Comori de nov-dec 04 (172)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by carmen
Ele ai stat zilele astea in Cimpulung si astazi ai fost in Suceava? Eu cred ca ne-am conversat la telefon si nu am stiut ca "ne stim" ar fi culmea sa fie cum banuiesc eu.



Hi hi...eu am patit cu o fata de la "Iasule mandra cetate"...sa vina la mine la serviciu sa faca o reclamatie si m-a gasit pe mine sa-si verse oful. Mai apoi ne-am dat seama ca ne cunoastem si ne-am impacat. Si eu n-aveam nici o vina pentru serviciile oferite de companie.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Revin cu informatii despre mersul lucrurilor la Denisa la gradi. Nu vrea sa doarma ...ieri a dormit, azi nu...o tine pe asistenta medicala de vorba si zice celorlalti copii "stange ochii" . Ori o face pe sefa??? Oricum a stat in dormitor, in patutul ei nu a facut galagie dar nu a vrut sa doarma.
In schimb are muci si o doare gatul si nu-mi place deloc. La Brasov nu a racit niciodata, cum a ajuns in alt mediu iarasi am luat-o de la capat. Acuma au aparut in peisaj si racelile celor de la gradi si chiar sunt curioasa cate raceli pe luna face? Nu am vrut sa o duc racita la gradi dar ea face scandal si vad ca aici e normal sa aduci copilul cu mucii in barba la gradi.....si sa nu fiu si eu "normala"?

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Aici e povestea ref la vizita de ieri de la audiolog: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116412&whichpage=6 nu o mai rescriu odata aici.

Sanatate fetelor cu copilasii bolnaviori, si la mine adrienutzu a fost cam o luna cu oaresce muci, si tuse de-aia de se rupea din piept. Suntem pe terminate, asa speram. Noroc insa ca nu i-a afectata prea tare somnul de noapte treaba asta.

Hai ca iar am citit tot, apoi am facut o pauza si cand sa scriu am uitat deja ce am citit si ce, cui sa raspund. Asa ca va scriu de copii mei.

Stiti ca va spuneam eu ca nu stie el prea bine sa-si arate afectiunea desi e mereu cu ochii dupa ea. Ei uite ca de la un timp incoace a inceput sa se dragaleasca pe langa mine, sa vina cu capul in poala mea cand are nevoie de alint, dupa ce ajung acasa sta in bratele mele minute-n sir cu capul pe umar (semn de dragoste), si il copleseste si pe alex cu alinturi de-astea, iar alex e tare satisfacut sufleteste ca eu i-am spus ca atunci cand vine cu capul pe el inseamna ca-l iubeste si mereu imi zice mititelul: uite mami, ad'ian ma iubeste.
Aseara ma uitam la ei cum interactioneaza si se vede ca a crescut si adrian, stie altfel de joaca acum, se antreneaza mai usor amandoi, cauta sa se faca unul pe altul sa rada (pana acum mai mult alex era ala care incerca sa-l faca pe adrian sa rada).

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fulgule, o primesti si pe ruxi la tine daca tot tuseste david?
si maine seara ii iau eu macar sa ne odihnim cu randul

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

quote:
Originally posted by monica-elizabet

fulgule, o primesti si pe ruxi la tine daca tot tuseste david?
si maine seara ii iau eu macar sa ne odihnim cu randul

monica



de acord, cuscra...
pana si cuscru-tu e incantat de idea..."de odihna" in doi......il pasam pe david la tine...da nu poti sa-l tii doua nopti...ca tot sunt in perioada buna, ha?


try
, deci se pare ca totul e bine, pana acum nu sunt motive de ingrijorare...va mai duceti o data pt testare, mai mult asa, de control, ca sa zic...

ele
, drama mea draga, pai copii de aici au muci pana la cot de la Paste pana la Craciun...cum mamicile mai au si ele serviciu si nu isi permit sa chileasca de la paste pana la craciun isi duc copii la gradi...de...tre sa te obisnuiesti cu asta, de-ale gradinitzei... multa sanatate denisei!

of...ca si pe mine iar ma incerca o infectie in gat

        mamica de David haiducu(1 dec. 04)
"Ia-ma Doamne si ma pune unde-i palinca de prune..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

eveline, tu nu ne mai zici nimik?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cuscritza, crezi ca m-as da in laturi...neh...l-as tine cat este nevoie sa-i faci fetei mele o cumnatzica pe toti
try, sa aveti bafta la controlul de peste o luna jumate...eu zic ca o sa fie bine pana la urma si ce a fost prima data a fost doar de la raceala piticutii si pe tine
eu vad ca a venit seara si ruxi iar a inceput sa tuseasca si toata ziua nu a avut nimik...
va pe toate
somn usor

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Salutare! iaca vin si eu de la sv, am avut program scurt, am inceput la 8, am terminat la 9, 45! am fost sa beau o cafea cu o prietena si acum ma pregatesc sa merg la cumparaturi...desi am o durere de coloana ingrozitoare.

PAXELA MONICA mie doc lui Paul mi=a spus ca sunt 2 sapt de concediu pe un an, atat!!!


Va pup!

PS: paul e un pic mai bine, mai tuseste, dar o continuam cu tratamentul.

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

quote:
Originally posted by fulguletz

eveline, tu nu ne mai zici nimik?


Eu ce sa va mai zic? Bianca a vomitat azi noapte prin somn si dimineata a avut diaree...simt cum ma umfla nervii caci stiu ce inseamna. Sper sa fie un simplu deranjament la burtica dar nu se stie niciodata.
Cat despre vorbit, ce sa zic....sunt ceva progrese, mici, dar exista. A inceput sa repete dupa noi ce zicem, in special daca-i spunem pe silabe. Si cand vine de la gradinita spune probabil ce-i invata...poezii, cantecele....insa intr-o limba doar de ea stiuta. Incet, incet speram sa fie bine....
Calculatorul nu are taine pentru ea, uneori ma intreb daca-i bine sa stea atat la el...insa isi pune ce CD-uri vrea cu jocuri pt copii, poze, filme pentru copii, muzica, coloreaza si deseneaza in powerpoint minunat (nu am cartus in imprimanta sa listez ce face, mai bine as salva)insa daca-i pui un creion in mana si-i dai o hartie le ignora. Ma uitam la gradi ca le-a dat doamna niste bucatele de hartie cat o palma cu cate un desen pe care ei l-au colorat, apoi le-a pus (doamna cred) o fundita si le-a considerat martisoare pentru noi. Bia si inca un copil au tras niste linii haotice pe hartie, in rest toti ceilalti au colorat frumos, s-au incadart in linii. Cred ca Bianca are o inclinatie mai degraba catre muzica (ii place sa asculte si sa cante si ea...cu gestica...insa intr-o limba necunoscuta)decat catre desen.
Va urez o primavara minunata si "La multi ani!" cu ocazia acestei zile atat de speciale pentru noi toate (ziua de maine, bineinteles...insa maine nu am de unde intra pe DC).
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

pe toate

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput