Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Banderas scrie pe frumosul mamei!

Da, sorry, suntem mici - in a 6-a doar pregatesc un intro - ca nu stiu cand mai apuc sa le bibilesc...

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Piciulika, m-ai terminat cu alcoolul si femeile. Dar sunt numai vorbe, Stefan de Sim era cu sampania, al meu nu a vazut nici urma de sticla (vazusi in poza numai apa in pahare). Iar cu fetele, doar arunca ici colo cate un ochi, in rest, cuminte foc. Ca si ursuletul tau.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



La mai multe lunite pentru:

Matteo de Piccaflor
Ebonnee de Danielle
David Andrei de Mami25_7
Andrei de Carmenita
Andrei de Papanash




mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Am facut si eu baita fetii si dupa o runda de rasfat si joaca s-a culcat, pana vine tati de la serviciu ca sigur se trezeste sa-si ia a doua portie de rasfat. Si fata mea ma pupa pe obraz, Doamne mor cand isi lipeste gurita de obrazul meu..........
Piculika [pup.

Cristina, mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

Roxana, m-ai intrebat ceva de dintisori, dar chiar nu mai stiu ce.....poti sa-mi spui despre ce era vorba....neuronul la plimbare.




Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)






Intrebasem care mai e stadiul. Si remarcam eu ca poate agitatia e si de la constipatie, nu numai dinti.

Stai linistita, mai bazbuca decat mine care cautam luna a6a la Michael de Piciulika care nu are inca 6 luni nu cred ca se poate.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Rox, merci pentru tipsurile despre papica. La noi cu siguranta nu era de vina temperatura, ca le-am incercat si caldute, si reci ( adica la temp camerei ).
Am mai facut o incercare dupa-amiaza, in speranta ca prima oara a fost de vina oboseala ( ii era cam somn ), iar pediatra ne recomandase sa facem aceste incercari atunci cand e bine-dispusa, nu cand i-e foame sau somn.
Nici un progres, cum i-am bagat lingurita in gura si a simtit cerealele, a inceput sa planga Am mai incercat de 2 ori, chiar am vrut sa-i dau sa se joace ea cu lingurita moscolita, dar n-a mai fost chip, ca incepea sa planga numai cand o indreptam catre ea.
Deci... esec pe toata linia, maine incercam piureul de fructe, poate de-asta o vrea.
Voi de unde luati mere ? Mai sunt tarani in piata, sau de la supermarket ?

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cecilia, cu Andrei inca nu am probleme cu strainii, dar e mai circumspect o vreme.

Mami25, eu nu pun sare deloc, la Alex parca de la 8 luni am pus putina sare.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by alinkav

quote:
Originally posted by prisi

buna seara
am reusit sa ne linistim si noi, azi am fost prin oras putin si apoi in vizita la nasi, acum am culcat bubulina ca era cam obosita

am vazut pozici frumoase cu bebei de Danuta si Claudia dar si familie fericita de Rox , dar nu pot sa remarc frumuselul mancacios




Prisi, te dai la potentialul nostru cavaler??



Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007



dupa cum vad euuuu, voi (Olivia si mamia ei) va bagati sa destramati o relatie mai veche, Mirunica e mai rusinoasa, asteapta sa fie curtata, dar cum cu internetul inca nu prea se descurca si la ultima intalnire am lipsit.... asta e trebuie sa fac cumva sa se mai vada, ca stii cum e ochii care nu se vad se uita si Andreiutzu nu sta mult pe ganduri

Alina draga ne intelegem noi cumva la o nu prin

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Rita , multumim mult, va pupam sunteti deosebiti.

Adi, multumim de urari.
Tomasa , multumim si te asteptam mai des pe aici.
Roxana , ma bucur ca Alex e mai bine si la asa idei..iesiti ieftin daca casa e Paris...
Noi ce sa mai zicem ca tati a fost plecat cel mai mult 8 luni...acum cu doi copii nu cred ca as mai reusi sa ne sacrificam asa...
Greyeras, e greu pentru familii cu despartirile astea , mai ales acolo unde sunt copiii ...Scumpica nepotica cu ideile ei...
Andries, sanatate multa lui Mircea si sa reusesti mamico sa aranjezi totul pentru eveniment si sa va iasa asa cum va doriti.
Luy, pupam dulceata Maria , sa devina papacioasa si sa aiba pofta , sa pape tot ce-i da mami sau tati.
Mandarinutza, de acum trebuie sa stai bine cu ochii pe Antonia...


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Luy, imi pare rau de inceputul ''ratat''al diversificarii.
Eu cred, ca ar trebui sa renunti si incerci cu fructe sau legume...zic si eu....

Si eu am inceput sa-i dau cereale seara, nu am avut probleme, dar nu in bibe, in bibe nu papa, cu lingurita da.....le fac putin mai groase, nu respect intocmai ce scrie pe cutie(ex. 80ml apa pun 4ling cereale pt 4 luni, fata de 130ml apa si 5 ling cereale, mi se pare apa chioara ce iese respectand reteta), la fel si cu apa o fierb si spoi o racesc ....pana nu ma arde pe mine(verific la mana, exact ca si la lapte)

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput