Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (158)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

KIKINEATA,pupam Garga!!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

In seara asta plec in Bucuresti,sambata si duminica dupa masa,dupa 6 voi fii free,cine are chef de o intalneala,voi fii disponibila!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Saryta, super sexy Antonia!

Dianarus, sunt superbi baietii tai! Poza "buddies forever" e preferata mea.

Miraco, trimitem si noi pupici! N-am mai pus poze de mult. Sper sa reusesc saptamana viitoare, ca am si eu cu cine ma lauda :). Au crescut ceva bursucii.

Tema zilei: Victor e atasat de scutecele de finet; si nu de azi de ieri, ci de luni intregi. Noroc ca avem vreo 10, asa ca le mai putem si spala. Nu adoarme decat cu scutecul in brate sau intre picioare. In timpul zilei se duce frumusel la carucior si-si ia scutecul, il pune pe jos si se suie pe el (cu fundu'n sus) sau il taraste prin toata casa. Maria are o paturica cu Winnie, fara de care nu doarme. O tine in brate, impaturita (cu Winnie la vedere). O caram peste tot: mare, munte etc. Cand e suparata sau nu-i convine ceva, isi ia patura si-si baga nasul in ea. Imi povestea zilele trecute: "Cand face mamaie ciulama sau ciorba sau alta mancare, imi bag nasul in paturica si miros ce gateste mamaie" :). Aseara povestea ce secrete are ea cu paturica. In alta zi: "-I-am spus Ancai ceva, dar te superi daca-ti zic. -Nu ma supar iubire! -I-am zis ca iubesc paturica la fel de mult ca pe tine. -Nu ma supar scumpa mea." :). Cand era mai mica, era o tragedie cand spalam paturica. Statea cu ochii pe masina de spalat (patura trebuia sa fie pusa la geam, iar daca disparea din vedere, se lasa cu plansete). Apoi lua un scaun si se aseza langa calorifer sa poata verifica daca se usuca. De multe ori a dormit cu ea umeda. Ioana, in schimb, nu e atasata de ceva anume, decat pentru perioade scurte (saptamani sau luni). Ii casuna pe cate-o jucarie si aia e "copilul ei" si n-o da nimanui.

Dupa amiaza avem serbari la gradinita. Cand am dus-o pe Maria, toti copiii stateau la rand, sa-i vopseasca doamana educatoare cu acuarele pe maini, ca mai apoi sa le lipeasca de niste felicitari banuiesc. Au invatat poezii si cantece. De-abia astept!




Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Doamne, Dianarus ti-am vazut flacaii, mai dar ce barbatei frumosiii...si dk aia e curtea voastra m-ai dat pe spate...aia cu ghicoceii "vostri".

Adinazot intoarcem pupaturile. Dar asa scurt?? Nu ne zici nimic cum mai esti si cum mai sunteti?

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

quote:
Originally posted by adinazot

In seara asta plec in Bucuresti,sambata si duminica dupa masa,dupa 6 voi fii free,cine are chef de o intalneala,voi fii disponibila!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"




eu eu
trimit PM

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

KIKI,noi suntem bine acum,multumesc!Ale e bine,papa bine,face non stop gimnastica,vorbeste pe limba ei,zice cateva cuvinte,si ce nu stie sa zica,imi arata!!Eu la fel de bine,cam obosita,ceea ce e de neevitat,muncesc mult,bine ca-s acasa langa puisorul meu!!!
KTRINEL,ne e dor de voi,sper ca sunteti bine!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Saryta, sunt invidioasa pe bulanelele si burtica aia...bine nu tare tare ca am inceput si noi sa facem bucute si falcute.

Bambo, ce faci fato, pai salivam asa zi de zi, opriti-va cu prajiturile astea, va roogggg.

Roxanico, fetitoooo absente multe multe, rosii, rosii...

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

M-a intrebat deunazi barbatul "Si crezi ca daca mai faci unul iese mai frumos si mai minunat ca asta?" Care asta, apropo, a stiut aseara sa-si arate urechea. Sa mor daca stiu cand a invatat. Ba mai stia sa si-o arate si pe-a doua. Si azi dimineata mai tinea minte.. ca l-am verificat. V-am zis ca ta-su e pur si simplu si iremediabil topit dupe el? Si vice-versa. Cand vine "tata" acasa.. apai sa auziti cu ce voce si ce intonatie il striga.. tata, tata. Parca tot sufletelul lui mare e in acest cuvant. Si apai ta-su cum il ia in brate si se lipeste tot de el si cu ce ochi de amorezat il priveste. Oare ar tb sa fiu geloasa?? Neee, ca si eu mi-s terminata.


Adina, vreau si eu numarul please. Cred ca sambata ar fi o.k. (are Matei un party pe dupa-masa, dar cred ca dupa 19 as fi libera sau vin si cu el ); tre sa discut si cu stapanirea. Prin ce zona o sa stai? Vaz ca si Raluca_u raporteaza prezent. Punem de-o intalneala?

Kikineata, 11 ani aerobic zi de zi?? Uau! Esti tare. La tcm am vazut ceva dar nu erau de muffins, aveau niste gauri. Mai caut.

Dianarus frumosi baieti mai ai. Aia cu buddies si cu robotelul improvizat si cu barbatul dotat cu de toate dara fara iarba de tuns si aia cu cei 2 ursuleti si .. sunt preferatele mele.

Raluca_u ce-mi place cand te simt vioaie.

Donia ne bucuram ca Roxana e bine si multumim pt vestile despre Ktrinel. Multa sanatate Juliei.

Salutam pe Miraco si printesa.

Bambo... ce-mi faci bre cu toate bunatatile alea ?!


Acs, petrecere frumoasa la serbari. Ce mamica mandra.


Si-un pt canapea.. pardon, pt Roxanica de dupa canapea.



tema cu atasatul de un anume ceva:
- inca nu am remarcat. Are un prieten cu care face nani de dinainte de-a se naste, dar in rarele ocazii cand acesta e la spalat/uscat vaz c-accepta si inlocuitor.

cu suptul la fratele mai mare:
- Matei n-a vrut vreodata sa suga. La inceput era curios, de multe ori stateam cu totii impreuna. Dar, in scurt timp, nu mai era interesat si isi vedea de ale lui.


Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb
V-am zis ca ta-su e pur si simplu si iremediabil topit dupe el? Si vice-versa. Cand vine "tata" acasa.. apai sa auziti cu ce voce si ce intonatie il striga.. tata, tata. Parca tot sufletelul lui mare e in acest cuvant. Si apai ta-su cum il ia in brate si se lipeste tot de el si cu ce ochi de amorezat il priveste.
Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)








Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salutare gagici

m-am distrat de numa la faza cu sutienele ! ;)) super !

azi e o zi cam ciudatica ptr mine am fix fix 2 ani de cand stau acasa si mi se pare o vesnicie .....si curand avem 2 ani de cand suntem impreuna ( toti 3) ... o numaratoare aiurea care la un moment dat a contat ptr noi :) .
va doresc zile frumoase !!

D



Mergi la inceput