Comori de nov-dec 04 (172)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

quote:
Originally posted by Ele

Aime pupici ca ti-ai amintit de noi. Noi suntem pe drumuri dar avem acasa forte de munca.Ne-am pus in cap sa terminam curtea cat de repede , asta insemnand : facut garaj+pavaj curte+garduri si porti. Mansarda mai asteapta sa traga pestele la mal (a se citi sa adunam bani mai multi ). Acuma suntem la Campulung Moldovenesc intr-un hotel si ninge de zor si ma intreb cand ajungem acasa la BV?

Elena & Denisa
NOI



Ele ai stat zilele astea in Cimpulung si astazi ai fost in Suceava? Eu cred ca ne-am conversat la telefon si nu am stiut ca "ne stim" ar fi culmea sa fie cum banuiesc eu.


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:





cu urari pt sarbatorite:
felis, fulgu, eliza sa fiti fericite si iubite si sanatoase si implinite!!!!
......ia ca mi-a iesit si o rima
si sanatate la puiutii bolnaviori. ufff vine primavara si incep si necazurile cu raceli, astenie si alea alea. trebuie sa reincep si eu tratamentul cu bronchovaxon pt. ca am avut 3 luni pauza iar acum in martie urmeaza inca o serie de 3 luni cu tratament. insa ai mei, multumesc lui Dumnezeu, nu au avut nicio problema iarna asta decat o raceala mica-mica la inceputul lui decembrie. sper sa o tina tot asa.
onitza scumpa iti inteleg supararea, am fost asa si eu dupa ce au implinit 2 ani si am inceput sa-i duc la cresa. eu nu am vazut alta solutie decat sa-i duc la ai mei. si intr-un fel ma bucur pt. ca le merge bine. e greu ca nu-i vad decat in week-end si e greu uneori si pt. ai mei, desi ei nu s-ar plange niciodata. ma tot gandesc cum vor fi ei cand o sa-i aduc inapoi la cluj pt. ca odata si odata tot se va intampla asta. iti doresc din totr sufletul sa ai intelepciune si putere sa gasesti varianta cea mai buna...desi a da sfaturi stiu e cel mai simplu


maine au la gradi serbarea de 8 martie. nici nu stiti ce emotii am. m-am inarmat si cu camera si cu aparatul foto si parca vad ca nu o sa fiu in stare sa fac nimik iar sotul meu nu poate veni...ma descurc eu cumva

in rest toate la fel...munca cat casa, timp liber....ce-i aia??


pupici. si sa aveti o primavara insorita


adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

quote:
Originally posted by carmen

quote:
Originally posted by Ele

Aime pupici ca ti-ai amintit de noi. Noi suntem pe drumuri dar avem acasa forte de munca.Ne-am pus in cap sa terminam curtea cat de repede , asta insemnand : facut garaj+pavaj curte+garduri si porti. Mansarda mai asteapta sa traga pestele la mal (a se citi sa adunam bani mai multi ). Acuma suntem la Campulung Moldovenesc intr-un hotel si ninge de zor si ma intreb cand ajungem acasa la BV?

Elena & Denisa
NOI



Ele ai stat zilele astea in Cimpulung si astazi ai fost in Suceava? Eu cred ca ne-am conversat la telefon si nu am stiut ca "ne stim" ar fi culmea sa fie cum banuiesc eu.


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.





Carmen cred ca e asa cum spui tu. Si cata coincidenta!!!!!
Acuma am ajuns in locul nostru de bastina: Roman (Oti aici e mama, nu in BV).Ramanem cateva zile aici si dupa plecam prin alte locuri. Mai revenim in Suceava dar ne-am suparat tare pe drumurile de acolo, era sa rupem masina .

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
andreap, ma bucur ca mariutza este mai bine
ruxi azi noapte mi-a tusit vreo ora incontinuu...nu stiu ce sa cred...e tot aceeasi tuse dar revenit cu forte proaspete, e alta luata de pe "meleagurile" calde...om trai si om vedea.
va pup pe toate si va urez si voua si copilashilor multa sanatate


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Eleasa e cu drumurile, cunoastem. Dar asta e Romania, se lucreaza portiunea asta de drum (V Dornei - Suceava) de vreo 4 ani si nu se cunoaste NIMIC. Noi cand mergem in Cimpulung mergem fie prin Sucevita-Palma-Sadova-Cimpulung fie un alt traseu. E jale intr-adevar.


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

quote:
Originally posted by bits

Fulgule LA MULTI ANI mey!barza inca nu a sosit?razi tu razi de mine ca-s fortzoasa da na ca am slabit 6 kile si-s mandra de nu-mi mai incap in piele.vorbeai de o felie de tort?ceva cu turle?

Amon si Kenzo




meyyy...eu am facut cu fructe ca-s mai sanatoase......pe langa asta, cu turla poti sa te ineci...

barza se lasa asteptata se pare...da ce sa facem , mai incercam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Carmen un ID de mess ai??

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

pupam copii bolnaviori
si David a avut un acces de tuse astmatica o noapte intreaga ...non stop...nu stiam cum sa-l opresc din tuse...pana la urma i-am dat homeopatele si s-a linistit, dar dupa o noapte intreaga

carmen si ele, sa nu ziceti ca lucrati impreuna sau ceva asemanator ..ca ar fi chiar culmea...

        mamica de David haiducu(1 dec. 04)

"Ia-ma Doamne si ma pune unde-i palinca de prune..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

quote:
Originally posted by fulguletz

pupam copii bolnaviori
si David a avut un acces de tuse astmatica o noapte intreaga ...non stop...nu stiam cum sa-l opresc din tuse...pana la urma i-am dat homeopatele si s-a linistit, dar dupa o noapte intreaga

carmen si ele, sa nu ziceti ca lucrati impreuna sau ceva asemanator ..ca ar fi chiar culmea...

        mamica de David haiducu(1 dec. 04)
"Ia-ma Doamne si ma pune unde-i palinca de prune..."




Fulgu intentia asta ar fi..dar vedem cum o sa decurga lucrurile.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by paxela

onitzo, orcare dintre parinti poate beneficia de concediu pt ingrijirea copilului bolnav pana la 7 ani, care se da de catre medicul de familie al copilului, chiar daca parintele nu ii este arondat lui, iar limita este de 90 de zile pe an pt fiecare copil si fiecare parinte, platit 85% din salariu iar teoretic pe zilele state in acel concediu iei si bani mai multi ca nu ti se opresc contributiile la stat



Eu stiam de 45 de zile.S-a mai marit intre timp?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput