Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Daca va imaginati ca sunt tot felul de probleme, cu exceptia bebelusilor bolnaviori, va asigur ca nici nu se compara cu ceea ce urmeaza. Un copil mare pune de o suta de ori mai multe probleme. Si ca sa va exemplific, Alexandra, atomica mamei, a luat o pastila de tantum verde si s-a innecat cu ea. Am vazut-o cand se sufoca si se facea ca varsa, noroc ca m-am nimerit pe acolo ca de regula nu stau dupa ea. Cu chiu cu vai am facut-o sa verse, deh, daca nu am bagat la cap manevra corecta de la Andries. Uite asa...de aia nu sunt inca la balamuc ca nu am avut timp sa impachetez bagajul.

Alina, ai un iubaret care va sa zica? A mea iubeste dar cand e vorba sa ma asculte...

Danuta, ai o frumusica foc! Niste ochi tare frumosi. E o scumpa in poza cu degetelele in gura.
Ati papat deja? Sa va fie de bine. Sau pofta buna daca inca nu ati mancat.

Ricea, Picca si Claudia

Claudia, unde au vazut fetele pozele noi? Eu iti vazusem printesa frumusica mai devreme, chiar remarcasem poza cu bluzita rosie. Unde e cea cu palarioara?




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

O iau invers cu raspunsurile, ca am memoria scurta
Alinkav, cat de dulce e baietelul tau cu manifestarile lui de iubire Astea-s clipe nepretuite... Iti doresc sa fii norocoasa si sa dureze cat mai mult "faza" asta, pe masura ce cresc in general nu mai sunt asa "lipiciosi"
Am vazut poze cu Mirunica cea frumoasa de danuta, e o dulce zambareata ta ! Vad ca a pus ochii pe ea afibebe, i-ar place asa nora, normal ! Oare si Mirunica e la fel de cuminte ca papanashul Cristian ? Uite, el a papat si s-a culcat de la ora 8 si jumatate...
Claudia, am admirat-o pe dulcetzica ta chelioasa ( hihihi, o concureaza pe Teuta Mariei ) , e tare dragalasa in salopeta aceea albastra. In ultima poza sta in fundulet ?
piccaflor,

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Ne-am adunat si noi de pe drumuri.

Vreu in primul rand sa urez LA MULTI ANI , papanasilor si dulcetelor sarbatoriti in 30, 31, 1 si 2. Sa Va dea Dumnezeu sanatate, multe bucurii si sa vi se implineasca toate visele! LA MULTI ANI!!!!!!!

Tomasa vreau saiti urez cu intarziere La Multi Ani! sa fi sanatoasa si ai ai cat mai multe bucurii! Bine ai trecut pe la noi!




Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna seara
am reusit sa ne linistim si noi, azi am fost prin oras putin si apoi in vizita la nasi, acum am culcat bubulina ca era cam obosita

am vazut pozici frumoase cu bebei de Danuta si Claudia dar si familie fericita de Rox , dar nu pot sa remarc frumuselul mancacios

Alina, Rox ce emotionant povestiti, abia astept sa ajung sa ma iubesc si eu cu Mirunica , dar tot e bine ca dupa o saptamana de ta-ta-ta azi a zis ma-ma-ma



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Sarbatoritilor zilei!!!!!! Sanatate multa si sa creasca mari si frumosi, sa-i bucure pe parinti!




Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Am lucrat la site - pus pozele de botez + luna a 5a, cateva.
Am vizitat graviduta in sapt a 7 in spital, cu dureri mari de burtica.
Am plimbat copilul pe campii si paduri si am vazu caprioare, ghiocei si mirosea a primavara.

Am intrat si am descis n ferestre si un word.
La multi ani sarbatoritilor zilei, o dulceatza cu 4 papanasi!

Nana, ce minunate vesti!!! Pupam Andreiutzul progresist – adica ce progreseaza – si-i facem galerie s-o tzina tot asa!

Alex de Rox daca vrea cuisine de Paris - insemna ca-i bine... doar ca hapaie tablete momentan. Bine ca ai scapat doar cu sperietura.

Greyerash, stiu ca e greu!

Maria, Luy, Sabina, Sim, Gabriela - ce sa mai curajoasa, m.a ciuruit, ca nu se mai putea! Da au duruuut injectziile (unde-i Dani, sa planga si langa mine?!) Dar imi trebuie resurse sa imbarbatez micul indragostit, nu?!

Alina, sanatate multa Oliviei – draga si frumoasa de ea!

Luy, te rog, eu, da te rog eu mult, totusi, scrie o carte cu povesti! Te rooooog. Ai asa un talent si o fantezie sa le continui!!! … ups, mai la vale vad ca si Mandarinutza vrea carte! Deci e cerere pe piata!


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Gabriela, vezi, cu gandirea ta rationala esti gata sa starnesti drame emotionale! Eu iti inteleg temerile, ca mama, dar sa stii ca mai sunt si cazuri de iubiri fericite, cu toata distanta. Si al meu sa stii ca e chiar baiat bun. Nu zic, mai flirteaza el, elegant, cu vreo frumusica de aici, dar e cat sa-si cultive simtul frumosului si sa se cizeleze intr-ale galanteriilor. Doar nu vrei un ginere direct din manastire. Dar vezi, draga de Sara, stie ca se poat baza pe el si ce miscator i-a scris ursuletului?! Astea sunt sentimente! Si sa vezi ca si Sara, daca vede ca ai incredere in ei doi, va fi mai cooperanta in toate – trebuie sa-i dai credit.
Al meu nu e gelos, ci are incredere deplina in aleasa lui: sigur ca ea poate sa se vada cu Rares – superbi ochii lui albastri, intr-adevar!!! - si cu alti baieti frumosi si educati. El stie ca daca sunt meniti, suflete pereche, nimeni si nimic nu intervine intre ei.

Uffff, mi s-a luat o piatra de pe inima! Ursuletzul a fost azi doar un zambet si se vede pe el ca e foarte fericit. Toata ziua povesteste Sari a mea in sus, Sari in jos… Cand mai pui poze?!
Doamne, Gabriela, prin ce zbucium sufletesc a trecut! Si eu langa el.
Abia astept sa ne intalnim, cuscra draga.


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Eu am intrat repede-repede sa fac o urare scurta din sufet!!!
De maine merg la job...asa ca mai raruc pe aici...depinde si de bebe si de job si de....deh...sa fiti cumintele cat lipsesc!
dulce toate fetele scumpite si sa nu ma uitati!!! O sa fiu si eu pe aici (mai din umbra asa)!
multe fori de primavara de la mine si de la Vladutzul meu!

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Papanash Eu sunt pentru libertatea de opinie si nu cred ca brusc tu esti vinovata pentru „reluarea ostilitatzilor“ - ci exact cine le-a reluat!
Nu trebuie sa ai ani lumina vechime ca sa spui ce gandesti sau ce simtzi, si aici si veteranele si nou-venitele ar trebui sa se simta bine.
Ca sa se incheie povestea, trebuie un pic de diplomatie si un pic de clasa.


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

sunt aici,sunt aici draguta, nu imi mai zi de ace am deja pielea de gaina



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput