PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (80)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Mamaluidavid,greu trebuie sa-ti fi fost cu toata familia bolnava,dar mai ales cu patricia.Bine ca a scazut febra,sper sa fiti din ce in ce mai bine.Sanatate multa!
raluca,felicitari pentru noul membru al familiei!Recuperare rapida si tie si bebe cuminte si sanatos!
tweety vorbareata,noi suntem la polul opus.abia de cateva zile a inceput sa imite animalute,in rest tot mama,tata,nana,papa,caca,buuumm si ...cam atat.si cand vom incepe sa vedeti cum ne luam la intrecere
Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Legat de uitatul la tv pici a mea nu prea e asa de pasionata. O mai las sa se uite pe minimax cand e la masa. Azi nu stiu cum a scapat programul pe cartoon network. Era asa de absorbita de ceea ce vedea acolo, incat nu o puteam convinge de nici un fel sa iesim afara. Ea, cand e vb de iesit afara nu refuza niciodata indiferent de situatie. Azi nu voia si pace. Drept urmare i-am inchis televizorul si am invitat-o sa ne alegem hainutzele pentru a iesi afara. La inceput a protestat, dar cand m-a vazut la dulapul de haine a venit sa coopereze. Eu sunt destul de stresata de TV, pentru ca anul trecut a vebit la noi o clienta cu o fetita de un an si cinci luni, careia ii fugea foarte rau ochiul stang. Mamica ei mi-a povestit, ca s-a intamplat pur si simplu intr-o zi, iar dr i-au explicat, ca este de la uitatul la tv. La fel ii spusese si dr ca va urma sa poarte ochelari, dar cand va fi un pic mai marisoara.

Din cate imi aduc eu aminte A.cicel pusese ochelari fetitei ei la 6 luni. Poate ma insel. Dar asa povestea ea atunci, ca i-au gasit fetita cu strabism si i-au recomandat ochelari.

Acum chiar ca fug la somn.

Sabina mamica Alexandrei

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

salutare fetele!
nu am mai scris de un car de ani! promit k o sa recuperez k e sotu' plecat din tara si eu sunt sefa la calcu.

am incercat sa va urmaresc mereu dar aveti un spor mama-mama, cred k de asta mi-a fost greu sa tin pasul cu voi k dak pierd 2 zile recuperez greu...in fine, sper k ne primiti inapoi.

nici nu stiu ce sa va pove despre noi k s-au intamplat multe...de 2 zile i-am luat-o pe suzi ce curaj pe mine (zice sotu') dar asta e...oricum nu a fost asa nasol cum ma asteptam, se chinuie cam o ora sa adoarma, dar pana la urma e ok.
la olita nu vrem, statea inainte dar acum cand o intreb dak vrea zice: nu! si o las nu ma agit, astept caldura sa o pot lasa fara pampers.
de vorbit acum incepe, de strigat mama si tata striga de vreo 2 luni, dar acum incepe sa repete de fapt sa stalcesca...in fine, nu vreau sa ma lungesc k stiti cum e, ar fi multe de pove, dar ma gandesc k stiti si voi cum sunt copii, nu?

vreau sa felicit toate mamicile de bb 2, bravo voua fetele! sa va traiasca si sa va ducurati de ei!
si pe cele care il astepta pe bb 2! sarcina usoara!
si eu mai vreau unul dar mai intai tre sa rezolvam cu casa k noi stam cu mama mea si nu prea mai imi place...si ma oftic k trece timpul si mi-e k-mi trece.

stiu k era pe forum o fata care avea probl cu piciorusele lui bb, cred k Larisa (sper sa nu gresesc) vroiam sa o intreb daca a mai fost la dr si ce a zis. k noi am fost din nou (mi s-a zis sa merg la 1 an juma) si dr a zis s-o mai las pana la 2 ani si un pic si apoi s ama duc din nou sa ne faca ghetute orto si nush ce sa fac, sa astept pana la 2 ani sau sa merg la alt dr si sa-i pun deja ghetele.

hai va las acum.
Noapte buna!

www.dropshots.com/ramoon" target="_blank">poze Timeea

Ramona si Timeea (04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna fetelor, din nou,

Prezent si eu la rondul de noapte!

mishi, pai cam asa se intampla cu medicii astia care sunt "cei mai si cei mai". Toata lumea ii lauda, si ei de fapt nu sunt chiar asa precum se crede. Daca zici ca la fel a fost si sotul tau, eu zic ca nu trebuie sa-ti faci prea multe griji!

Ramoon, bine ai revenit in livada! Pupici piersicutei vorbarete si felicitari pentru ca ati scapat de suzi.

Sabina, multi si de la noi.

Cu uitatul la televizor, al meu nu prea are cand, dar ce-i place lui cel mai mult sunt reclamele. Ar sta cred ca ore in sir sa vada reclame, parca e hipnotizat. Nu degeaba se spune ca unele reclame au mesaj subliminal. Le stie pe de rost, la unele rade inainte sa se intample ceva haios sau comenteaza el acolo, ca stie ce urmeaza! D-aia nici nu prea il las la televizor, decat putin dimineata si putin seara. Si e bine dimineata cand il imbrac sa plece la cresa, ca se nimeresc atunci reclamele, ca altfel, ne cam luptam cu imbracatul, nu-i place sa-l imbrac gros! Abia astept sa se faca cald, sa nu-l mai inhaimurez atata!

Va pupam pe toate mamicile, gravidutele, piersicutele si ceilalti pitici! Noapte buna si somn usor!



Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Salutam livada.

Miercurea trecuta dupa ce am postat aici mi-am facut curaj si pur si simplu nu i-am mai dat suzeta Rebeccai.A marait putin, a adormit fara ea cu toti pinguinii gramada .Ma inarmasem cu rabdare daca e sa urle dar n-a fost nevoie.A vazut la un copil vineri si a bazait putin, si suzi lui Luca sambata dar i-am explicat ca ea este mare si doar bebe are nevoie, n-a spus nimic si a luat situatia ca atare.Avem o saptamana fara suzi

In rest noi suntem bine, Luca a luat 690 grame in prima luna,copiii multumesc lui Dumnezeu sanatosi iar noi asteptam nebunia de saptamana viitoare-ne mutam.Vin parintii mei ca altfel nu am reusi sa facem tot, dar oricum va fi de tras .

Raluca felicitari pentru baietel si refacere rapida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Raluca:felicitari pt. baiatel!Sa fiti sanatosi!
Babee:pupam familionul!
Mamaluidavid:ce faceti?Cum mai sunteti?

Va sarut pe toate..mai citesc si poate revin..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

Poate ca e cam prematur, dar am si eu o intrebare pentru voi, ca eu am inceput sa ma cam stresez: ce veti face cu copiii dupa ce implinesc doi ani?

Eu m-am gandit sa il dau la o gradinita particulara, ca acolo il primesc de la doi ani. Insa nu stiu nimic despre cele din zona mea (stau in Drumul Taberei). Am intrebat si la sectiunea despre gradinite de pe forum, dar nu am primit vreun raspuns. Am fost pe la vreo doua, dar ne-am oprit ca a racit Nicolae. Ce nu mi-a placut la prima vedere a fost ca nu au o curte cu iarba unde sa se joace. Mi se pare aiurea sa stea 10 ore in fiecare zi, numai inchis.. La una de pe langa noi am fost, iar pe educatoare nu le-am vazut in juma de ora sa zambeasca macar o data la copii.. Am gasit una mai departe de noi, adica poate fi si un ocol de o ora in drumul spre serviciu, dar o sa il dam acolo probabil, daca nu gasim ceva bun pe aproape.

La cresa am incercat o data dar am fost data imediat pe usa afara cum ca as fi de la un ziar cand am intrebat cati copii sunt in grupa..

.. iar o bona de incredere nu cunosc, iar copilul nostru simte nevoia sa fie cu alti copii.

Voi ce parere aveti?

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

http://new.photos.yahoo.com/eugeniacroitoru/album/576460762390905087

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Eugenia:si pe mine ma streseaza ideea...dar la noi s-a rezolvat!!
Adica sunt gradi particulare decat vreo 2..si la astea nu-l primesc de la 2 ani, ci de la 3!
La cresa parca nu l-as da inca...oricum pica vara...super naspa ca nu-i niciuna deschisa cred...asa ca prefer sa nu ma gandesc..desi stiu ca nu fac bine deloc si ca ar trebui sa rezolv din timp problema asta!
Deocamdata am alte probleme pe cap..asa ca iar mai aman problema..desi nu e genul meu asta..sa las lucrurile asa pe ultimul moment...
pupici




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

quote:
Originally posted by Ramoon



stiu k era pe forum o fata care avea probl cu piciorusele lui bb, cred k Larisa (sper sa nu gresesc) vroiam sa o intreb daca a mai fost la dr si ce a zis. k noi am fost din nou (mi s-a zis sa merg la 1 an juma) si dr a zis s-o mai las pana la 2 ani si un pic si apoi s ama duc din nou sa ne faca ghetute orto si nush ce sa fac, sa astept pana la 2 ani sau sa merg la alt dr si sa-i pun deja ghetele.

hai va las acum.
Noapte buna!

www.dropshots.com/ramoon" target="_blank">poze Timeea

Ramona si Timeea (04.08)


Mamica la care te referi cred ca e Bulinutza, cel putin eu asa stiam; ma bag si eu in seama pt ca avem si noi ceva experienta... Daria are "picior valg", adica atunci cand merge se sprijina pe partea interioara a talpii. Deci calca cu toata talpa in interior. Se vede super aiurea, cateodata am impresia ca ii atinge glezna de pamant... Am fost prima data cand avea 7 luni la vestitul Conf. Dr. Burnei, cel mai tare din parcare; prima data a zis sa o lasam in pace ca nu are nimic, dupa aia ne-a zis sa ii punem totusi niste ghete din ghips pt 2 sapt. Dupa astea 2 sapt ne-am dus la control, era la fel si ne-a zis sa ii luam ghete ortopedice si sa revenim cand face Daria 1 an. Asa am facut, la control a zis ca e "muuult mai bine" (aiurea, eu stiam prea bine ca era la fel), dar totusi sa mai poarte pana face 2 ani si sa revenim atunci. Acum suntem la a doua pereche de ghetute, sigur nu se va schimba nimic, dar nu vreau sa imi trag palme ca nu am incercat. Sunt curioasa ce o sa ne zica la vara, asta daca mai mergem tot la el...
Daca ajungeti la ghetute, sa stii ca le poti lua prin Casa de Asigurari, dar e ceva de umblat; iar comanda e de obicei onorata in cca 1 luna.
Uite cum arata GHETELE Dariei .


Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Masajul ajuta foarte mult, incercati si se vor vedea imbunatatiri la picioruse.

Aici se face control oftalmologic la 2 ani, dar lui Phillip i-am facut la aproape 3 ani ca sa poata coopera cu doctorul.Si discutam ca pacientul nu poate colabora cum tebuie si nu se poate pune diagnosticul corespunzator.
Rebecca are o neuro dermatita.Mai e vreo piersicuta cu asa ceva?

Mergi la inceput