si eu pozici pe mailul comun, pentru blog, sa apara la rubrica "Asta poate fi poza ta!".

Pupici,

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Fetelor, maine e 8 Martie, e ziua noastra!
Va urez "La multi ani!" si sa fiti iubite, sanatoase si fericite alaturi de cei dragi!
Sa aveti o zi cu soare si o primavara cu multe flori frumoase ca voi!




Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

si eu la rondul de seara. din pacate raportez febra si anume39,4. zero muci, zero tuse, zero orice altceva. iar fi-mea e intr-o verva de zile mari. daca nu o atingeam pe piele stateam superlinistita, nici n-as fi visat ca are febra, asa febra.
am sunat doc. zice ca ar putea sa vina de la masele, mai are de iesit ultimele. i-am dat nurofen si nevralgin. astept sa scada.


michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

mishi felicitari pt bb 2!

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

mie mi-a fost teama de alune, fistic sau nuci. stiu ca fac parte si din ctg.alimentelot care pot cauza alergii. o singura data i-am dat placinta cu mere in care am pus si nuci maruntite insa cu robotul.
cat despre alune, fistic... in viitorul apriopiat nu cred sa ii dau. parca imi e teama.

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Am primit pozele de la botez; din pacate prietena mea care le-a facut a dat-o in bara rau de tot, au iesit super aiurea... Dar am facut o selectie cat de cat si uitati aici cum a fost la BOTEZUL LUI VICTOR


Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

mishi, felicitari pt bb2! sa fiti sanatosi!
doniro, , e un dulce Victor Mihai! sa va traiasca micul crestin!si tu arati super bine!
michella, multa sanatate piticei!
vorbeati de curatenie, Alessia e innebunita sa dea cu aspiratorul si cand oboseste , zice tata (gata);sterge si ea praful cu laveta ei si ii place sa dea cu spray antipraf(bine ca nu-i dau , doar mimez pss, pss); in schimb daca apuca sa intre in sertarele de lenjerie...e jale, le scoate pe toate si insira pe ea;


anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput