Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (158)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

offfff, Ana, te inteleg perfect, tocmai am scapat si noi de-o raceala groaznica, imi pare atat de rau !! Tot ce pot sa-ti spun e ca va trece, trebuie sa te moblizezi si sa mai rezisti cel mult doua zile, ca nu tine mai mult perioada grea a bolii. dar asta stii si tu! Nu ne strici ziua asta, imi pare rau ca nu pot sa te ajut concret cu ceva.
Hai,multa putere!! Astea sunt greutatile de mamica... in curand veti zburda prin parc, toata primavara !!

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by anateo2004

si eu tot in spiritul utimelor doua mesagenu mai pot!!!nu inteleg de ce nu rateaza nici o ocazie ca sa se imbolnaveascaabia isi revenise teo si de vineri noapte a inceput si seba,azi noapte a fost de cosmar febra la greu,nu putea respira,plimbat in brate....sincer simpt ca ma scurg....stefan ajunge abia maine,cand vorbesc cu el incerc sa fiu tare ca e oricum suparat ca a trebuit sa ma descurc singura....
nici acum situatia nu e roz,e infundat-nu are inca multe secretii,dar nu poate respira,nu poate suge si de aici incepe circul
nu vreau sa stric buna bunadispozitia intr-o asemenea zi,dar e singurul oc unde pot sa ma descarc...
pa pup si va doresc sanatate!

Ana mamica de doi iezi Teodora(20.04.2004) si Sebastian(11.12.2006)


Ana, incearca cu doua picaturi de ulei de menta unde pe o batistuta, pe linga el. La Stefy functioneaza. Multa sanatate. Noi suntem toti trei... cu muci.

Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Anateo, imi pare tare rau ca sunteti bolnaviori din nou...pe noi ne ajuta Vibrocilul...dupa ce-i curatam nasucul cu batista bebelusului, ii puneam cate o pic in fiecare nara si era ok....sau poti incerca cu ulei de menta asa cum te-a sfatuit si Iulia...sau Karvol (dar asta am inteles ca nu se mai gaseste in Ro)...aaa, si umidificata atmosfera din camera neaparat, fie cu aparatul, fie cu oala cu ceai sau pur si simplu apa fierbinte asezata langa patut (ai grija doar sa nu ajunga la ea)...Sanatate multa!

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Sa fiti mereu iubite, dorite si asteptate.Va urez o sarbatoare fericita alaturi de persoana iubita

Stela 26s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

buna dimineata minunatelor!

nu intelegeam de unde atatea la multi ani -uri.... acum m-am trezit...

vad ca Donia v-a facut un update , asa ca stiti cate ceva de noi..intr-adevar weekendul trecut Julia a facut ( din senin, ca alte simptome nu avea) febra 40.2.Debuta cu niste frisoane de ne-am ingrozit, cred ca crestea f brusc altfel nu mi-am putut explica gura invinetita, mainile albe-albastre, barba clantzanind ..am aplicat procedeele cunoscute de scaderea febrei...in 2 ore scazuse 4 liniute ...dupa ce isi revenea, Julia era back in shape. Luni am dus-o la medic si s=a uitat peste tot....a si vomitat de 2 ori, deci concluzia a fost : un virus. mi=a garantat ca in 2-3 zile nu va mai avea nimic si m-a asigurat ca nu ii va da nici un medicament. asa a si fost, de fapt de luni nu a mai avut nimic. raportam 82cm si aproape 13kg (imbracata).

well, nu ca asta ar scuza absenta mea prelungita...mai sunt si altele, mici, marunte si mancatoare de timp si energie...dar bucurosi le-om duce toate ...de-s copii sanatosi.ca sa plagiez pe cineva , am avut mare incredere in ea la faza cu febra...nu stiu de ce, dar nu m-am panicat prea tare, eram ingrijorata un pic, dar stiam ca o sa fie bine.

am avut si prima evaluare la job si stabilirea obiectivelor pe 2008...totul e ok, ma baga si pe mine la bonusul de anul asta ..sunt dragutzi...

monicabb, felicitari pe bb2!

miraco, bine ai revenit..in forta vad...

vad ca si almo ne viziteaza mai des...am ras si eu la faza cu sutienele...dar cine nu o fi ras !
in afara de suzete, nu e atasata de nimic...are mici fixuri, temporare, ba cu pantofii, ba cu un sertar, etc..nimic special...

nu mai stiu ce teme erau: cu piticul autist ne-am intalnit si noi , dar i-am suspendat viza pe per nedeterminata

cu mancarea: D-zeu stie cat si ce mananca la gradi...ca acasa nu ne laudam deloc...ar vrea sa mananca numai singura , cu lingurita, cu mana , sau sa bea din castron...dar daca o las..e vai si amar de bucatarie...asa ca la masa e razboi...si din cauza nervilor cred ca isi pierde si cheful de mancat.

compania copiilor mai mari : DA DA DA!asta e principala problema la noua gradi...ca fiind pe grupe de varsta, ea are numai bebei in jur 0-18luni...si era obisnuita cu prezeta ,si implicit, activitatile celor mai mari. aici se plictiseste si asa rasar si conflictele...muscaturi, trageri de par, plansete fara rost...etc.

felicitari pt primele cuvinte, oricare ar fi alea !

pe curand
salutari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Dragele mele, va doresc din suflet sa aveti parte de o zi frumoasa ca sufletele voastre, sa va simtiti FEMEI si sa fiti iubite asa cum meritati!Sa fim iubite!
Va doresc o zi foarte frumoasa, cu soare si zambete.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Ktrinel, ma bucur ca ai scris...si-mi pare taaareee bine ca am vazut-o pe Julia ...e minunata cu codita aia in varful capului si cu gropitele alea in obrajori!...si bine ca a plecat virusu' de unde-a venit (sau ...ma rog...bine ca nu mai e la voi)...Te tzuc cu drag...

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


ktrinel, ce rapid si-a revenit! fantastic... pe noi, orice ar fi, ne tine frate... pana si niste prapaditi de muci stau cu saptamanile... bravo juliei ca e puternica. admirat dulceata cu 'palmier'

anateo, chiar daca nu te ajuta prea mult... stiu la fel de bine ca tine cat de frustrant e cercul ala vicios cu bolile in doi... mai ca o iei razna la un moment dat. si mie imi facea bine sa povestesc aici, sa ma descarc, chiar daca luni de zile am parut aia care vesnic se plange. ei bine, te rog vino si plange-te cat de des iti vine. eu te citesc cu drag de fiecare data, ca e de bine, ca e de rau... si daca te ajuta cu ceva... cu drag raspund si la telefon. va tin pumnii sa scapati mai repede. big big hug!

roxanica, mai e un pic si vine tati

miraco, multzam de poezie. a incercat ianis sa mi-o zica dar dupa primele 2 versuri a schimbat-o. a continuat cu ceva de genul... 'si ma duc pe camp sa culeg capsuni si le mananc ca-mi plac... si mie si tie si lui marc...' etc nu mai stiu exact... dar abera cu gratie...

bebinuta pupici pt mamica muncitoare si fetita dulce. inteleg ca n-ati mai avut probleme de sanatate si merge ok cu gradinita?

de unde vine si intrebarea... raluca_u, s-a re-acomodat usor adina la gradi?

dbunny, retinut, daca am cumva noroc la loto ajung si prin spania, garantat. si asa nu am fost niciodata...

marani, scumpo, sper ca absenta este motivata doar de super multa treaba... nu de alte impedimente... 2-3 cuvinte despre bubamara, despre voi, se poate?

dia, parca erai datoare cu poze cu freza oanei. sau am ratat io? (caz in care imi cer scuze si rog indrumari...)

dianocica si eu sunt curioasa sa va vad noua bicicleta.




Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

test

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Anateo, imi pare rau...dar ce i-ai pus in nasuc sa se desfunde??? Stranuta, tuseste, febre...nik?


KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput