Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Luy, . Imi pare tare rau pentru esecul diversificarii, dar poate cerealele nu sunt alegerea cea mai buna. Poate la fructe sa fie mai deschisa. Nu te pot ajuta cu merele ca eu i-am dat numai borcanele, tocmai sa nu ma mai agit cu alegerea lor.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Acum dupa ce am citit tot, poti sa scriu in liniste!

In primul rand un si o imbratisare pentru Rita, esti o fata extraordinara, si iti garantez ca micuta Maya va avea grija de voi de acolo, unde se afla ea. Cunosc povestea ta, si am plans impreuna cu tine, am trecut si noi cam in aceeasi perioada, printr-o tragedia la fel. Am sa aprind o lumanare si ptr ingerasul Maya, ca si pentru ingerasul Alexia, care luna asta ar fi implinit 4 luni.
Sa ma scuze fetele, daca am scris mai mult decat trebuia.

Am vazut toate poxele noi, imi plac atat de mult toti bebelusii din gasca noastra!!!
Roxana, cred ca ai tras o sperietura pe cinste!Uff, cred ca ma apuca inima, daca vedeam asa ceva!Bine ca nu s-a intamplat nimic rau.

In rest, noi suntem bine, am fost si noi afara, dar ne-a alungat vantul mai repede acasa, mai tarziu au venit finii la noi, asa ca am stat la masa si la taclale, pana de curand. Copii sunt deja spalati si culcati!


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Celia, sigur ca ar fi extrem de greu singura cu 2 copii. Noi nu o aveam nici pe Alex atunci.

Ma duc la nani ca ma concentrez tare greu. Sper sa culc atomica mai repede ca m-a obosit peste masura. Si eu care imi planificam o saptamana de odihna cu ajutorul bonei, iacata urmeaza o saptamana cu Alex acasa.

Noapte buna!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

am pus si eu cateva pozici,sper sa va placa,nu am reusit sa le incarc alea de pe afara,dar o sa incerc:

http://good-times.webshots.com/photo/2629020860101671646jnsDqJ?vhost=good-times



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Luy eu mere ii cumpar din piata de la tarani, am incercat intai ionatane dar nu a vrut sa le manance , erau cam acre, apoi am luat unele galbene, cred ca se chema golden care erau mai dulci un pic, dar nu am avut nici asa succes, acum ii dau un mar si o para amestecate si usor incalzite si papa tot, iar pana mai apar alte fructe autohtone,ca sa ii mai schimb, ii mai dau borcanase de la Hip, pe care le mananca, cu placere, mai ales cele cu afine .

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Luy, nici Olivia nu e incantata de cereale, de nici un fel!Dar o mai pacalesc cu piure de fructe, mai mult ca sa o tina pana la masa de pranz, ca daca nu era asta, nu ne parea rau, ca oricum creste bine, si ia in greutate. Ptr mine cea mai importanta masa, pe care as vrea s-o manace bine, este masa de pranz, legume+carnita.
Daca i-as fi dat numai cereale, nu ar manca deloc.


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Marta, se poate si cu o, dar sa fie si cu o prajiturica buna!Acum sper ca nu v-ati suparat pe noi, ca noi va cu !!!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, cu dintisorii eu cred ca ne-am linistit, e vesel, rade si vorbeste mult, striga si chiuie toata ziua....daca nu apare cineva strain in aria vizuala.
La constipatie m-am gandit, asta e si motivul pt care am facut un compomis nu prea corect....am intrerupt fierul(de vreo 3 zile) si am inceput sa-i dau para simpla, piersica simpa, am scos morcovul....usor, usor se vad parca si rezultatele. azi a facut mai usor si mult mai moale fata de cum facea....nu stiu daca am procedat corect( ca i-am scos fierul de la mine putere, dar ma durea sufletul cand vedeam cat se chinuie), nu-l ajuta nici supozitorul....o sa-i propun pediatrei sa-i fac analize sa vad daca intradevar are nevoie de fier....chiar nu stiam ce sa fac.Merg joi la vaccin si vedem ce spune.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by danielle02

am pus si eu cateva pozici,sper sa va placa,nu am reusit sa le incarc alea de pe afara,dar o sa incerc:

http://good-times.webshots.com/photo/2629020860101671646jnsDqJ?vhost=good-times



_
pozici

Ebonee(02/10/2007)




ce printesa cocheta si zambareata , e scumpa foc, dar nu pot sa nu remarc si una bucata mamica slabanoaga , cred ca ma gandesc mai serios sa ma intorc la serviciu , poate asa mai scap si eu de patima frigiderului

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by alinkav

Marta, se poate si cu o, dar sa fie si cu o prajiturica buna!Acum sper ca nu v-ati suparat pe noi, ca noi va cu !!!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007



cum sa ma supar dintr-atata doar si dau si prajiturica...

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput