Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Luy in primul rand pt ochioasa Maria si pofta mare la diversificare
sa stii ca nici Miru nu a agreat din prima cerealele, cele de la Milupa nu ii plac, nici cele cu morcov nici cele cu porumb, dar ii plac cele de la Humana cu piersica si maracuia, cele cu banana sunt oribile la gust si pentru mine , nici alea nu i-au placut, eu nu ii fac niciodata 130 ml ca nu mananca inca atat, eu ii pun cam 80ml ii incalzesc apa 20 sec la microunde( nu le mananca daca sunt calde, sunt asa usor caldute) si apoi pun cu punga pana se mai ingroasa, daca le fac dupa reteta sunt prea subtiri si nu le mananca, i-am zis dr, si a zis ca e ok , daca asa ii plac, dupa asta Miru bea si vreo 20-30ml apa , cu canuta

bafta la urmatoarea masa



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Si ca sa revin totusi la normalitate - greu - ma leg si eu de ce am vazut frumos:
Ce frumos martisor ne-a dat Betty!
Youngrita, esti o dulce!
Daria – super iti sta cu suvitele! Eu nu as fi avut curaj la asa contrast – saten asa inchis cu blond, dar e su-per! Cred ca tu ai vazut albumul vechi! Arata-i Dariei te rog ultimele poze de pe siteul baiatului, ca tare m-am muncit sa-l aduca la zi.
Sabina, e tare de tot jumatatea ta!
Vazut o rapperita roza foarte delicate de Ramonaiani!
Oricum, Rares, cu mesajul lui catre Olivia m-a facut praf!
Si diversificata Erikutza… o dulceatza!

Andries, fain cu serviciul… Nasol cu virozele – dragii de ei!! – si mai vine si botezul… Sanatate si succes cu pregatirile.
Si, sa nu uit - vezi ca am mai citit ceva si m-am gandit la ai tai: cica jucariile de plush sunt super depozite de praf/acarieni. O data pe luna cica se baga jucariile peste noapte in congelator si a doua zi se bat bine, ca de praf (bine, copii nu trebuie sa asiste la brutalitate, zic eu) ca sa iasa acarienii morti. … sau criogenati!?

Pai Luy, ce, asta-i romantism? Ce canta el acolo: por mujeres no me falta / ni el dinero ni el amor … me gusta tomar mis copas / agua ardiente selo major / tambien el tequila blanco… Acuma nu zic, si mie-mi place tequila blanco de mor, dar in context imi pare cam desfrau! Femei, alcool... Si el e inca mic! Rox, pai daca-i asa cum zice Luy, tine-l mai din scurt pe frumosul tau!


Ma retrag si cum de maine merg si eu la munci, voi intra rarutz si scurtutz. SPER din inima sa fie totusi pace - altfel it's no fun at all!!!




Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am reusit sa citesc cu greu c ati scris azi....ufffffff harnicutelor.

Am vazut poze cu dulcetele si papanasi care de care mai frumosi si mai iubareti.

Roxana, am incercat caise mai demult si nu ne-au placut, am cumparat azi si chiar voiam sa mai incerc maine, la fel am facut cu piersicile si a inceput sa le pape, chiar cu pofta...asta cred eu...
Noi papam dimineata fructele si seara cerealele cu pofta si tot din castronel, insa la pranz nu mai vrea sa pape nici supica, nici piureul...banuiesc ca e raspunsul la introducerea carnitei...desi in primele zile a papat, apoi abia daca a luat cateva lingurite si nu a mai vrut....nu stiu care e motivul, banuiesc carnita....o sa incerc sa-i fac iar piure de legume fara carne sa vad ce se intampla.

Noi azi am fost in parc, a cam batut vantul, dar trebuia putin aer, mai ales ca nu doarme in casa mai mult de 20-30 min ziua, afara doarme destul de bine.Nu mai vrea sa stea decat in fundulet, atat in carut cat si in casa, parca ar fi ace in locul unde il pui pe spate, azi a mai facut cateva intoarceri burta-fata si invers, asta sa-mi arate ca poate, dar nu vrea.
Aaaaaaaaa voiam sa va spun ceva, atunci cand vine cineva in casa la noi sau mergem noi in vizita nu mai vrea sa stea decat la mine sau la tati in brate, daca il las jos plange-urla pana la lacrimi, nu inteleg ce se intampla si nu e vorba de persoane straine, persoane la care radea, se juca si era o placere sa-l tina in brate, ex. nasii.Au venit azi intr-o vizita scurta si cum au intrat in camera a inceput sa urle, au plecat a inceput sa povesteasca sa rada...era baiatul bine dispus....chiar nu inteleg ce se intampla cu el.V-ati mai confruntata careva cu asa ceva????????????

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Piciulika, vazut ursulet frumos foc la botez, dar nu pot intra pe luna a6a. Aceeasi problema cu parola de care iti mai spusesem. Introduc parola degeaba si nu pot spune ca nu o stiu, ca am reusit sa intru pe site de cateva ori dupa ce m-am vaicarit atunci.

Prisi, dar noi de la Miru asteptam un semn. Daca nu i-a dat baiatului nici o speranta s-a culcat tare necajit.

Isabeluta, mult succes cu revenirea la serviciu, sa fie cat mai usoara!





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

quote:
Originally posted by prisi

buna seara
am reusit sa ne linistim si noi, azi am fost prin oras putin si apoi in vizita la nasi, acum am culcat bubulina ca era cam obosita

am vazut pozici frumoase cu bebei de Danuta si Claudia dar si familie fericita de Rox , dar nu pot sa remarc frumuselul mancacios




Prisi, te dai la potentialul nostru cavaler??



Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Piciulika, stai ca m-am prins. Nu aveam ce cauta pe luna a6a. Sunt doar obosita.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by alinkav

quote:
Originally posted by prisi

buna seara
am reusit sa ne linistim si noi, azi am fost prin oras putin si apoi in vizita la nasi, acum am culcat bubulina ca era cam obosita

am vazut pozici frumoase cu bebei de Danuta si Claudia dar si familie fericita de Rox , dar nu pot sa remarc frumuselul mancacios




Stai linistita ca a remacat numai Prisi nu si MIruna!

Prisi, te dai la potentialul nostru cavaler??



Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, m-ai intrebat ceva de dintisori, dar chiar nu mai stiu ce.....poti sa-mi spui despre ce era vorba....neuronul la plimbare.




Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Andries multa sanatate piticului, sa se faca repede bine ca doar vine botezul si trebuie sa fie apt pentru petrecere , mamica harnicuta

Piciulika sa treaca toate durerile si si ursuletul indragostit

Isabeluta serviciu usor si bebel cumintel ca sa mai vii pe la noi



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Multumim pt urari,si facem si spunem si nou un calduros LA MULTI ANI! sarbatoritilor de azi.Miercuri am facut si noi vaccinul de 4 luni,cu o intarziere de 4 saptamani,dar mai bine mai tarziu,si sanatosi.David nu a avut nici o reactie la vaccin,a plans putin dar s-a linistit repede.Am inceput si noi diversificarea,papam bine fructele de la 10.00,cereale de la milupa cu mar si morcov dar nu prea ne place supa.vrea mai mult saub forma de piure.Voiam sa intreb ceva,voi nu puneti sare deloc in mancarea pt bebelusi?
Eu am gustat si mi se pare oribil,fara sare,mie mi-a zis fara sare pana la 1 an.

david (02/10/2007

Mergi la inceput