Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (158)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Bavo Neni si Nana!

Ieri am cazut si eu putin pe spate cand Cristi a zis Bavo-bava, si inca o data, si azi iar de cateva ori!
Mama n-a mai zis de nu stiu cand, mai zice papa... normal, aici are un mare interes, si ne-ne-ne-ne-ne-ne care inseamna "PAPA MULTA, ACUM!!!"
Si azi mi-a facut inca o surpriza, i-am dat un joc cu inele care a fost la naftalina de vreo doua luni si azi a stiut sa puna inelele pe bat si la sfarsit capul de ursulet, iar acum doua luni renuntasem sa mai sper...
Azi l-am prins de cateva ori aruncand cereale pe jos, apoi scotea maturica si incepea sa curete... cine spunea ca baieteii nu sunt harnici? hai domnisoara, un pas inainte

Monicabb, multe felicitari si pupaturi!
Cand eram gravida cu Cristi ma apuca uneori plansul cand ma gandeam la Roxana, ca nu o sa mai am tot timpul din lume pentru ea... si intr-un fel chiar asa si e, dar constat ca nu e neaparat o chestie rea, iar timpul pe care totusi il avem e si mai pretios.
O sa fie bine!

miraco, m-am bucurat sa o vad pe Alessia, tot frumoasa cum o tineam minte. Iesi mai des din umbra!

dianarus, ce m-am bucurat ca ai pus poze cu muschetarii! Minunati, Super-Ianis si ii calca pe urme si Mark...

bambo, ce bine arata prajitura! Eu am pus kiwi ras si aproape ca nici nu-i mai simteam gustul, data viitoare il pun si eu feliute.

Dbunny, eu nu iau magne B6, ca pe aici nu am vazut, iau o alta combinatie de vitamine si minerale care le include si pe astea doua, dar in alte proportii... Efecte... nimic deosebit, doar ca daca nu le iau cu burta plina imi vine sa le vomit

asiza, Ktrinel are o perioada tare plina, iar Julia a fost bolnavioara rau, cateva zile cu febra 40, o viroza.
Ce joaca buna ati prins azi! Trebuie sa imi fac si eu drum pe la un centru din asta.

Ktrinel, sper ca e bine Julia!

dandusa, ai si tu nevoie mare de odihna, ai avut o perioada tare grea si ai dat din tine cat ai putut.

Yagmur, pupici iti pregatesc de acum o cafea , sa nu-mi mai ceri la 6 dimineata
Ups, era un pahar de vin? Hai ca nu strica, enjoy!




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Monica, felicitari! Sarcina usoara si o surioara sanatoasa si frumoasa. Si eu am tinut "secret" sarcina cu Sara o perioada de vreo 3 luni ...bine cei apropiati au fost incantati mai devreme!

Flore, ia zi cum se manifesta rinita la Alessia ca Sara are muci incat cand trag cu batista ppot sa-i scot cu mana apoi sunt ca niste fire de lipici si stranuta f des. Noi am intrat de ieri pe un mic tratament dar tind sa cred ca e doar un guturai totusi.

Ruxandra, zahar brun noi folosim de vreo 2 feluri din carfour, iar forme se gasesc in carf si la TCM mi-a spus cineva.

Almo, esti super draguta...si Sara e fascinata de tzitzi, cand fac baie nu zice nici pas, rade din ochii aia mariiiii. N-are un atasament particular, ea e atasata de tot ce o inconjoara.



KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Dia, am pierdut faza in care ziceai cand, cum te duci la sala??? Doamne ce dor imi e de un aerobic! 11 ani am fost zi de zi, apoi inca vreo 4 cat de cat constant cu mici esuari pana am aflat de sarcina si am zis stop.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

V-am zis ca Garga e fascinanta, e o scumpa...doamne ce evolutie au copii cand sunt mici mici!
In casa in top raman cartile. Are vreo 10-12. Sunt muncite rau. Recunoaste tot tot tot. Animale, personaje, luna, soare, stele, fructe. Apoi de baza e masuta muzicala, un elicopter cu bile si muzica care-l plimba, chestia aia de impins de la Ikea, vreo 2 baloane...in schimb cel mai tare practica sportul extrem cataratul pe mobila, pe paturi, pe masuta, cataratul in sertare sa deschida altele...tare grea perioada asta. Ii place sa bage forme in toba muzicala, lego, cautatul in cusul de jucarii.
Afara. Dk s-ar putea doar uta uta si topogan ar fi perfet. De jucat se joaca doar cu jucariile altora, ale noastre sunt interesante pt. alti copii, caruciorul de papusi il plimba baietii...si danseaza oricand si oriunde...afara distreaza pe toata lumea, cum aude o tricicleta cu muzica hop danseaza, in casa danseaza si pe muzica de la publicitate, cand s etrezeste dk ii canti danseaza....si v-am zis se prosteste si merge pe varfuri...mica balerina.

Bambo, vorbeai de somn...a adorm in pat mare, o pun in patut dupa o ora tipa...deci dorm cu ea. Astept sa treaca faza cu dintiii si facem un training de readormire in patut. Deja am inceput sa ma obisnuiesc. Asa repede adorm langa ea in pat, chiar incep sa ma odihnesc.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

ete na. trimisesem de 2 ori mesajul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianav spune:

Buna dimineata!

Multumesc mult pentru raspunsurile voastre!E reconfortant psihic sa vad ca si altcineva impartaseste aceleasi preocupari, griji, ganduri...

Madaluta
Si Oana are exact aceeasi reactie la momentele noastre de tandrete, ba mai rau se pune pe plans. Adica - eu facand ceva prin casa vine sotul si ma imbratiseaza, hop si ea si incepe sa se miorlaie sau daca suntem in pat se suie peste noi. Insa daca eu iau un alt copil in brate, nu pare a fi geloasa.

A_deju
Si noi la fel, de cand cu maselutele a redescoperit suzeta. Probelema noastra e, sa nu ma certati, ca folosim aceeasi suzeta de la 3 luni.....asta deoarece singura suzeta pe care a acceptat-o a fost cea monobloc de la Chicco, neortodontica.....care Chicco s-a gandit imediat dupa sa le scoata din fabricatie. Asa ca eu am cumparat n suzete in speranta ca va accepta vreuna, ea nu a vrut si pace. Alea ortodontice nici sa le simta in gurita. Nu va spun ca marimea suzetei e intre 0-3 luni, dupa indelungi cautari, am gasit una din aceea monobloc marime peste 6 luni.....nu o vrea, asa ca roade un cauciuc uzat, ca asa ii place ei. Oricum nu e dependenta de suzi, o cauta acum de cand cu maselele si in rest i-o dadeam sa o linistesc uneori.

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Poftiti la e pentru toata lumea! Va gandeati voi cine va pregateste in dimineata asta cafeaua
Adeju...daca zici tu...Si vorba Dianei zi-ne cum i-ai fluturat testul pe sub nas,sau langa cafea...sau i-ai trantit pur si simplu in fata vrei nu vrei, vei fi tata.
Felicitari pt Neni si Nana.Noi suntem Siia.Mor de drag...zice asa un ss mai suierat.
Ma bucur ca nu ne-ati uitat si ca v-au placut pozele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by asiza

mai, am salvat cartea aia de la tine pe desktop si ma tot uit la icon in fiecare zi si-mi zic: s-o citesc/sa n-o citesc/s-o citesc/sa n-o citesc ...a_dejule, tu te-ai apucat de ea???


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!




pan' aici am ajuns, m-a umflat rasu', si-a trebuit sa raspund :)) si eu o am salvata pe desktop si ma uit zilnic la iconita ca matza la..cartea noua.. :)) in fine.. o sa. promit ca o sa. nu stiu exact cand. da o sa!! :)))))


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Neata

Diana m-am mai uitat o data la pozele voastre. asa frumosi baietii... M-am uitat si ieri m-am uitat si acum de dimineata... frumosi domnule frumosi foc.
Dandusa te pup mami si stiu cat de greu iti e. pupam si Crinuta. totul va fi bine sunt convinsa.

Almo grea problema . nu stiu ce sa zic si eu faceam cam la fel, nu partea cu sutienul ci cu sanii, dar ii faceam doar la mama si eram deja maricica cred pt ca imi amintesc ca asa adormeam. doar langa mama cu mana pe sanul ei. sper sa gasiti o solutie cat mai putin traumatizanta pt Nicole.

Saryta pupam mamica tanara si cele 3 minunatii.

Donia sper ca nici sa nu ajunga boala si la cristinel, multa sanatate in continuare Roxanei.

Miraco vazut poze de printesa, frumusica foc. avem si noi rochita ca a voastra, cea maron cu franjuri.

Bravo Neni, ce mai Asiza ai baiat mare de acum.

Kikineata ce frumos ai povestit. parca imi vine sa vin sa o vad si sa o pup putintel.

va pup si ma intorc la munca mea. azi e vineri...


Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Spune -i la NENI,ca-l iubesc de nu mai pot!!!e un scump!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput